מהו ריט? כיצד אוכל להשקיע ריט (קרן השקעות נדל”ן)?

Home » Real Estate » מהו ריט? כיצד אוכל להשקיע ריט (קרן השקעות נדל”ן)?

מהו ריט?  כיצד אוכל להשקיע ריט (קרן השקעות נדל"ן)?

ריט היא קיצור של “אמון השקעה בנדל”ן.” ריט היא כמו קרן נאמנות שבבעלותו נכסים פרטיים ולא במניות או אג”ח. ריט תרם לצבירת וניהול הנדל”ן שבבעלותה.

בתור משקיע, המטרה היא לקבל הכנסה מהשכרת הנכסים להשתתף מחיר הערכה. היתרון של השקעה בנדל”ן באמצעות REIT הוא שאתה מקבל חשיפת פורטפוליו מגוון של נכסים ואתה לא צריך לנהל אותם בעצמך.

תַקָנוֹן

תקנות השולטים הריט  ודורשים כי הריט לחלק לפחות 90 אחוז הכנסתו החייבת לבעלי המניות. הפצות אלו משולמות כדיבידנד. מכיוון קרנות ריט לשלם דיבידנדים הם משווקים לעתים קרובות כהשקעת פרישה מניבה. תשלומי דיבידנד נוטים ליפול בטווח 5 עד 8 אחוזים אך אינן מובטחות. בזמנים כלכליים קשים, כל המאפיינים לא יכולים להיות מושכרים. אם אין מספיק הכנסות שכירות זמינות, ריט ייתכן שתהיה צורך להפחית או לחסל תשלום הדיבידנד שלה.

סוגי קרנות ריט

קרנות ריט משתייכים לאחת משתי קטגוריות; קרנות ריט עצמי או קרנות ריט משכנתא.

קרנות ריט הון בדרך כלל בעלי מבנים מסחריים גדולים, חנויות קמעונאיות, או בנייני דירות, אם כי יש גם קרנות ריט מומחיות שבבעלותן מלונות או נכסים אחרים בתעשיית האירוח, ויש קרנות ריט המתמקדים מתקני סיעודים או נכסים אחרים הרפואי תַעֲשִׂיָה.

דוגמא הנדל”ן מסחרי שבבעלות קרנות הריט תהיה גדולה, בנייני משרדים רבות קומות, לעתים קרובות משמשים כמטה בינוני לחברות גדולות בגודל.

דוגמא מאפייני חנות הקמעונאית בבעלות קרנות ריט תהיה בחנויות כמו Walmart, Petsmart, או אלקטרוניקה אולטימטיבית. רבות מהחברות הללו לחכור במקומות החנות שלהם ולא הבעלים אותם.

קרנות ריט משכנתאות הבעלים של החוב על הנכסים, ולא את הרכוש עצמו. הם כמו קרן נאמנות שבבעלותו משכנתאות אוספת את התשלומים.

ציבורי ופרטי

קרנות ריט ניתן ציבורית, כלומר יש להם סימול, ואתה יכול לחפש מחיר המנייה ותשואת דיבידנד שלהן בקלות באינטרנט.

קרנות ריט אחרים הם אישיים ואינם לסחור בבורסה. למרות שהם עדיין אבטחה רשומה, קרנות ריט הפרטיות אין סימול. אתה חייב לקנות מניות ישירות מחברת הנדל”ן מציע להם או דרך אחד מנציגי המכירות שלהם. קרנות ריט הפרטיות קרובות לשלם עמלות גבוהות כדי מכירות פיננסיות אשר מציעות להם. הם לעתים קרובות קשים לצאת כמו אין שוק ציבורי שבו אתה יכול למכור את המניות שלך בקלות. רוב הקרנות ריט הפרטיות יש אסטרטגיית יציאה, שם הם מתכננים לצאת להנפקה, אבל זה לא תמיד עובד החוצה. בשנת 2008/2009 משקיעים רבים אשר בבעלות קרנות ריט הפרטית ראו הפחתה משמעותית בהכנסות הדיבידנד שלהם ולא יכלה למכור השקיע במשך זמן רב. הכסף שלהם בעצם היה לכוד ההשקעה.

כחלק תיק

קרנות ריט משמשים מיטב כחלק פורטפוליו מגוון ולא כהשקעה יחידה. הם אינם בקורלציה גבוהה עם מניות או אג”ח, כלומר מה שוק המניות או האג”ח עושה יצטרך מעט מה לעשות עם הערך של ריט.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.