4 השקעה כדי למנוע טעויות

Home » Investing » 4 השקעה כדי למנוע טעויות

אל תהיה האויב הגרוע ביותר של תיק ההשקעות שלך

4 השקעה כדי למנוע טעויות

כשמדובר בניהול הכסף של המשפחה שלך, יש ארבע טעויות השקעה שאתה צריך לשאוף להימנע. בעוד בהחלט לא רשימה מקיפה, שגיאות אלה תכופות מספיק ששני משקיעי החובבים מנוסים ייטיבו לעשות אם פוקח עין על הבחירות של מניות, אג”ח, קרנות נאמנות, ונכסים אחרים הם שוקלים להוסיף את התיקים שלהם.

השקעת טעות 1: הפצת ההשקעות שלך רזות מדי

במהלך העשורים האחרונים, וול סטריט טיף המעלות של גיוון, קידוח זה למוחם של כל משקיע בטווח שמיעה.

כולם מהמנכ”ל ועד השליח יודע שאתה לא צריך לשמור את כל הביצים שלך בסל אחד, אבל יש הרבה יותר מזה. למעשה, אנשים רבים עושים יותר נזק מתועלת במאמץ שלהם לגוון.

כמו כל דבר בחיים, גיוון ניתן לקחת רחוק מדי. אם לפצל 100 $ לתוך ממאה חברות שונות, כל אחת מהחברות הללו, יכול במקרה הטוב, יש השפעה זעירה על תיק ההשקעות שלך. בסופו של הדבר, את דמי התיווך ועלויות עסקה אחרות עלולים אף לעלות על רווח מההשקעות שלך. המשקיעים שמועדים זה “לחפור-א-אלף-חורים-ו-לשים בדולר-ב-כל” הפילוסופיה ייטב באמצעות השקעה בקרן אינדקס אשר, מעצם טבעה, מורכב הרבה חברות. בנוסף, המחזיר שלך צריך לחקות את אלה של השוק הכולל וללכת שבי מושלם כמעט.

השקעת טעות 2: לא יטופל אופק זמן

סוג הנכס שבו אתה משקיע צריך להיבחר בהתבסס על מסגרת הזמן שלך.

לא משנה הגיל שלך, אם יש לך הון כי תצטרך בתוך פרק זמן קצר (שנה או שנים, למשל), אתה לא צריך להשקיע כסף כי בשוק המניות או קרנות נאמנות מבוסס עצמיות. למרות סוגים אלה של השקעות להציע את הסיכוי הגדול ביותר לבנייה עושר לטווח ארוך, הם לעתים קרובות חווים אותם גלגולים לטווח קצר שיכול למחוק את ההחזקות שלך אם אתה נאלץ לחסל.

כמו כן, אם האופק שלך גדול יותר מעשר שנים, זה לא הגיוני לך להשקיע את רוב הכספים שלך באג”ח או השקעות הכנסה קבועה, אלא אם כן אתה מאמין בשוק המניות מוערכות ביתר גס.

השקעת טעות 3: מסחר תכוף

הרבה אנשים יכולים לקרוא עשר משקיעה ברשימת פורבס, אבל לא אדם אחד שעשה את הונם ממסחר תכוף. כאשר אתה משקיע, המזל שלך קשור ההון של החברה. אתה הבעלים חלק מעסק; כחברה משגשגת, וכך גם אתם. לפיכך, המשקיע מי לוקח את הזמן כדי לבחור חברה גדולה יש לעשות לא יותר מאשר לשבת בחיבוק ידיים, לפתח תוכנית מיצוע הדולר עלות, להירשם לתוכנית השקעה מחדש של הדיבידנד ולחיות את חייו. ציטוטים יומיים הם לא מעניינים אותו, כי אין לו רצון למכור. במשך זמן, ההחלטה הנבונה שלו תשתלם יפה כערך של מניותיו מעריך.

סוחר, ומצד שני, הוא מי שקונה חברה משום שהוא מצפה המניות לקפוץ במחיר, ובשלב זה הוא במהירות יהיה לזרוק אותו ולהמשיך הלאה אל היעד הבא שלו. כי זה לא קשור לכלכלה של חברה, אלא הזדמנות ורגש אנושי, מסחר היא צורה של הימורים כי זכתה למוניטין שלה כעושת כסף בגלל כמה סיפורי הצלחה (הם מעולם לא יספרו לכם על המליונר שאבד הכל על ההימור הבא שלו …

סוחרים, כמו מהמרים, יש זיכרון גרוע מאוד כשמדובר כמה הם איבדו).

השקעת טעות 4: קבלת החלטות פחד מבוסס

הטעויות היקרות בדרך כלל מבוססות על פחד. משקיעים רבים מבצעים את מחקרם, לבחור חברה גדולה, וכאשר השוק פוגע מהמורה בכביש, לזרוק המניות שלהם מחשש להפסיד כסף. התנהגות זו היא בהחלט טיפשית. החברה היא אותה החברה כמו שהייתה לפני השוק בכללותו ירד, רק עכשיו הוא מוכר במחיר זול יותר. שכל ישר דורש כי היית לרכוש יותר ברמות הנמוכות אלה (ואכן, חברות כגון וול-מארט הפכו ענקיות בגלל אנשים כמו מציאה. נראה שהתנהגות זו משתרעת על כל דבר , אבל תיק ההשקעות שלהם). המפתח להיות משקיע מוצלח הוא, כאיש אחד אמר חכם מאוד, ” … לקנות כאשר הדם הוא זורם ברחובות.

הנוסחה פשוטה של ​​”לקנות נמוך / למכור גבוהה” כבר בסביבות לנצח, ורוב האנשים יכולים לדקלם לך אותו. בפועל, רק קומץ משקיעים לעשות את זה. רוב לראות את הקהל לכיוון בריחות דלת ואש יציאה, ובמקום להישאר בסביבה כדי לקנות את הבעלות בחברות במחירים נמוכים עד כדי גיחוך, פאניקה נגמרת איתם. כסף אמנם נעשה כאשר אתה, כמשקיע, מוכן לשבת בחדר הריק כי כולם הותירו, ולהמתין עד שהם מכירים בערך הם ניטשו. מתי הם חוזרים, יהיה זה בשבוע או אחרי מספר שנים ארוכות, ואתה תהיה מחזיק את כל הקלפים. הסבלנות שלך יכולה להיות מתוגמלת עם רווח ואתה יכול להיחשב “מבריק” (באופן אירוני על ידי אותם אנשים אשר קראו לך אידיוט בשביל נאחז מניית החברה מלכתחילה).

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.