7 Dersleri Yatırımcılar Warren Buffett öğrenebilir

Home » Investing » 7 Dersleri Yatırımcılar Warren Buffett öğrenebilir

 7 Dersleri Yatırımcılar Warren Buffett öğrenebilir

Warren Buffett, holding şirketi Berkshire Hathaway efsanevi Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su o eski New England tekstil fabrikası tükendi 50+ yıl boyunca 30 Ağustos 1930 tarihinde doğdu, hisse başına $ 270,000 (hisse başına yaklaşık 8 $ dan almış Eylül 2017) itibariyle, stok (Buffett yıllardır, 1 / 50. A Grubu hisse değeri işlem gören B sınıfı hisseleri, tanıtmak, ama şimdi nedeniyle değer 1500 1 / adresindeki esnaf bölünmüş asla sahip bir stoka) Burlington Northern Santa Fe demiryolu kazanılmasını kolaylaştırmak için bölün.

 Yolculuğunuz boyunca yaptığı sermaye tahsisi disiplin kendisinin dışında birçok milyarderler başlatılır ve tek hayırsever vasiyet te en talihsiz derecesini de ortaya çıkarmak için milyonlarca dolar, yüzlerce topladığı bazı aileler de dahil olmak üzere çok milyonerler, bilinmeyen bir (ama önemli) numarası ölüm.

dersleri biz bir kısmını geri kariyerinde ve stratejiler üzerinde bakarken bir yatırımcı olarak, öğrenebilir, nelerdir? Ben özellikle önemli olduğunu düşünüyorum olanlar bazı noktalara dikkat etmek biraz zaman alabilir istiyorum.

1. Yapı Sağa alın

Hemen hemen hiç kimse Warren Buffett’ın zenginlik gerçek sırrı ona muazzam kişisel avantajlar sağlayan bir şekilde bir araya koymak onun elindeki yapısını almak için onun yeteneği olduğu gerçeğini tartışmak gibi görünüyor. Koştu yedi erken ortaklıklar Modern zenginlik yöneticileri belirli komandit sözleşmesine bağlı olarak kar% 25 ila% ve 50 alarak kıyasla ucuz görünmesini sağlar kazançları üzerindeki ona geçersiz kılma verdi.

 o yerel banka güven bölümünün maaşlı üyesi olarak aynı yatırımlar sonucu oluşturulan olsaydı, muhtemelen onun adını duymuş asla.

Aynı Berkshire Hathaway için de geçerli. marj borç hiçbir sakınca olmaksızın süper verimli marjı hesabına bir tür sigorta şamandıra kullanarak, Buffett içine, işletim bağlı ortaklıklardan yeniden yatırımda kullanılan kazançlar ile birlikte hisse senedi portföyünde% 11 ila% 15 bileşik sonuçlarını güçlendirmeye başardı yarım asırdır defter değeri% 20 + yıllık ortalama kazançlar.

 O olmayan bir kaldıraçlı aracılık hesabında aynı stoklarını düzenlenen olsaydı, onun sonuçları çok daha sıradan görünüyordu olurdu. Kendisini bir verdi  yapısal  bir avantaj. Bir stratejist olarak, o korkunç küçümsenen var ve birlikte orantısız onu, ailesini ödüllendiren sistemler koymak yeteneği ve onun ortakları için çok daha fazla kredi verilmelidir. Onun erken obsesyon biri olan Teledyne Henry Singleton, onun davranışı üzerinde vardı etkisini görebiliriz.

2. Gerçekten Something Gerçekten iyi alın ve maksimum avantaj It Exploit

İnsanlar hayatta dikkatin dağıldı. Eğer büyük beden başarı elde etmek istiyorsanız, belirli bir beceri seti üzerinde bilemek ve ona olağanüstü olmaları gerekmektedir. Buffett ayrıca restaurant zinciri başlatmaya çalışırken veya dünya çapında bir romancı olmaya çalışırken son beş yıl geçirdi olsaydı, muhtemelen bugün yaptığı etki, zenginlik ve itibar bir nebze vardı olmazdı. Benjamin Franklin gibi, birden alanda mükemmel bile dahi, bu nedenle eş zamanlı yapmak, daha çok, hayatlarının farklı zamanlarda farklı alanlarda odaklanmış vermedi.

Herkesten daha iyi yapabilirim anlamaya. Sam Walton ve Ray Kroc daha iyi operatörler ve yöneticileridirler. Steve Jobs Walt Disney daha iyi showmen ve vizyon vardı.

 Hayattaki amacı kendisi bunu çağırdı Buffett gibi bir “lazer benzeri odak” geliştirmek, bir opera yıldızı olmak veya sıfırdan bir Fortune 500 iş kurmak için olup olmadığı. istediğiniz zaman, istediğiniz bilin ve bunu nasıl alacaksın. Herkesi-yürütün.

3. İtibar besledin ve Korunan Edilmeli Sermaye Form olduğunu

Eğer bütünlüğü ve adil iş için bilinen olursanız, zarafet bir çok alıcı sonu ve aksi kendilerini takdim olmazdı çok fırsatlar kendinizi bulacaksınız. Buffett elinden bu her fırsatta yararlandı. o bir dost beyaz veya gri şövalyenin ışığında kendini atmak istedim çünkü bile 1980’lerdeki kaldıraçlı satın alma çılgınlığı sırasında, o düşmanca devralmaların meşgul olmaz; ortaya çıkar ve gemi baskın isteyen korsanlardan sizi kurtarır çek defteri ile zengin, güzel adam.

 O istediğini ve bunu yol boyunca her adımda ekili itibar türü için bir vizyonu vardı. Bu bir marka haline geldi; bir şekil.

Eğer hayatının içine bakmak ve derinden incelemek zaman, görüyoruz avuncular cephe maskeleri çizelgeleri IQ zeki bir, acımasızca parlak bir adam ve nihayetinde topluma fayda sağlar diye% 99 veriyor beri avarice doğru bir eğilim ( geri bunun) medeniyetini geliştirmek. O işletmelerin başarısız izin verir. onun ünü sermayesini riske eğer o arkadaşları terk edecek. O her şeyden öte, kendini ihtiyaçlarını koymak ve Berkshire Hathaway olacaktır. O aptal değil. O, ulaşmak artırmak ve finansal, siyasal ve sosyal yollarla gücün maksimum yararlanmak için tam olarak nasıl bilir.

4. Vergi Kanunu Yararlanacak ve Uzun Vadede Küçük kazançlar Gücünü Anlamak

Buffett kariyeri boyunca yaptığı küçük şeyler vergi verimliliği ile ilgilidir, özellikle de burada ya da orada fazladan risksiz% 2 veya% 3 olsun, gerçekten dikkate değer. Bazı açılardan, onu en verimli kullanım için tüm imparatorluk çapında motor yağı gibi sermaye hareket etmesine olanak sağlar diye Berkshire Hathaway içine yerleşik vergi verimliliği, onun başarısı için gizli büyük bir parçasıdır. o işletim şirketlerin dışında vergiden muaf temettü almak ve yeniden dağıtmanız böylece sadece o kadar Nebraska vergi kodu yıl önce bulundu tuhaflıklar, yan özsermayesinin en az% 80 satın almalar yapmak gibi bariz şeyler, Dan sigorta sektörünün kendisi ile ilgilidir, tekler ve çiftler bir sürü vurarak, o maddi hayatını çalışmaları sonunda sonuca eklenir. (Orada başka cilvesi yatıyor -. Buffett kendisi henüz gezegendeki en büyük temettü yatırımcılarından biri olduğunu o geçmişte iyi ifade etmiştir nedenlerle kendi hissedarlarına bunları ödemeyi reddederse)

Daha küçük yatırımcılar da bu yararlanabilir. ABD’de mevcut olduğu mükemmel vergi barınağa yakın şeydir bir Roth IRA aracılığıyla yatırım yapın. Varlıkları değer kaybeden olmayan düşülebilir borç almayın. Ciro düşük tutarak ertelenmiş vergi yararlanın (eğer var  görülme  yerleşik Berkshire Hathaway’in portföyünde !? Çok güzeller içinde gerçekleşmemiş sermaye kazançları!).

5. Sağ İnsanlar ile içli dışlı ve Sen taklitlendirmeden ister Davranışı Ödüller Kültürü Oluşturma

Ağır kaldırma Berkshire Hathaway’in işletim yan kuruluşları tarafından yapılır. spirlenen, her gün işe göstermek CEO’ları tarafından işletilen eğer bunların birçoğu Bu işletmeler, Fortune 500 içinde olacaktır. Onlar milyarlarca sonra yılda iki kez Omaha sevk alır artı zenginlik milyarlarca üretmek gerçekten global işletmeler yönetmek. zaman zaman sorunlar onları kazanmak istiyorum yapım ve işletme sadık kalınarak, büyüklüğü, büyük yöneticileri çekmek için Buffett’ın yetenek firmasında olmasın gerçekleşmelidir hangi açılır rağmen kayıtsızca görevden çok önemlidir. birçok işletme olarak, işi insanların kalitesi karlılık büyük önem taşımaktadır. daha iyi sonuçlar tadını kişileri daha iyi alın.

Aynı şekilde, yanlış teşvikler için uyanık olmak. Sen, ahlaksız etik olmayan, yasadışı veya başka tartışmalı hareketlerinden girişme çalışanları, yüklenicileri veya diğer partiler neden tazminat veya tanıma sistemleri oluşturan kaçınmak istiyoruz. Kendini çok akıllıca sübvanse sübvanse şeyleri daha fazla olsun.

Your Best Fikirler 6. Odak

Buffett’ın iş ortağı Charlie Munger, bazen o kadarki en iyi 4-5 fikirleri alıp denklemin dışına elimden eğer, Buffett’ın Berkshire Hathaway rekor ortalama yaklaşık olacağını işaret ediyor. Coca-Cola Company’nin hisseleri üzerinde yük mahkumiyet cesaret vardı; mal ve kaza sigortası odaklanmak; fark yarattı sonra-The Washington Post Company veya Gillette hisse almaya.

şey doğru senin tatlı yerinde bulunduğuna dair radar aşınca – Sen olasılıklar sizin lehinize yüksek olan riskleri bilmek, anlamak ve size ulaşmak ve yakala böylece açıktır – bu geçmesine izin vermeyin. Her on yıl kadar sonra, bunun yanlış giderse kendinize zarar vermeden çitler için salıncak için bir şans ile sunulan olacak. o durumda, bu rip edelim.

7. İyi yapın ve Toplum dön ver

Ondan önce büyük bir kodamanların gibi, Warren Buffett neredeyse tüm geniş uygarlığa kariyerinin üretken çabalarının hediye edilir. Gates Vakfı aracılığıyla yaptığı net değeri, hayat kurtarır eğitimini iyileştirmek ve daha iyi bir dünya için hayırsever fon sağlayacaktır. Kendine ötesinde düşünün. onlar hiç ummadığınız şekillerde onlara bir nimet olmaktan, etrafınızdaki kişilerin deneyimini yükseltmek için yeteneklerini uygulamak için bir yol bulmaya çalışın.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.