4 hatalardan kaçınmak için Yatırım

Home » Investing » 4 hatalardan kaçınmak için Yatırım

yatırım portföyünün en büyük düşmanı haline etmeyin

4 hatalardan kaçınmak için Yatırım

senin ailenin parasını yönetmek için geldiğinde, önlemek için çaba dört yatırım hatalar vardır. kesinlikle kapsamlı bir liste olsa da, bu hatalar hem amatör hem tecrübeli yatırımcılar portföylerinde ekleyerek düşünen hisse senedi, tahvil, yatırım fonları ve diğer varlıkların seçimleri bir göz tetikte tutmak için iyi yapacağını yeterince sık.

Hata 1 Yatırım: Çok İnce Kişisel Yatırımlar Yayılma

Son birkaç on yıl içinde, Wall Street işitme menzili içinde her yatırımcının kafasında içine sondaj, çeşitlendirme erdemlerini vaaz etmiştir.

Teslimat oğlana CEO’nun Herkes aynı sepete Tüm yumurtaları tutmak gerektiğini bilir, ama çok daha kendisine daha var. Aslında, birçok kişi çeşitlendirmek onların çaba yarardan çok zarar veriyor.

Hayatta her şey gibi, çeşitlendirme çok ileri alınabilir. Eğer yüz farklı şirkete 100 $ bölerseniz, bu şirketlerin her biri, en iyi ihtimalle, sizin portföyü küçük bir etkisi olabilir. Sonunda, komisyon ücreti ve diğer işlem maliyetleri bile yatırımlardan kar aşabilir. Bu yatkındır Yatırımcılar “kazmak-a-bin-delikleri-ve-koyun-a-dolar-içinde-her bir” daha iyi doğası gereği birçok oluşur, bir dizin fon yatırım yaparak hizmet olacağını felsefesi şirketler. Ayrıca, döner neredeyse mükemmel lockstep genel pazarın olanlar taklit etmelidir.

Hata 2 Yatırım: Zaman Horizon için Muhasebe Değil

Eğer yatırım hangi varlığın türü zaman diliminde dayalı seçilmelidir.

Eğer (örneğin, bir ya da iki yıl) kısa bir süre içinde gerekecektir sermaye varsa ne olursa olsun yaş, sen borsa veya hisse bazlı yatırım fonları o yatırım olmamalıdır. yatırımların bu tür uzun vadeli servet bina için en büyük şansı sunuyor olsa da, sık sık tasfiye zorunda kalan holdinglerin silip yok kısa vadeli gyrations yaşamaktadır.

senin ufuk on yıl daha büyük olup olmadığını borsa fena halde aşırı değerli olduğunu düşünüyoruz sürece tahvil veya sabit gelirli yatırımları da fonların bir kısmını yatırım yapmak için Aynı şekilde, bu hiç mantıklı değil.

Hata 3 Yatırım: Sık Ticaret

Birçok insan sık ticaret kendi servet yapmış bir kişi Forbes listesinde on yatırımcılar isim, ama olamaz. Eğer yatırım yaparken, falın şirketin servet bağlıdır. Bir işletmenin bir parçası sahibi olan; şirket zenginleşirken, sen de öyle. Dolayısıyla, büyük bir şirket seçmek için zaman alır yatırımcı hayatını temettü yeniden yatırım programına kayıt ve canlı bir dolar maliyet ortalaması planı geliştirmek, arkanıza yaslanın başka bir şey yapmak zorunda. diye satmaya niyeti olmadığını, çünkü günlük alıntılar kendisine hiçbir ilgi çekmektedir. Onun hisselerin değeri takdir olarak Zamanla, onun akıllı karar cömertçe ödeyecek.

Bir tüccar, diğer taraftan, o hisse senedi fiyatı atlamak beklediğini çünkü bu noktada o hızla dökümü olacak ve bir sonraki hedefe yönelmeleri, bir şirket satın alır biridir. Bir şirketin ekonomi bağlı, ama şans ve insani duygulardan ziyade, ticaret nedeniyle birkaç başarı öyküleri para yapıcı olarak ün kazanmıştır kumar şeklidir olmadığı için (kaybettikleri milyoner anlatmak asla hepsi bir sonraki bahis …

o) onlar kaybetmiş ne kadar geldiğinde tüccarlar, kumarbazlar gibi, çok kötü bir anım var.

Korku Tabanlı Kararlar: Hata 4 yatırım

Costliest hatalar genellikle korku dayanmaktadır. Birçok yatırımcı, araştırma yapmak büyük bir şirket seçin ve pazar yolda bir yumru çarptığında, para kaybetme korkusuyla stok dökümü. Bu davranış kesinlikle aptalca. Bir bütün olarak piyasa düşmeden önce, ancak şimdi daha ucuz bir fiyata satmaktadır olduğu gibi şirket aynı şirket. Eğer bu düşük seviyelerde fazla satın alacağını dikte ediyorum Sağduyu (aslında böyle Wal-Mart gibi şirketlerin devleri haline gelmiş bir pazarlık gibi insanlar yüzünden. Bu davranış her şeyi genişletir görünüyor ama portföylerindeki). Başarılı bir yatırımcı olmanın anahtarı, bir çok buyuk bir adam der gibi “etmektir kan sokaklarda çalışan olduğunda … satın alın.

“Yüksek satmak / düşük satın alma” basit bir formül sonsuza kadar olmuştur ve çoğu insan bunu size söyleyebilirler. Uygulamada, yatırımcıların sadece bir avuç bunu. Çoğu kalabalık ve yerine gülünç düşük fiyatlar, panik şirketlerinde sahipliğini yukarı satın almak ve onlarla tükendi etrafında kalma, çıkış kapısı ve yangın merdivenleri maddeye bakınız. Eğer bir yatırımcı olarak, herkes terk ettiğini boş odada oturup, ve onlar terk değerini tanıması kadar beklemek istekli olduğu zaman gerçek para yapılır. Onlar dönmek ne zaman, sen tüm kartları düzenleyecek haftalarda veya birkaç uzun yıllar sonra olsun. Sabır kar ile ödüllendirilir edilebilir ve (ironik ilk etapta şirketin hisse tuttuğu için size aptal dediğim aynı kişiler tarafından) “parlak” olarak düşünülebilir.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.