5 Brain hacky, jak zlepšit své finance

Home » Budgeting » 5 Brain hacky, jak zlepšit své finance

 5 Brain hacky, jak zlepšit své finance

Pokud jste snaží otočit své finance, poslední věc, kterou budete pravděpodobně potřebovat, je více člověk říct omezit své výdaje nebo zvýšit své úspory k zajištění zdravého odchodu do důchodu. Již víte, co můžete udělat, aby pomohla zlepšit svou situaci. Hlavním úkolem je, aby ses skutečně dotáhnout na akcích, které znáte, jsou dobré pro vaši peněženku.

Ať už se snažíte snížit dluh, nebo hromadně svůj odchod do důchodu portfolia, odstranění rozdílů mezi svými akcemi a dobré úmysly může být jedním z nejtěžších problémy, kterým čelíte.

I přes nejlepší úmysly lidí, mnozí lidé chovají iracionálně, pokud jde o správu své vlastní peníze.

Naštěstí existuje několik jednoduchých behaviorálních vylepšení můžete udělat pomoci postrčit vás tím správným směrem. Zde jsou jen některé ze změn, které můžete do svého chování s cílem usnadnit dotáhnout do konce svých cílů:

Praxe všímavost. Maloobchodníci běžně používají environmentální narážky a psychologických triků, aby vám šťouchnutí do výdajů. Například, budou používat hudbu, osvětlení, barvy nebo vůně do prime vaší náladě nebo se změní zobrazení, takže máte větší šanci dosáhnout na určitý produkt. Chcete-li pomoci otupit nutkání koupit něco, co nepotřebujete, zhluboka se nadechněte příště budete chodit do obchodu a pomalu brát v daném prostředí. Skenování polic a nápisy v obchodě se po stopách, jak obchod by mohla být snaží manipulovat vaši pozornost. Všimněte si například, jak obchod s potravinami klade marshmallows a čokolády vedle párku v rohlíku buchty, aby se nad tím zamyslíte táboření, nebo jak v obchodě s elektronikou klade nejdražší výrobky na úrovni očí a nejlevnější výrobky na spodní polici.

Zaměřit svou pozornost. Lidé se často dostanou do potíží, protože zakotvit svou pozornost na určitou hodnotu, jako je cena nebo splatné částky na účet a stát se příliš ovlivňována. Například, když jste nakupování v obchodě, můžete zaměřit svou pozornost na $ 100 cenovka kabátu, který se zobrazí na figuríně a najednou si, že $ 50 plášť vedle ní je výhodná v porovnání.

Podobně, výzkum ukázal, že lidé často platí méně k jejich kreditní karty, pokud se soustředily na minimální dlužnou částku, než kdyby nebyla zobrazena minimální částka. Třást bez kotevních předsudků ovlivňujících vaše rozhodnutí, hledat způsoby, jak proaktivně nové zaměření vaší pozornosti. Například, když dostanete účet kreditní karty, použijte zvýrazňovače upozornit na celkové rovnováze, ne jen minimální částku, kterou mají zaplatit.

Opatruj se. Jak se cítíte a co budete trávit svůj čas by také podvědomě ovlivnit vaše rozhodnutí. Například výzkum ukázal, že lidé mají tendenci utrácet více, když mají hlad. Stejně tak lidé mají těžší dělat správná rozhodnutí ve finanční když jsou psychicky vyčerpané. Aby se ujistil, že jste ve správném myšlení učinit správná rozhodnutí, starat se o sebe fyzicky i psychicky. Jíst, než si koupíte. Dostatečně se vyspat. Zkontrolujte, zda se sami citově před návštěvou obchodu online. Můžete také naplánovat důležité schůzky – například návštěvy s věřitelem nebo vaše finanční plánovač – u dříve v průběhu dne, takže nejste dělat velká rozhodnutí, když jste fyzicky nebo psychicky vyčerpaná.

Dívat se dopředu. Přelstít otálení vizualizací se v 10 nebo 20 letech. Lidé mají tendenci cenit současná více než budoucnost a činit rozhodnutí založená na tom, jak se cítíte v tomto okamžiku. Ale výzkum ukázal, že přemýšlet o sobě v budoucnu může pomoci bojovat proti této tendenci tím, že přesouvá svůj pohled. Lidé mají tendenci více šetřit a odkládat méně, když si živě představit svou budoucnost. Podobně nedávná studie zveřejněné v časopise Psychological Science, zjistila, že představovala určitý výsledek – jako je dojdou peníze – může pobízet, abyste byli trpělivější.

Objetí automatizace. Dalším způsobem, jak se dostat kolem, co psychologické vtípky se drží zpátky, je delegovat své povinnosti. Spíše než platit své účty sami, nastavit automatické platby. Tímto způsobem nejste v pokušení platit méně, než jste měli, nebo zapomenout platit úplně.

Stejně tak zvýšit své úspory, rozhodnout se pro automatické výběry, takže vaše úspory nejsou negativně ovlivněny setrvačnosti nebo chybné rozhodování. Možná zjistíte, čím více automatizovat, tím lépe se svými financemi.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.