6 Dumb Moves pieniądze, które wydają Inteligentny

Home » Finance » 6 Dumb Moves pieniądze, które wydają Inteligentny

 6 Dumb Moves pieniądze, które wydają Inteligentny

Czy kiedykolwiek próbował „czasu” na giełdzie? Czy zakup domu, zanim były naprawdę gotowy, ponieważ własność domu to dobra inwestycja? Czy zachować równowagę na karcie kredytowej, aby poprawić swoją zdolność kredytową?

Są to wszystkie ruchy wspólne pieniądze, a jeśli któryś z nich wykonane, można pomyśleć ty następujące wypróbowanych i prawdziwe Personal Finance mądrość. Ale jak wiele konwencjonalnych mądrości, nie są prawie tak inteligentne jak brzmią.

Oto niektóre głupie pieniądze porusza trzeba rów z arsenału, bez względu na to, ile to może wydawać się mieć sens.

Głupi Move: Nie ma karty kredytowej, ponieważ doprowadzi to do długu.

To już prawie osiem lat od wielkiej recesji, a ponad dwie trzecie osób w wieku pomiędzy 18 i 29 nie mają kart kredytowych, według sondażu Bankrate. „Wydaje się, mądry, bo nie jesteś na ryzyko długu, ale to nie jest mądry, bo nie budujesz swój kredyt”, mówi Sarah Newcomb, autor „Loaded: pieniądze, psychologii i jak iść do przodu bez wychodzenia Twoje wartości Behind „. Wiele z tych Milenium jak również osoby z innych pokoleń, którzy nie posiadają karty kredytowej w imieniu własnym nie to, co nazywane są«cienkie pliki kredytowe»to kredytowej przemysł mówić o konieczności niewiele do kredytu. Historia i może trzymać cię z powrotem, jeśli chcesz ubiegać się o kredyt hipoteczny lub samochodem. Może to również oznaczać płacić więcej niż jest to konieczne dla właścicieli domów oraz ubezpieczenia auto.

Sprytne posunięcie: Jeśli uważasz, że jesteś odpowiedzialny za nieodpowiedzialne z tego pierwszego kawałka plastiku, poproś bank emisyjny, aby utrzymać limit kredytowy sztucznie niskim poziomie. Następnie umieścić jeden lub dwa rachunki automatycznych na karcie i harmonogram płatności automatycznych z konta czekowego na ich pokrycie. Nigdy nie będziesz późno, a kredyt będzie poprawić.

A jeśli zostały odrzucone na karcie? Zabezpieczone karty – gdzie można dokonać niewielkiej wpłaty z banku wydającego – jest karta z kółka, które mogą narazić Cię na drodze do silnego historii kredytowej.

Głupi Move: Utrzymanie równowagi na karcie kredytowej na budowę kredytu.

Jedną z największych płatników do kredytu gości jest wykorzystanie kredytowej. Twój utylizacja jest procent limitu kredytowego, że jesteś rzeczywiście przy, i liczy około 30 procent swój wynik. Jeśli masz limit 1000 $ a Twój rachunek jest $ 550, używasz 55 procent. To jest zbyt wysoka jest to najlepszy wynik na swojej jeśli używasz nie więcej niż 30 procent limitu kredytowego w każdej chwili. I przeprowadzenie bilansu z miesiąca na miesiąc i płacenia odsetek nie pomaga swój wynik w ogóle, ale to boli portfela: Średnia karta kredytowa oprocentowanie wynosi około 15 procent. Na równowadze $ 3,000, który będzie kosztować $ 450A lat.

Sprytne posunięcie: Idealnie będziesz spłacać swoje karty kredytowe w całości co miesiąc, oszczędzając Ci żadnych odsetek. A jeśli to typowy zwyczaj ma się nadużywania swój limit, można rozwiązać za problem na dwa sposoby: można poprosić o zwiększenie limitu kredytowego, a następnie nie korzystać z dodatkowych możliwości, czy można zapłacić rachunek częściej niż raz w miesiącu ,

Głupi Przenieś: przedpłaty kredytów studenckich podczas skimping na składkach emerytalnych

Masz kredytów studenckich i chcesz je spłacić jak najszybciej, więc żadnych dodatkowych pieniędzy trzeba na koniec miesiąca będzie do płacenia powyżej i poza swoje miesięczne rachunki i Zmniejszanie zleceniodawcy. Twoja pilność jest zrozumiałe; by życie nie byłoby lepiej, gdyby były one po prostu nie ma? Ale przedpłaty kredytów studenckich nie jest to mądre posunięcie, jeśli idzie kosztem do oszczędności długoterminowych, jak przyczyniają się do 401 (k) (zwłaszcza, jeśli otrzymują pracodawcy pasujące dolarów) lub spłatę wysoki wskaźnik zadłużenia karty kredytowej, mówi Newcomb ,

Sprytne posunięcie: spłacić kredytów studenckich powoli i stopniowo podczas budować swoją przyszłość i wykorzystać zwrotów giełdowych. To może być nawet lepiej zdecydować się na planach spłaty dochodową (które obniżyć swoje miesięczne płatności), mimo płacenia odsetek za lata oznacza, płacąc większe zainteresowanie ogółu.

Spójrz na koszt zadłużenia kredytu studenckiego, odjąć odliczenia od podatku, i porównać go do powrotu chcesz uzyskać umieszczając swoje pieniądze do pracy w inny sposób.

Głupie posunięcie: Pierwsze zadanie pierwsze, a podbicie później.

Czy negocjować pensję dla aktualnej pracy? Jeśli nie, to nie jesteś sam. Około 41 procent ludzi nie według Salary.com . Wiele osób obawia się, że targowanie się nad wynagrodzenia początkowego weźmie je z pracującym dla pracy całkowicie. Ale nie negocjuje dla konkurencyjnego wynagrodzenia na początku nowej pracy zaczyna cię na niewłaściwej podstawie finansowej, ponieważ każda premia i podnieść dostać przesuwając prawdopodobnie będzie procentowa oparta off, że począwszy figurę.

Sprytne posunięcie: Nie podejmuje pierwszą ofertę. Masz najwięcej dźwigni, gdy chcą cię, ale nie mają Cię jeszcze – i ważne jest, aby rozpoznać i wykorzystać tego momentu. „Ludzie myślą, że trzeba prosić o to, co jest dopuszczalne, ale należy zadać sobie pytanie:„Co trzeba zrobić, aby zarobić tak, że nie trzeba się martwić o pieniądze? To, co jest wart twój czas „, mówi Newcomb. Również zrozumieć, że oczekiwanie od drugiej stronie stołu jest to, że można prosić o więcej. Badanie pokazuje od CareerBuilder 45 procent pracodawców są skłonni negocjować swoją wstępną propozycję pracy, aw rzeczywistości oczekiwać, aby to zrobić. Jesteś tylko pozwolić sobie na dół, jeśli nie.

Głupie posunięcie: Kupno domu, ponieważ jest to „inwestycja”.

Doradca finansowy Carl Richards, autor książki „The Gap Behavior”, wspomina czasy, ludzie mówili do niego w swoich domach: „To najlepsza inwestycja, jaką kiedykolwiek wykonane!” Jego riposta: „Czy to dlatego, że to jedyna inwestycja” kiedykolwiek trzymała?”On ma rację. Było długo przekonanie, że wartość nieruchomości nigdy zejść … Potem przyszedł rok 2008 i krach na rynku mieszkaniowym. W rzeczywistości, wartości domu historycznie nadążyć za inflacją. A koszt posiadania nie wspominając przeprowadzka, meble, podatki, ubezpieczenia i utrzymania, który biegnie od 1 do 2 procent wartości domu rocznie, według Wspólnego Centrum Harvarda Studiów mieszkaniowych jest wysoki.

Sprytne posunięcie: Kup jeden chcesz żyć czy nadal do wynajęcia na teraz. Że lista pranie kosztów oznacza, że nie ma sensu, aby kupić w ogóle, jeśli nie oczekiwać, aby zatrzymać się przez co najmniej pięć lat.

Jeśli nie pobyt długoterminowy, kapitał budować płacąc dół (lub wyłączyć) kredyt hipoteczny staje stanowią uzupełniający oszczędności można wykorzystać na emeryturę. Ale nigdy nie powinno rozciągać się na zakup domu, że nie można sobie pozwolić tylko dlatego, że naprawdę myślisz wartości właściwości są spowodowane pop. Jeśli nie jesteś ani kupna ani inwestowanie  jesteś spekulacje. A jeśli nie jesteś profesjonalnego inwestora nieruchomości, że jest to zły pomysł.

Głupi Przenieś: Próba czasu rynek.

wyczucia rynku sprowadza się do znajomości dwóch rzeczy: Kiedy się wydostać, a gdy wrócić w Pierwszym z nich jest naprawdę trudne do paznokci, a druga jest jeszcze trudniejsze.. Choć Wszyscy słyszeliśmy historie o zwykłych inwestorów, którzy dostali się w odpowiednim czasie, Richards jest sceptyczny. „Nie wierz w opowieści,” mówi. „Uwierz dane.” I mówi danych nie można wygrać w tej grze.

Inteligentne Fix: Sprzedam systematycznie i przez lata. Richards mówi oderwać stronę z playbook Warrena Buffetta: „Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to być leniwy i powinniśmy uczcić ten fakt.” A skoro już przy tym jesteśmy, nie próbuj zbyt trudne do pokonania na rynek. Podczas gdy poszczególne akcje i fundusze inwestycyjne zarządzane są ekscytujące, to regularne inwestowanie w nudnych funduszy indeksowych i funduszy inwestycyjnych typu ETF (które są również tańsze w zakupie i własne), które są bardziej prawdopodobne, aby ci multimilionerem na dłuższą metę. Jeśli jesteś na tyle leniwy, że jest.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.