4 inwestycje, aby uniknąć błędów

Home » Investing » 4 inwestycje, aby uniknąć błędów

Nie stać swojego portfela inwestycyjnego najgorszy wróg

4 inwestycje, aby uniknąć błędów

Kiedy przychodzi do zarządzania pieniędzmi swojej rodziny, istnieją cztery błędy inwestycyjne, które powinny starać się unikać. Choć na pewno nie jest pełną listę, błędy te są na tyle częste, że zarówno inwestorzy amatorów i doświadczonych byłoby dobrze, aby zachować okiem na asortymentów akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne i inne aktywa są rozważa dodanie do ich portfeli.

Inwestowanie Mistake 1: Rozprzestrzenianie inwestycji zbyt cienki

W ciągu ostatnich kilku dekad, Wall Street głosił zalety dywersyfikacji, wiercenie go w umysłach każdego inwestora w zasięgu słuchu.

Każdy z CEO do chłopca dostawy wie, że nie należy trzymać wszystkich jajek w jednym koszyku, ale jest o wiele więcej niż tylko to. W rzeczywistości, wiele osób robi więcej szkody niż pożytku w ich wysiłkach zmierzających do dywersyfikacji.

Jak wszystko w życiu, zróżnicowanie może być brane zbyt daleko. Jeśli podzielić 100 $ na sto różnych firm, każda z tych firm może w najlepszym razie mają mały wpływ na swojego portfela. W końcu, opłaty maklerskie i inne koszty transakcji może nawet przekraczać zysku z inwestycji. Inwestorzy, które są podatne na ten „dig-A-tysiąca dziur i-put-a-dolar-w-każdym” filozofii byłoby lepiej, inwestując w fundusz indeksu, które ze swej natury, składa się z wielu firm. Dodatkowo przywracany powinna naśladować tych z całego rynku w niemal idealnym lockstep.

Inwestowanie Mistake 2: Nie Rachunkowość horyzont czasowy

Rodzaj aktywów, w którym warto zainwestować powinny być wybrane w oparciu o ramy czasowe.

Niezależnie od wieku, jeśli masz kapitał, który trzeba będzie w krótkim okresie czasu (jeden lub dwa lata, na przykład), nie należy inwestować pieniądze na giełdzie lub akcyjnych funduszy inwestycyjnych. Chociaż te rodzaje inwestycji dają największe szanse na długoterminowy budynku bogactwa, często doświadczają krótkoterminowych ruchach, które może wymazać swoje gospodarstwa, jeśli są zmuszeni do likwidacji.

Podobnie, jeśli horyzont jest większa niż dziesięć lat, to nie ma sensu, aby inwestować większość swoich funduszy w obligacje lub inwestycji o stałym dochodzie, chyba że uważasz, że rynek akcji jest rażąco zawyżona.

Inwestowanie Mistake 3: Częste Trading

Wielu ludzi potrafi wymienić dziesięć inwestorów na liście Forbesa, ale nie jedną osobę, która dokonała ich majątek od częstego obrotu. Kiedy inwestujesz, Twój majątek jest związana z majątkiem spółki. Jesteś częścią-właściciel firmy; jako firma prosperuje, więc ty też. W związku z tym inwestor, który ma czas, aby wybrać wielką firmę musi robić nic więcej niż usiąść, opracowanie planu uśredniania kosztów dolara, zarejestrować się w programie reinwestycji dywidend i żyć swoim życiem. Dzienne notowania mają żadnego interesu do niego, bo on nie ma ochoty do sprzedania. Z biegiem czasu, jego inteligentna decyzja będzie się opłacać sowicie jako wartość jego akcji docenia.

Przedsiębiorca, z drugiej strony, to ten, kto kupuje firmę, bo spodziewa się, że czas do skoku w cenie, przy której będzie on szybko zrzucić go i przenieść się do swojego kolejnego celu. Bo to nie jest przywiązany do ekonomiki firmy, ale raczej przypadek i ludzkich emocji, obrót jest formą hazardu, który zdobył swoją reputację jako producent pieniędzy z powodu nielicznych sukcesów (nigdy nie powiedzą ci o milionera, który stracił to wszystko na jego najbliższego zakładu …

kupcy, jak hazardziści, mają bardzo słabą pamięć, jeśli chodzi o ile zostały utracone).

Inwestowanie Mistake 4: Podejmowanie decyzji opartych na strachu

Najbardziej kosztownych błędów są zwykle oparte na strachu. Wielu inwestorów zrobić swoje badania, wybierz wielkie firmy, a kiedy rynek trafi gulę w drodze, zrzucić ich akcji w obawie przed utratą pieniędzy. Takie zachowanie jest absolutnie głupie. Firma jest ta sama firma, jak to było, zanim rynek jako całość spadła, tylko teraz sprzedaje za niższą cenę. Zdrowy rozsądek nakazywałby, które można nabyć u tych niższych poziomach (w istocie, firmy takie jak Wal-Mart stały się gigantów, ponieważ ludzie się targować. Wydaje się to zachowanie rozciąga się na wszystko , ale ich portfela). Kluczem do bycia sukces inwestor jest, jako jeden bardzo mądry człowiek powiedział: „ … kupować, gdy krew jest uruchomiony na ulicach.

Prosta formuła „kup niska / sprzedać high” jest już na zawsze, a większość ludzi może recytować je do Ciebie. W praktyce tylko garstka inwestorów zrobić. Większość zobaczyć tłum zmierza do drzwi wyjściowych i ewakuacyjnych, a zamiast pobytu wokół wykupić na własność w firmach za śmiesznie niskich cenach, panika i biegać z nimi. Prawdziwe pieniądze są wydawane podczas, jako inwestor, są gotowi usiąść w pustej sali, że wszyscy inni w lewo, i czekać, aż uznają wartość porzucili. Kiedy wracają, czy to w tygodniach lub po kilka długich lat, będzie trzyma wszystkie karty. Twoja cierpliwość może być nagrodzona zysku i można uznać za „błyskotliwy” (ironicznie przez tych samych ludzi, że nazwałem cię idiotą trzymając się akcji spółki w pierwszej kolejności).

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.