7 שיעורים משקיעים יכול ללמוד וורן באפט

Home » Investing » 7 שיעורים משקיעים יכול ללמוד וורן באפט

 7 שיעורים משקיעים יכול ללמוד וורן באפט

וורן באפט, היו”ר האגדי ומנכ”ל חברת האחזקות ברקשייר הת’אוויי, נולד ב -30 באוגוסט, 1930. במהלך 50+ השנים הוא להפעיל את מפעל הטקסטיל לשעבר של ניו אינגלנד, הוא לקח אותו מרחבי 8 $ למניה ל 270,000 $ למניה ( החל מחודש ספטמבר, 2017), כיוון שמעולם לא לפצל את המניות (באפט עשה להציג את מניות מסוג B, אשר במשך שנים רבות, נסחרה 1 / 50th הערך של מניות מסוג A, אך כעת נסחר 1/1500 ערך בשל על פיצול מניות כדי להקל על רכישת הרכבת ברלינגטון סנטה פה בצפון).

 לאורך המסע, משמעת הקצאת ההון שלו הולידה כמה מיליארדרים מלבד עצמו, ומספר לא ידוע (אך משמעותי) של מולטי-מיליונרים, כולל כמה משפחות כי צבר מאות מיליוני דולרים רק כדי לחשוף את היקף הונם עיזבונות צדקה בבית מוות.

מה הם חלק מהלקחים שאנחנו, בתור משקיעים, יכול ללמוד כאשר במבט לאחור על הקריירה והאסטרטגיות שלו? אני רוצה לקחת קצת זמן כדי להצביע על כמה מאלה שאני חושב שהם חשובים במיוחד.

1. לקבל את זכות המבנה

כמעט אף אחד לא נראה לדון בעובדת הסוד האמיתי לעושר של וורן באפט הוא היכולת שלו להשיג את מבנה האחזקות שלו להרכיב באופן שנותן לו יתרונות אישיים עצומים. השבעה הראשונים של השותפויות הוא הרץ נתנו לו לעקוף על רווחים שגורמים למנהלי עושר מודרניים נראים זולים בהשוואה, לוקחים בין 25% לבין 50% מרווחים בהתאם להסכם השותפות המוגבל הספציפי.

 אם הוא היה שנוצר תוצאות בהשקעות בדיוק כמו עמית שכיר של מח’ אמון בנק המקומית, אתה כנראה לעולם לא שמעת את שמו.

כנ”ל לגבי Berkshire Hathaway. באמצעות מצוף הביטוח כמעין חשבון שולים סופר יעיל עם אף אחד החסרונות של חוב שולי, באפט הצליח לצבור הון 11% עד 15 תוצאות הרכבת% בתיק העצמי, יחד עם רווחים חולקו מחברות בנות ההפעלה, אל 20% + רווחים שנתיים ממוצעים בשווי ספר במשך חצי מאה.

 אילו החזיקו במניות בדיוק בחשבון תיווך הלא ממונפות, התוצאות שלו היו נראות הרבה יותר רגיל. הוא נתן לעצמו  מבני  יתרון. כאסטרטג, הוא זילזל להחריד וצריך לתת הרבה יותר קרדיט על יכולתו להרכיב מערכות כי לא פרופורציונלי לתגמל אותו, את משפחתו, ושותפיו. אתה יכול לראות את ההשפעה אחת האובססיות שלו מוקדם, הנרי סינגלטון ב Teledyne, היה על התנהגותו.

2. קבל ממש ממש טוב במשהו ומנצלים אותה כדי היתרון המקסימאלי שלך

אנשים מקבלים מוסחת בחיים. אם אתה רוצה להיות הצלחה גדולה במיוחד, אתה צריך לחדד על קבוצת כישורים ספציפית ולהיות יוצאי דופן בזה. אם באפט בילה בחמשת העשורים האחרונים גם מנסה להשיק רשת מסעדות או מנסה להיות סופר ברמה עולמית, הוא כנראה לא היה שמץ של השפעה, עושר, ואת המוניטין שהוא עושה היום. אפילו גאונים המצטיינים בתחומים רבים, כמו בנג’מין פרנקלין, לא לעשות זאת במקביל, אלא התמקדו באזורים שונים בזמנים שונים בחייהם.

נסו להבין מה אתה יכול לעשות טוב יותר מכל אחד אחר. סם וולטון ריי קרוק היו מפעילים ומבצעים טובים יותר. סטיב ג’ובס וולט דיסני היה showmen ואנשי חזון טובים יותר.

 האם מטרתך בחיים היא להיות לכוכב אופרה או לבנות עסק Fortune 500 מהיסוד, לפתח “פוקוס לייזר דמוי”, כפי באפט עצמו כינה את. אתה יודע מה אתה רוצה, מתי שאתה רוצה אותו, ואיך אתה הולך לקבל את זה. Out-להורג כולם.

מוניטין 3. הוא צורה של הון שאמור להיות מטופחת ומוגנת

אם אתה הופך ידוע ביושרם שלך ומסחר הוגן, אתה תמצא את עצמך בצד המקבל של הרבה חסד וכן הזדמנויות רבות שאחרת לא הציגו את עצמם. באפט ניצל זאת בכל הזדמנות שהוא יכול. אפילו במהלך שיגעון הרכישה הממונף של 1980, הוא לא לעסוק השתלטויות ידידותיות כי הוא רצה להפיל עצמו לאור אביר לבן או אפור ידידותי; הבחור העשיר, נחמד עם פנקס הצ’קים אשר מופיע ומציל אותך מהפירטים רוצים לפשוט הספינה שלך.

 היה לו חזון לגבי סוג המוניטין שהוא רוצה וטיפח אותו בכל צעד לאורך הדרך. זה הפך למותג; תמונה.

כשאתה מסתכל לתוך חייו, וללמוד אותו לעומק, אתה רואה כי מסכות חזית האבהיות אדם ממולח, מבריק באכזריות עם IQ כי הוא המובחר שבמובחרים ונטייה כִּילוּת (אשר, בסופו של דבר, חברת הטבות מאז שהוא נותן 99% של אותו בחזרה כדי לשפר תרבות). הוא יאפשר לעסקים להיכשל. הוא יהיה לנטוש את חבריו אם היא מסתכנת הון המוניטין שלו. הוא יהיה לשים את הצרכים של עצמו, ואת Berkshire Hathaway, מעל לכל השיקולים האחרים. הוא לא טיפש. הוא יודע בדיוק איך להגיע, להגדיל, ולנצל מקסימום כוח באמצעים פיננסיים, פוליטיים, חברתיים.

4. לנצל את קוד המס להבין את כוחו של רווחים קטנים לאורך זמן

הדברים הקטנים כי באפט עשה לאורך כל הקריירה שלו כדי לקבל% ללא סיכון נוסף 2% או 3 כאן או שם, במיוחד בכל הקשור ליעילות המס, הם באמת מדהים. במובנים מסוימים, יעילות המס הוא מובנה בתוך Berkshire Hathaway, המאפשר לו לנוע הון כמו שמן מנוע ברחבי האימפריה כולה לשימוש פרודוקטיבי ביותר, הוא חלק עצום את סוד ההצלחה שלו. מתוך דברים ברורים, כמו ביצוע רכישות רק של לפחות 80% מההון העצמי הבת כדי שיוכל לקחת דיבידנדים פטורים ממס מתוך החברות המפעילות ולפרוס אותו מחדש, כדי שיגעונות שנמצאו בעשורים לפני בקוד המס נברסקה כפי שהוא עצמו נוגע תעשיית הביטוח, על ידי להכות הרבה ליחידים ולזוגות, הוא מהותי הוסיף את התוצאה הסופית של מפעל חייו. (כאן טמון שגעון אחר -. באפט עצמו הוא אחד המשקיעים הדיבידנד הגדול ביותר על פני כדור הארץ, עדיין מסרב לשלם להם המניות שלו מסיבות שהוא היטב שנוסח בעבר)

קטנים משקיעים יכול לנצל את זה, מדי. תשקיע באמצעות IRA רוט, אשר הוא הדבר הקרוב ביותר מקלט מס מושלם כפי שקיים בארצות הברית. אל תיקח על חוב שאינו לניכוי בגין נכסים פוחתים. נצלו מסים נדחים על ידי שמירה נמוכת מחזור (יש לך  לראות  מובנה רווח הון שטרם מומש בתיק של ברקשייר הת’אוויי !? הם יפים!).

5. הקף את עצמך עם האנשים הנכונים ליצור תרבות Rewards את ההתנהגות הרצויה לחיקוי

את העבודה השחורה נעשתה על ידי חברות בנות ההפעלה של ברקשייר הת’אוויי. עסקים אלה, שרבים מהם יהיו ב Fortune 500 אם שפוצל, מנוהלים על ידי מנכ”לים להופיע לעבודה כל יום. הם לנהל ארגונים גלובליים באמת המייצרים מיליארדים על מיליארדים של עושר עודף כי אז מקבל שנשלחו אומהה פעמיים בשנה. למרות בעיות מדי פעם צצות, אשר חייבת לקרות חברת גודל, הכשרון של באפט למשייכת מנהלים גדולים, מה שהופך אותם רוצים לנצח, ולהישאר נאמן לעסק חשוב מכדי לפטור כלאחר יד. בעסקים רבים, את איכות האנשים עושים את העבודה היא בעלת החשיבות העליונה לרווחיות. קבל אנשים טובים יותר, וליהנות תוצאות טובות יותר.

כמו כן, להיות על המשמר תמריצים מעוות. אתה רוצה להימנע מיצירת מערכות פיצוי או הכרה שגורמות עובדים, קבלנים, או מסיבות אחרות לעסוק בהתנהגות בלתי מוסרית, אתית, חוקית, או אחר בספק. אתה מקבל יותר ממה שאתם לסבסד כך לסבסד בחוכמה.

6. להתמקד ברעיונות הכי הטובים שלך

השותף העסקי של באפט, צ’ארלי מאנגר, לפעמים מציין שאם אתה לקחת את הרעיונות 4-5 הכי הטובים שהיה לו והפשטת אותם מהמשוואה, השיא של באפט יהיה על ממוצע ב Berkshire Hathaway. זה היה את האומץ של הרשעה להעמיס על מניות של חברת קוקה-קולה; להתמקד ביטוח רכוש נפגע; לקחת נתח בחברת דאז וושינגטון פוסט או ג’ילט שעשתה את ההבדל.

כשמשהו חצה הרדאר שלך כי היא ממש הנקודה המתוקה שלך – אתה מבין את זה, אתה יודע את הסיכונים, את ההסתברויות הן מאוד לטובתך, וזה כל כך ברור שאתה יכול להושיט יד ולתפוס אותו – לא לתת לזה לעבור. אחת לעשור בערך, אתה תהיה בפניך הזדמנות להניף את הגדרות בלי לפגוע בעצמך אם זה משתבש. כשזה קורה, ולתת לזה לקרות.

7. האם טוב להחזיר לחברה

כמו הטייקונים גדולים לפניו, וורן באפט הוא gifting כמעט כל המאמצים פרודוקטיבי של הקריירה שלו לתרבות הרחבה. באמצעות קרן גייטס, השווי הנקי שלו יספק קרנות פילנתרופיות להציל חיים, לשפר את החינוך, ולשנות את העולם לטוב. תחשוב מעבר לעצמך. נסה למצוא דרך ליישם את הכשרון שלך כדי לשדרג את החוויה של סובבים אותך, להיות ברכה אותם בדרכים שהם לעולם לא חשבו שאפשר.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.