אסטרטגיות Clever שיכול לעזור לך לכבוש חוב

Home » Budgeting » אסטרטגיות Clever שיכול לעזור לך לכבוש חוב

לצאת מתחת כי ערימת חוב עם אלה עצות מהירות

אסטרטגיות Clever שיכול לעזור לך לכבוש חוב

האם אתה מנסה להחזיר חובות מרובים?

אולי יש לך הלוואות סטודנט, חוב כרטיס אשראי, וכן הלוואה לרכב. אולי אתה חייב כספים חבר או בן משפחה. אולי יש לך הלוואה אישית מבנק.

ללא קשר לסוג של החוב לך לסחוב, אתה כנראה מנסה להבין איך להתמודד עם מספר חובות.

ייתכן תחת הרושם כי הדרך הטובה ביותר להחזיר את החוב היא על ידי לתקוף את האחד עם הריבית הגבוהה ביותר הראשונה.

לדוגמה, נניח שיש לך ארבע חובות:

  • כרטיס אשראי, ריבית 10%, 24,000 $ איזון
  • סטודנטי הלוואה, ריבית 7%, 6000 $ איזון
  • הלוואת רכב, ריבית 3%, 12,000 $ איזון
  • הלוואה מאמא שלך, ריבית 0%, 10,000 $ איזון

כאשר מסתכלים על רשימה זו של חובות, אתה יכול להניח שאתה צריך להחזיר את ההלוואה בריבית 10% הראשונים. זה הגיוני הפיננסי ביותר, נכון?

לא בהכרח.

ישנם למעשה שלוש דרכים שבהן אתה יכול להתקרב החוב שלך. אף אחד מהם אינו “תקין” או “לא נכון” – אתה צריך לבחור את זו המתאימה בשבילך.

שלוש גישות עבור לשלם את החוב

גישת # 1: שלם את החובות שלך מבוסס על איזון, מהנמוך לגבוה. בדוגמא לעיל, הלוואת הסטודנט (עם האיזון הקטן ביותר) מקבלת תשלום הפעמי ראשונה, אשר נותנת לך את המותחן הפסיכולוגי של נצחון, אשר משומר לך מוטיבציה.

גישת # 2: שלם את החובות שלך מבוססים על רוב-רגשי-מעצבן. בדוגמה לעיל, אולי הכסף שאתה לווה מאמא שלך גורם לך להרגיש אשמה ודיכאון.

זה עשוי להיות הראשון שאתה צריך להחזיר, למרות שזה ללא ריבית.

גישת # 3: לשלם את החובות מריבית בגובהו לריבית הנמוכה ביותר.

אין גישה “הטובה ביותר”. בחר את אחד המתאים לך.

העצה היחידה שלי היא שאם אתה כבר ניסית אחד טקטיקות אלה ואתה תגלה שאתה לא מתקדם עם אסטרטגית החוב שבחרת, לקחת אחד אחר.

אחד החברים שלי, למשל, בילה שנים בניסיון לפרוע את חובו על בסיס שיעורי הריבית ובמשך מספר שנים לא להתקדם הרבה על כל חובותיו. ברגע שהוא עבר אסטרטגיות וחל עדיפויות החוב עם המאזן הקטן ביותר, חייו השתנו.

בכל פעם שהוא כותב אחד חובותיו off של הרשימה שלו, הוא הרגיש רטט קטן, ניצחון פסיכולוגי קטן. זה נתן לו את המוטיבציה להמשיך.

אחרי שבילה שנים נאבקים ולא מסוגל לפרוע את כל החוב שלו, הוא הצליח להפוך החוב חינם לחלוטין בתוך שנה אחת, לגמרי הודות הסטה האסטרטגיה שלו כשמדובר אשר החוב הוא מתן עדיפות בפירעון הראשון.

אבל שוב, הגישה הזו עבדה בשבילו. זה יכול או לא יכול לעבוד בשבילך.

אתה צריך להעיף מבט החובות שלך ולהחליט איזה מהם הוא הולך להיות היעד העיקרי שלך. הפוך את התשלומים המינימלי על כל החובות שלך, כמובן, ואז לזרוק כל אגורה חילוף באותו יעד חוב אחד.

“אני אין לי שום פרוטות חילוף!”

האם אתה נאבק כדי לבוא עם מספיק כסף כדי לשלם יותר מ-ה-המינימום? הטיפים הבאים אלו עשויים לעזור.

ראשית, לקחת קשה להסתכל על התקציב שלך. חותך את הרוב המכריע של ההוצאות לפי שיקול הדעת שלך.

לבטל הכבלים שלך, להפסיק לאכול במסעדות, ועל לצמצם לבית קטן או דירה אם אתה משכיר.

אם אתה בעל בית או שאתה לא יכול לעבור בקלות בית חדש, לקחת שותף לדירה או שותפה.

תלבש בגדים בחנות יד שנייה. חלף המכונית שלך עם מכוניות משומשות מבוגרות – מסוג תלמיד תיכון יכול לנהוג – וללכת, לרכב על האופניים שלך, ולקחת תחבורה ציבורית בכל ההזדמנות אפשרית.

מצא איזה סוג של פעילות נמרצת לוואי, כגון להרוויח כסף באינטרנט במהלך בערבים ובסופי השבוע, ולשמור כל אגורה של הכנסה נוספת זו לאחר מסים.

אז קח את כל הכסף הנוסף הזה ששניכם ההשתכרות וחיסכון, ולזרוק אותו על חוב אחד שאליו אתה ממקד. תוכל להתחיל לראות כי ירידת איזון ירידה, עד שבסופו של דבר זה פרוס משם לגמרי.

עדיין לא יכול לשלם את החובות?

אם ניסית לפרוע החובות שלך ואתה זקוק לעזרה, הנה שלושה ארגונים עם A + דירוגים מן Better Business Bureau.

שניים משלושת אלה הם ארגוני צדקה (שלא למטרות רווח).

InCharge הנה עמותה 501 (ג), ויש לו דירוג לשכת עסקי A + עדיפה. הם יכולים לעזור לך לגבש חשבונות האשראי שלך לתוך תשלום חודשי אחד. הם יכולים לעזור לתכנן איך לשלם את החוב שלך מהר, להוריד את הריבית שלך, להפסיק שיחות אוספות, ולבנות תקציב מציאותי תכנית פיננסית. לפי אתר InCharge, “לקוחות להשלים את תכנית ניהול החוב לשלם את החוב שלהם ב 3-5 שנים.” הם מספקים ייעוץ ללא תשלום, ייעוץ תקציב, ושירותי חינוך פיננסיים.

פיוניר ייעוץ אשראי הוא A + חברת ייעוץ החוב של Better Business Bureau כי הוא גם ארגון 501 (ג) ללא כוונת רווח. הם דווקא מציעים ייעוץ חוב הלוואת סטודנט והם הם גם לקרות להיות ספקית עבור האפליקציה לנייד החינמית בשם helplines המהימן אשר מציעה תמיכה כספית וייעוץ עבור כל הקשיים הכספיים של החיים.

Advantage ClearOne הוא חברת לשכת A + Better Business אחרת היא בחירה טובה עבור קונסולידציה חוב. הם לא גובים עמלות up מול, אבל אתה תצטרך לשלם פעם שאתה מחוץ החוב נעשה עם התוכנית שלהם. שים לב Advantage ClearOne אינו ארגון ללא כוונת רווח.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.