6 Dumb Money pohyby, které se zdají Inteligentní

Home » Finance » 6 Dumb Money pohyby, které se zdají Inteligentní

 6 Dumb Money pohyby, které se zdají Inteligentní

Už jste někdy zkoušeli na „čas“ na akciovém trhu? Koupili jste si domů dříve, než jste byli opravdu připraveni, protože domácí vlastnictví je dobrá investice? Myslíte si udržet rovnováhu na vaší kreditní karty pro zlepšení své kreditní skóre?

Jedná se o všechny běžné peněžní pohyby, a pokud jste provedli některý z nich, možná jste si myslel, že následující vyzkoušené a pravdivé osobní finance moudrost. Ale stejně jako mnoho konvenční moudrost, že to není zdaleka tak chytrý, jak se zvuk.

Zde jsou některé dumb money moves budete muset zbavit ze svého arzenálu, bez ohledu na to, kolik by se mohlo zdát, aby smysl.

Dumb Move: Nemít kreditní karty, protože to povede k dluhu.

Je to už téměř osm let od Velké recese a více než dvě třetiny lidí ve věku mezi 18 a 29 mezi nemají kreditní karty, podle průzkumu Bankrate. „Zdá se, že inteligentní, protože nejste ohroženi dluhu, ale to není inteligentní, protože nejste budování vašeho úvěru,“ říká Sarah Newcomb, autor knihy „Nabito: peněžního, psychologie a jak se dostat dopředu, aniž by opustil své hodnoty Behind „. Mnoho z těchto Millenials stejně jako lidé v jiných generací, kteří nemají kreditní karty v jejich vlastním jménem si, co se nazývá‚tenké kreditní soubory‘to je kreditní průmysl mluvit s malou nebo žádnou úvěru. historie, a to vás může držet zpátky, pokud chcete požádat o hypotéku nebo auto úvěr. To může také znamenat platit více, než je nutné pro majitele domů a auto pojištění.

Chytrý tah: Pokud si myslíte, že jste odpovědný za nezodpovědné této první kus plastu, požádat vydávající banku, aby úvěrový limit uměle nízký. Potom, dát jeden nebo dva automatické účty na kartě a naplánovat automatické platby z běžného účtu na jejich pokrytí. Už nikdy pozdě, a vaše kreditní zlepší.

A pokud jste byli odmítáni na kartě? Zajištěné karta – pokud uděláte malý vklad s vystavující banky – je karta s koleček, která vám může pomoci na cestě k silnému úvěrovou historií.

Dumb Move: Udržování rovnováhy na kreditní karty k vybudování úvěru.

Jedním z velkých přispěvatelů do vaší kreditní skóre je využití úvěru. Vaše využití je procento vaší kreditní limit, který jste vlastně používáte, a to se počítá asi 30 procent své skóre. Máte-li limit $ 1,000 a váš účet je $ 550, který používáte 55 procent. To je příliš vysoká je to nejlepší pro své skóre, pokud používáte více než 30 procent úvěrového limitu kdykoliv. A nese váhu od měsíce k měsíci a placení úroků nepomůže vaše skóre vůbec, ale to bolet peněženku: Průměrná kreditní karty úroková sazba je asi 15 procent. Na rovnováze $ 3,000, které by vás stálo $ 450 za rok.

Chytrý tah: V ideálním případě budete splatit své kreditní karty v plném každý měsíc, šetří vám veškeré úrokové platby. A je-li váš typický zvyk vám overusing limitu, můžete vyřešit za problém dvěma způsoby: Můžete požádat o navýšení úvěrového limitu a pak nelze použít dodatečnou kapacitu, nebo si můžete zaplatit svůj účet více než jednou za měsíc ,

Dumb Move: předplacení studentských půjček, zatímco skimping na příspěvcích důchodců

Máte studentské půjčky a chcete jim vyplatí tak rychle, jak je to možné, takže žádné peníze navíc máte na konci měsíce bude na úhradu nad rámec své měsíční účty a chipping pryč na jistiny. Váš naléhavost je pochopitelné; by nebyl život bude lepší, kdyby byli jen pryč? Ale předplacení studentské půjčky není moudré, pokud to přichází v ceně do svých dlouhodobých úspor, stejně jako přispět k 401 (k) (zvláště pokud se zobrazí zaměstnavatele odpovídající dolarů) nebo splácení vysoké sazby kreditních karet dluh, říká Newcomb ,

Chytrý tah: pomalu a postupně splatit své studentské půjčky, zatímco vy budovat svou budoucnost a využívat burzovních výnosů. To může být ještě lepší se rozhodnout pro splácení plány příjmy na bázi (které snižují své měsíční platby), i když platí úroky za více let znamená věnovat větší zájem o celkem.

Podívejte se na cenu studentské půjčky dluh, odečíst daňový odpočet, a porovnat, že na oplátku byste si tím, že své peníze pracovat jinými způsoby.

Blbý tah: Získání zaměstnání jako první, a raise později.

Věděli jste vyjednat plat na svém současném zaměstnání? Pokud ne, nejste sami. Některé 41 procent lidí ne, podle Salary.com . Mnozí se obávají, že smlouvání nad výchozí plat bude brát je z chodu pro práci úplně. Ale ne vyjednávání pro konkurenční plat na začátku nového pracovního místa vám začíná na špatné finanční základ, protože každý bonus a zvýšit dostanete kupředu bude pravděpodobně procento vychází z které výchozí postavu.

Chytrý tah: Neberte první nabídku. Máte největší vliv, když tě chci, ale nemají vás ještě – a to je důležité rozpoznat a využít té chvíle. „Lidé si myslí, budete muset požádat o to, co je přijatelné, ale měli byste se ptát:„Co musím vydělat, takže nemám dělat starosti s penězi? To je to, co stojí za váš čas,“říká Newcomb. Také pochopit, že očekávání z druhé strany stolu je, že budete žádat více. Studie z CareerBuilder ukazuje 45 procent zaměstnavatelů jsou ochotni vyjednávat svoji původní nabídku zaměstnání, a ve skutečnosti, že budete tak učinit. Necháváš se jen dolů, pokud ne.

Blbý tah: Nákup domů, protože je to „investice.“

Finanční poradce Carl Richards, autor knihy „The chování Gap,“ připomíná časy lidé řekli jemu svých domovů: „Je to ta nejlepší investice, jakou jsem kdy udělal!“ Jeho odseknutí: „Je to proto, že je stačí pouze investice‘ jsem kdy držel? ““ má pravdu. Nastalo dlouhé-konat přesvědčení, že majetkové hodnoty nikdy jít dolů … Pak přišel rok 2008 a pád trhu s bydlením. Ve skutečnosti, domácí hodnoty historicky držet krok s inflací. A náklady na vlastnictví nemluvě o pohybující se v, vybavení, daně, pojištění a údržbu, která běží od 1 do 2 procent hodnoty domů ročně, podle Harvardova Společného střediska pro bydlení studií je vysoká.

Chytrý tah: Prodám ten, který chcete žít nebo pokračovat k pronájmu pro tuto chvíli. Že seznam praní nákladů znamená, že to nemá smysl kupovat jeden vůbec, pokud nechcete čekat, že zůstane po dobu nejméně pěti let.

Pokud dlouhodobému pobytu, vlastní kapitál stavíte zaplacením dolů (nebo vypnout) vaše hypotéka stává doplňkové spořicí účet můžete použít pro odchod do důchodu. Ale nikdy byste neměli natáhnout na koupi domu, že nemůžete opravdu dovolit jen proto, že si myslí, že majetkové hodnoty jsou způsobeny pop. Pokud ano, jste ani nákup ani investice  budete spekulovat. A pokud nejste profesionální realitní investor, že je to špatný nápad.

Dumb Move: Pokus o době na trhu.

časování trhu přijde k poznání, dvě věci: Kdy se dostat ven, a když se dostat zpátky do Prvním z nich je opravdu těžké na hřebík, a druhý je ještě tvrdší.. I když jsme všichni slyšeli příběhy o obyčejných investorů, kteří se dostali do v pravý čas, Richards je skeptický. „Nevěřte příběhy,“ říká. „Domnívám se, že data.“ A údaje říká, že nemůžete vyhrát v této hře.

Smart Fix: Koupit vytrvale, a po celá léta. Richards říká trhat stránky z Warrena Buffetta scénáře: „To nejlepší, co můžete udělat, je být líný a my bychom měli oslavit tuto skutečnost.“ A když už jsme u toho, nesnažte příliš těžké porazit trh. Zatímco jednotlivé akcie a podílové fondy spravované jsou vzrušující, je to pravidelné investování do nudných indexových fondů a fondů obchodovaných na burze (které jsou také levnější koupit i samostatně), které jsou s větší pravděpodobností, aby vás multimilionáře v dlouhodobém horizontu. Pokud jste dost líná, že je.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.