האם נשים טובות יותר משקיעים מאשר גברים?

Home » Finance » האם נשים טובות יותר משקיעים מאשר גברים?

התשובה? מין לא משנה. זה כל העניין מקבל כהלכה את היסודות

האם נשים טובות יותר משקיעים מאשר גברים?

זהו “הקרב בין המינים” כספי עתיקת יומין השאלה. מיהם המשקיעים אף גברים או נשים טובות יותר? אין ספק שרבים מאיתנו התלוצצו על שאלה זו על עם חברים ועמיתים לעבודה, ואולי זה אפילו עורר ויכוח סוער או שניים בבית שלכם.

היו מספר לא מבוטל של מאמרים ומחקרים שפורסמו לצלול עמוק לתוך הנושא הזה בחיפוש אחר התשובה. הנה מה שהכי מעניין.

 מספר דיווחים מספרים לנו כי גברים מופיעים במיוחד במושב הנהג כשמדובר בקבלת החלטות השקעה עבור משק הבית שלהם. לדוגמא,  Money CNN מאמר שכותרתו גברים עשירים עדיין שולטים בהחלטות השקעה ביתית מצטט סקר שנערך על ידי Trust בארה”ב, בנק אמריקה של חטיבת עושר הפרטית של. הסקר של 650 מבוגרים חלקם עם 3 מיליון $ או יותר בנכסי investable הראה כי “כמעט שלושה רבעי גברים עשירים אומרים שהם טובים מוסמכים לקבל החלטות השקעה שאינו בן הזוג שלהם. זאת לעומת 18% בלבד של נשים עשירות שמאמינים שהם יכולים לעשות עבודה טובה יותר.”

אבל הנה הצד השני של המטבע. למרות שזה עלול להיות שגברים מאמינים כי הם מתאימים יותר לקבל החלטות השקעה, שמרבית המחקר המכריע שפורסם מספר לנו כי נשים הן בעצם המשקיעים הטובים יותר. אחת כזו מחקר צוטט במאמר היום בארה”ב, נשים הן בעיקר משקיעים טובים יותר מאשר גברים .

 כספי LPL סקר לאומי אשר הראה כי נשים נוטות לעשות משקיעים טובים יותר משום שהם לחקור השקעות לעומק לפני קבלת החלטות בתיק והם יותר סבלניים, ואילו גברים נוטים יותר דחפים בשוק. במאמר זה אותו הדבר, נלי אוסטר, מנהל ואסטרטג השקעות ב Blackrock, אומר כי “נשים נוטות להתמקד במטרות לטווח ארוך, לא כספיות.

  במקום רק צופה כסף כאמצעי לרכוש משהו, הם רואים כסף כדי לייצג עצמאות וביטחון.” אוסטר גם מציין כי נשים נוטות יותר לבקש כיוון על השקעות ואילו גברים נוטים יותר לקבל החלטות בעצמם, מבלי לבקש ייעוץ מקצועי או הדרכה.

באופן אישי, ראיתי הרבה מה המחקרים מראים לשחק בחוץ בעולם האמיתי. נשים בדרך כלל מחפשים ביטחון לטווח ארוך ורוצים להגן על מה שיש להם. הם קצת יותר מודעים רגשות והפחדים שלהם על מה שקורה בשוק אשר נותן להם להשהות לפני קבלת פריחה או החלטה מהירה שעלולים לעלות להם ביוקר בשלב כלשהו בהמשך הדרך. גברים, לעומת זאת, הם על פי רוב התמקדו מחזיר הגדלה. מטבעו, גברים הם נוטלים גדולים סיכון, וזה לא דבר רע, אבל זה יכול לגרום לכאב משמעותי על החסרון.

עם זאת, עם זאת אמרה, אם היית שואל אותי מטווח אפס מיהו המשקיע הטוב הוא, התשובה שלי היא שזה תלוי “השוק” וזה משהו משקיעים עצמם לא יכולים לשלוט. בטווח הארוך, מי ינצח אין שום קשר עם מגדר. המשקיע כי ינצח הוא אחד שיכול להיות מודע, לשלוט ברגשות שלהם.

  המציאות היא שההשקעה הנו פשוט, זה פשוט לא קל. המפתח האמיתי להצלחה הוא לא על מציאת המניות התקינות או להכות בלוטו. זה בערך מקבל את היסודות מההתחלה.

ארבעה יסודות השקעות 

המאזן הוא לעולם לחבר שלך.   חשוב להקצות הנכסים שלך שילוב של דליי השקעה. דליים אלה מייצגים במזומן, הכנסה (אג”ח), צמיחה (מניות), וכן חלופות (השקעות שאינן מתאימות בצורה מסודרת לתוך דלי מניות או אג”ח) כמו מניות MLP, מניות הנאמנות Royalty אנרגיה, השקעות הקשורות זהב, וכן מניית בכורה.

למקד המטרות שלך בפועל.   הדבר היחיד שחשוב באמת בתכנון השקעה הוא המטרות האישיות שלך ואת המטרות. לדוגמה, אם אתה צריך 3000 $ בחודש הפרישה על גבי תעודת הזהות, אז יודעים שצריך קרוב 750,000 $ חיסכון כדי לעשות את העבודה בנוחות.

לשמור על עלויות נמוכות.   תעודות סל הן כעת אפשרות במחיר נמוך להיות בעלים של סל בין 30 ל 3000 מניות. תמחור בדרך כלל רבע אחוז בשנה לעומת אחוז מלא שנה (פלוס) עבור קרנות נאמנות המנוהלות באופן פעיל יעשה הבדל גדול לאורך זמן.

סבלנות.  מעט מאוד אנשים להתעשר בין לילה. רוב אנשים עשירים התעשרו לאט, בשיטתיות, ועם עבודה קשה. זוהי נוסחה שעדיין עובד עד עצם היום הזה.

סיכום

ויכוח זה הולך להשתולל על במשך שנים רבות. בסוף היום, המגדר שלהם לא באמת לעשות את ההבדל. המשקיעים הטובים ביותר יהיו אלה שמקבלים את היסודות למטה מההתחלה.

גילוי נאות: מידע זה מסופק לך כמשאב למטרות אינפורמטיביות בלבד. הוא מוצג ללא תמורה של מטרות ההשקעה, סובלנות סיכון או מצבו הכספי של כל משקיע ספציפי ועלול שלא להיות מתאים לכל המשקיעים. ביצועי העבר אינם מעידים על תוצאות עתידיות. השקעה כרוכה בסיכון כולל האובדן האפשרי של מנהל. מידע זה אינו מיועד, ואת לא צריך, מהווה בסיס ראשוני עבור כל החלטת השקעה שתהיה לך אפשרות לערוך. תמיד להתייעץ המס או יועץ השקעות המשפטי, שלך לפני ביצוע כל השקעה / מס / ן / שיקולי תכנון פיננסיים או החלטות.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.