6 Dumb raha Moves mis tunduvad Smart

Home » Finance » 6 Dumb raha Moves mis tunduvad Smart

 6 Dumb raha Moves mis tunduvad Smart

Kas olete kunagi proovinud “aeg” börsi? Kas ostate kodu enne olite tõesti valmis, sest eluaseme omandi on hea investeering? Kas sa hoida tasakaalu oma krediitkaardi, et parandada oma krediidi skoor?

Need kõik on ühine raha liigub, ja kui sa tegid mõni neist, siis võib olla arvasin, et sa olid järgmised proovinud ja tõsi isikliku rahanduse tarkust. Aga nagu palju tavapäraste tarkust, nad ei ole peaaegu sama arukas kui nad heli.

Siin on mõned loll raha liigub peate kraavi oma arsenalist, ükskõik kui palju see võib tunduda mõtet.

Dumb Move: Mitte võttes krediitkaardi, sest see toob kaasa võla.

See on olnud peaaegu kaheksa aastat pärast Suurt Allakäik ja rohkem kui kaks kolmandikku inimestest vanuses 18 ja 29 ei ole krediitkaardid, vastavalt Bankrate uuring. “Tundub arukas, sest sa ei ole ohus võla, kuid see ei ole tark, sest sa ei ole hoone oma krediidi,” ütleb Sarah Newcombi autor “Loaded: Raha, psühholoogia, ja kuidas saada edasi jätmata teie Väärtused taga. “Paljud neist Millennials nagu ka inimesi, teiste põlvkondade, kellel ei ole krediitkaardid oma nimed on, mida nimetatakse” õhuke krediidi faile. “See on krediidi-tööstuse rääkida võttes vähe pole krediidi ajalugu ja see mahub sulle tagasi, kui soovite taotleda hüpoteegi või auto laenu. See võib tähendada ka maksavad rohkem kui vaja majaomanikele ja auto kindlustus.

Smart liikuda: Kui te arvate, et olete vastutav olla vastutustundetu, et esimene tükk, küsi avajapangast hoida krediidilimiit kunstlikult madalal. Seejärel panna ühe või kahe automaatse arveid kaardi ja ajakava automaatsed maksed oma pangakonto nende katmiseks. Sa ei saa kunagi hilja, ja teie krediidi parandada.

Ja kui sa olid keeratud kaart? Tagatud kaart – kuhu teha väikese sissemakse koos väljastanud pank – on kaardi abirattad, mis võivad panna teid teedel tugev krediidi ajalugu.

Dumb Move: hoides tasakaalu krediitkaardilt ehitada krediiti.

Üks suur toetajad oma krediidi skoor on krediidi kasutamise. Teie kasutamise protsent oma krediidilimiiti, et sa tegelikult kasutades, ja see loeb umbes 30 protsenti oma skoor. Kui teil on piir $ 1,000 ja teie arve on $ 550, sa kasutad 55 protsenti. See on liiga suur see on parim teie punktisumma kui te kasutate mitte rohkem kui 30 protsenti oma krediidilimiiti igal ajal. Ja kes tasakaal kuust-kuusse ja intressi maksmise ei aita oma skoor üldse, kuid see ei haiget oma rahakoti: Keskmine krediitkaardi intressimäär on ligikaudu 15 protsenti. Kohta $ 3,000 tasakaalu, mis maksab sulle $ 450 aastas.

Smart liikuda: Ideaalis maksate välja oma krediitkaardid täielikult iga kuu, säästes teile intressimaksed. Ja kui teie tüüpiline kasutamine on teil overusing oma piiri, saate lahendada probleemi kahel viisil: Saate küsida suurendada oma krediidilimiiti ja siis ei kasuta lisavõimsust või saate maksta oma arve rohkem kui kord kuus .

Dumb Move: ettemaksu õppelaenu samas koonerdamine pensionile panuse

Sul on õppelaenu ja soovite maksta need välja nii kiiresti kui võimalik, nii et lisaraha teil lõpus kuu läheb suunas pöörates üle ja kaugemale oma igakuised arved ja mõrasid minema peamine. Teie kiireloomulisuse on mõistetav; ei elu on parem, kui nad olid lihtsalt läinud? Aga ettemaksu õppelaenu ei ole tark tegu, kui see tuleb hinnaga oma pikaajalise säästmise, nagu aidates oma 401 (k) (eriti kui te saate tööandja sobitamise dollarit) või maksab alla kõrge krediitkaardi võlg, ütleb Newcombi .

Smart liikuda: maksta ära oma õppelaenu aeglaselt ja pidevalt, kui te ehitada oma tulevikku ja kasutada aktsiaturg naaseb. See võib olla isegi parem valida sissetulekul põhineva tagasimakse plaanid (mis väiksemad igakuised maksed), kuigi intresside rohkem aastat tähendab maksavad rohkem huvi kokku.

Vaata kulusid oma õppelaenu võlg, lahutada maksusoodustust, ja võrrelda seda, et tagastamise soovite saada, pannes oma raha tööle muul viisil.

Dumb liikuda: Kuidas töö esimene ja tõsta hiljem.

Kas sa rääkida oma palgast oma praeguse töökoha? Kui ei, siis sa ei ole üksi. Mõned 41 protsenti inimestest ei järgi Salary.com . Paljud kardavad, et tinkiminen üle alustades palk võtab neid välja kestnud töö täielikult. Aga mitte pidavad konkurentsivõimelist palka alguses uue töökoha hakkab teid välja valel majanduslikule alusele, sest iga boonus ja tõsta saate edasi tõenäoliselt protsent põhineb off, et alates näitaja.

Smart liikuda: Ärge võtke esimese pakkumise. Sul on kõige võimendav kui nad tahavad, aga ei pea sa veel – ja see on oluline mõista ja kasutada sel hetkel. “Inimesed arvavad, sa pead küsima, mis on vastuvõetav, aga sa peaksid endalt küsima:” Mis ma pean teenida, nii et ma ei pea muretsema raha? Seda aega on väärt, “ütleb Newcombi. Samuti mõistame, et ootus teisel pool tabelis on, et te küsida rohkem. Uuring alates CareerBuilder näitab 45 protsenti tööandjatest on valmis pidama läbirääkimisi oma esialgse tööpakkumine, ja tegelikult olete oodatud seda tegema. Sa ainult lastes end maha, kui te seda ei tee.

Dumb liikuda: Kodu ostmine, sest see on “investeering”.

Finantsnõustajaga Carl Richards, autor “Käitumine Gap,” meenutab korda inimesed on öelnud, et teda oma kodudest: “See on parim investeering ma olen kunagi teinud!” Tema retordihoone: “Kas see, et see on ainus investeering sa” olen kunagi leidnud peale? “” Tal on punkt. Seal oli pikk-veendumus, et vara väärtus ei lähe kunagi maha … Siis tuli 2008. aastal ja eluasemeturu krahhi. Tegelikult kodu väärtused ajalooliselt pidada sammu inflatsiooniga. Ja ülalpidamiskulud rääkimata liigub, sisustus, maksud, kindlustus ja hooldus, mis töötab 1 või 2 protsenti väärtusest kodus aastas, vastavalt Harvardi Joint Keskus Housing Uuringud on kõrge.

Smart liikuda: Osta üks soovite elada või jätkata rentida nüüd. See pesu kulude loetelu tähendab see ei ole mõtet osta üks üldse, kui sa ei kavatse jääda vähemalt viis aastat.

Kui te ei jääda pikaajalise omakapitali teil ehitada makstes alla (või välja) oma hüpoteegi saab täiendava hoiuarve saate pensionile. Aga sa ei tohi kunagi venitada osta maja, et te ei saa tõesti endale lubada lihtsalt sellepärast te arvate vara väärtused on tingitud pop. Kui te seda teete, olete ei osta ega investeerimine  sa spekuleerida. Ja kui sa oled professionaalne kinnisvara investor, et on halb mõte.

Dumb Move: Proovin aega turul.

Turg ajastus taandub teades kahte asja: Kui välja saada, ja kui tagasi saada. Esimene on tõesti raske küünte ja teine ​​on veelgi karmim. Kuigi me kõik oleme kuulnud lugusid tavalised investorid, kes sai just õigel ajal, Richards on skeptiline. “Ärge uskuge lugusid,” ütleb ta. “Uskuge andmeid.” Ja andmete ütleb te ei saa võita selles mängus.

Smart Fix: Osta pidevalt ja aastaid. Richards ütleb rebida lehe Warren Buffett playbook: “Parim asi, mida teha saame, on laisk ja me peaksime tähistama asjaolu.” Ja kui oled, siis ärge proovige liiga raske võita turul. Kuigi üksikute kalavarude ja haldab investeerimisfondid põnev, see on regulaarne investeerimine igav indeks vahendite ja börsil kaubeldavate fondide (mis on ka odavam osta ja enda), mis on tõenäolisem, et sa multimiljonär pikemas perspektiivis. Kui oled laisk piisa, et on.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.