6 Dumb Money pohyby, ktoré sa zdajú Inteligentné

Home » Finance » 6 Dumb Money pohyby, ktoré sa zdajú Inteligentné

 6 Dumb Money pohyby, ktoré sa zdajú Inteligentné

Už ste niekedy skúšali na “čas” na akciovom trhu? Kúpili ste si domov skôr, ako ste boli naozaj pripravení, pretože domáce vlastníctvo je dobrá investícia? Myslíte si udržať rovnováhu na vašej kreditnej karty pre zlepšenie svojej kreditnej skóre?

Jedná sa o všetky bežné peňažné pohyby, a ak ste vykonali niektorý z nich, možno ste si myslel, že nasledujúce vyskúšané a pravdivé osobné financie múdrosť. Ale rovnako ako mnoho konvenčné múdrosť, že to nie je zďaleka tak šikovný, ako sa zvuk.

Tu sú niektoré dumb money moves budete musieť zbaviť zo svojho arzenálu, bez ohľadu na to, koľko by sa mohlo zdať, aby zmysel.

Dumb Move: Nemať kreditnej karty, pretože to povedie k dlhu.

Je to už takmer osem rokov od Veľkej recesie a viac ako dve tretiny ľudí vo veku medzi 18 a 29 medzi nemajú kreditnej karty, podľa prieskumu Bankrate. “Zdá sa, že inteligentné, pretože nie ste ohrození dlhu, ale to nie je inteligentný, pretože nie ste budovanie vášho úveru,” hovorí Sarah Newcombom, autor knihy “Nabité: peňažného, psychológie a ako sa dostať dopredu, bez opustil svoje hodnoty Behind “. Mnoho z týchto Millenials rovnako ako ľudia v iných generácií, ktorí nemajú kreditné karty v ich vlastnom mene si, čo sa nazývá,tenké kreditnej soubory’to je kreditná priemysel hovoriť s malú alebo žiadnu úveru. histórie, a to vás môže držať späť, ak chcete požiadať o hypotéku alebo auto úver. To môže tiež znamenať platiť viac, než je nutné pre majiteľov domov a auto poistenie.

Šikovný ťah: Ak si myslíte, že ste zodpovedný za nezodpovedné tejto prvej kus plastu, požiadať vydávajúci banku, aby úverový limit umelo nízky. Potom, dať jeden alebo dva automatické účty na karte a naplánovať automatické platby z bežného účtu na ich pokrytie. Už nikdy neskoro, a vaše kreditné zlepší.

A ak ste boli odmietaní na karte? Zaistené karta – ak urobíte malý vklad s vystavujúci banky – je karta s koliesok, ktorá vám môže pomôcť na ceste k silnému úverovou históriou.

Dumb Move: Udržiavanie rovnováhy na kreditné karty na vybudovanie úveru.

Jedným z veľkých prispievateľov do vašej kreditnej skóre je využitie úveru. Vaša využitie je percento vašej kreditnej limit, ktorý ste vlastne používate, a to sa počíta asi 30 percent svojej skóre. Ak máte limit $ 1,000 a váš účet je $ 550, ktorý používate 55 percent. To je príliš vysoká je to najlepšie pre svoje skóre, ak používate viac ako 30 percent úverového limitu kedykoľvek. A nesie váhu od mesiaca k mesiacu a platenie úrokov nepomôže vaše skóre vôbec, ale to bolieť peňaženku: Priemerná kreditnej karty úroková sadzba je asi 15 percent. Na rovnováhe $ 3,000, ktoré by vás stálo $ 450 za rok.

Šikovný ťah: V ideálnom prípade budete splatiť svoje kreditné karty v plnom každý mesiac, šetrí vám všetky úrokové platby. A ak je váš typický zvyk vám overusing limitu, môžete vyriešiť za problém dvoma spôsobmi: Môžete požiadať o navýšenie úverového limitu a potom nemožno použiť dodatočnú kapacitu, alebo si môžete zaplatiť svoj účet viac ako raz za mesiac ,

Dumb Move: predplatenia študentských pôžičiek, zatiaľ čo skimping na príspevkoch dôchodcov

Máte študentské pôžičky a chcete im vyplatí tak rýchlo, ako je to možné, takže žiadne peniaze navyše máte na konci mesiaca bude na úhradu nad rámec svoje mesačné účty a chipping preč na istiny. Váš naliehavosť je pochopiteľné; by nebol život bude lepší, keby boli len preč? Ale predplatenia študentské pôžičky nie je múdre, ak to prichádza v cene do svojich dlhodobých úspor, rovnako ako prispieť k 401 (k) (najmä ak sa zobrazí zamestnávateľa zodpovedajúce dolárov) alebo splácanie vysoké sadzby kreditných kariet dlh, hovorí Newcomb ,

Šikovný ťah: pomaly a postupne splatiť svoje študentské pôžičky, zatiaľ čo vy budovať svoju budúcnosť a využívať burzových výnosov. To môže byť ešte lepšie sa rozhodnúť pre splácanie plány príjmy na báze (ktoré znižujú svoje mesačné platby), aj keď platí úroky za viac rokov znamená venovať väčší záujem o celkom.

Pozrite sa na cenu študentské pôžičky dlh, odpočítať daňový odpočet, a porovnať, že na oplátku by ste si tým, že svoje peniaze pracovať inými spôsobmi.

Blbý ťah: Získanie zamestnania ako prvý, a raise neskôr.

Vedeli ste vyjednať plat na svojom súčasnom zamestnaní? Ak nie, nie ste sami. Niektoré 41 percent ľudí nie, podľa Salary.com . Mnohí sa obávajú, že zjednávanie nad východiskovú plat bude brať je z chodu pre prácu úplne. Ale nie vyjednávanie pre konkurenčné plat na začiatku nového pracovného miesta vám začína na zlé finančný základ, pretože každý bonus a zvýšiť dostanete vpred bude pravdepodobne percento vychádza z ktorej východiskovej postavu.

Šikovný ťah: Neberte prvú ponuku. Máte najväčší vplyv, keď ťa chcem, ale nemajú vás ešte – a to je dôležité rozpoznať a využiť tej chvíle. “Ľudia si myslia, budete musieť požiadať o to, čo je prijateľné, ale mali by ste sa pýtať:” Čo musím zarobiť, takže nemám robiť starosti s peniazmi? To je to, čo stojí za váš čas, “hovorí Newcomb. Tiež pochopiť, že očakávania z druhej strany stola je, že budete žiadať viac. Štúdia z CareerBuilder ukazuje 45 percent zamestnávateľov sú ochotní vyjednávať svoju pôvodnú ponuku zamestnania, a v skutočnosti, že budete tak urobiť. Nechávaš sa len dole, ak nie.

Blbý ťah: Nákup domov, pretože je to “investície.”

Finančný poradca Carl Richards, autor knihy “The správanie Gap,” pripomína časy ľudia povedali mu svojich domovov: “Je to tá najlepšia investícia, akú som kedy urobil!” Jeho odseknutie: “Je to preto, že ich stačí len investícia ‘ som kedy držal? “” má pravdu. Nastalo dlhé-konať presvedčenie, že majetkové hodnoty nikdy ísť dole … Potom prišiel rok 2008 a pád trhu s bývaním. V skutočnosti, domáce hodnoty historicky držať krok s infláciou. A náklady na vlastníctvo nehovoriac o pohybujúce sa v, vybavenie, dane, poistenie a údržbu, ktorá beží od 1 do 2 percent hodnoty domov ročne, podľa Harvardova spoločného centra pre bývanie štúdií je vysoká.

Šikovný ťah: Predám ten, ktorý chcete žiť alebo pokračovať na prenájom pre túto chvíľu. Že zoznam pranie nákladov znamená, že to nemá zmysel kupovať jeden vôbec, ak nechcete čakať, že zostane po dobu najmenej piatich rokov.

Ak dlhodobý pobyt, vlastné imanie staviate zaplatením nadol (alebo vypnúť) vaše hypotéka stáva doplnkové sporiaci účet môžete použiť pre odchod do dôchodku. Ale nikdy by ste nemali natiahnuť na kúpu domu, že nemôžete naozaj dovoliť len preto, že si myslia, že majetkové hodnoty sú spôsobené pop. Ak áno, ste ani nákup ani investície  budete špekulovať. A ak nie ste profesionálny realitný investor, že je to zlý nápad.

Dumb Move: Pokus o dobe na trhu.

časovanie trhu príde k poznaniu, dve veci: Kedy sa dostať von, a keď sa dostať späť do Prvým z nich je naozaj ťažké na klinec, a druhý je ešte tvrdšie .. Aj keď sme všetci počuli príbehy o obyčajných investorov, ktorí sa dostali do v pravý čas, Richards je skeptický. “Neverte príbehy,” hovorí. “Domnievam sa, že dáta.” A údaje hovorí, že nemôžete vyhrať v tejto hre.

Smart Fix: Kúpiť vytrvalo, a po celé roky. Richards hovorí trhať stránky z Warrena Buffetta scenára: “To najlepšie, čo môžete urobiť, je byť lenivý a my by sme mali osláviť túto skutočnosť.” A keď už sme pri tom, nesnažte príliš ťažké poraziť trh. Kým jednotlivé akcie a podielové fondy spravované sú vzrušujúce, je to pravidelné investovanie do nudných indexových fondov a fondov obchodovaných na burze (ktoré sú tiež lacnejšie kúpiť aj samostatne), ktoré sú s väčšou pravdepodobnosťou, aby vás multimilionára v dlhodobom horizonte. Ak ste dosť lenivá, že je.