7 Lekce Investoři se mohou učit od Warren Buffett

Home » Investing » 7 Lekce Investoři se mohou učit od Warren Buffett

 7 Lekce Investoři se mohou učit od Warren Buffett

Warren Buffett, legendární předseda představenstva a generální ředitel holdingová společnost Berkshire Hathaway, se narodil 30. srpna 1930. Během více než 50 let se má spustit bývalý New England textilní mlýn, když si ho vzít od asi 8 $ za akcii na 270.000 $ za akcii ( od září 2017), kteří nikdy rozdělit zásoby (Buffett dělal představit akcie třídy B, které po mnoho let, obchodované na 1 / 50th se hodnota akcií třídy A, ale nyní obchoduje za 1 / 1500. hodnoty splatnosti na skladě rozdělit s cílem usnadnit nabytí Burlington Northern Santa Fe železnice).

 Podél cesty, jeho přidělování kapitálu disciplína plodil několik miliardářů vedle sebe, a neznámé (ale podstatná) počet multi-milionáři, včetně některých rodin, které nashromáždil stovky milionů dolarů jen odhalit rozsah jejich osudy v dobročinných odkazů na smrt.

Jaké jsou některé z lekcí my jako investoři mohou naučit při pohledu zpět na svou kariéru a strategií? Chci, aby se nějaký čas zdůraznit některé z těch, myslím, že jsou velmi důležité.

1. Získejte stavení v bezprostřední

Téměř nikdo Zdá se, že diskutovat o tom, že skutečné tajemství Warren Buffett bohatství je jeho schopnost dostat strukturu svých podniků dal dohromady takovým způsobem, který mu dává obrovské osobní výhody. Sedm časných partnerství Přejel mu přepsání na zisku, který dělá moderní bohatství manažeři vypadají levné ve srovnání, přičemž mezi 25% a 50% zisku v závislosti na konkrétní omezené dohody o partnerství.

 Kdyby generovány přesně stejné investice výsledky jako placený člen místní Bank Trust oddělení, pravděpodobně by nikdy neslyšel jeho jméno.

To samé platí i pro Berkshire Hathaway. Pomocí pojistné float jako jakýsi super-efektivní účet marží se žádný z nevýhod dluhu marží, Buffett dokázal parlay 11% až 15 výsledků% při složeném v akciového portfolia, spolu s výší reinvestovaného zisku z provozních dceřiných společností, do 20% + průměrné roční zisky v účetní hodnotě za půl století.

 Měl zastával naprosto stejné akcie v non-spekulativní makléřské účet, jeho výsledky by vypadal daleko více obyčejné. On dal sám sebe jako  strukturální  výhodu. Jako stratég, on je hrozně podceňována a měla by mít mnohem více ocenění za jeho schopnost dát dohromady systémy, které ho, jeho rodinu neúměrně odměna, a jeho partnerů. Můžete vidět vliv jedním z jeho raných obsesí, Henry Singleton v Teledyne, měl na jeho chování.

2. opravdu, opravdu něco umí a využít jej k maximálně využít

Lidé se rozptylovat v životě. Chcete-li mít velkorozměrových úspěch, je třeba zaměřit se na konkrétní dovednost sady a stal mimořádnou na něj. Pokud Buffett strávil posledních pět desetiletí také snaží zahájit řetězec restaurací nebo pokoušet se stát prvotřídní romanopisec, pravděpodobně by neměl špetku vliv, bohatství a pověsti se dnes dělá. Dokonce i géniové, kteří vynikají v mnoha oblastech, jako je Benjamin Franklin, neučinil tak souběžně, ale spíše se zaměřil na různých místech v různých obdobích svého života.

Zjistit, co můžete udělat lépe než kdokoliv jiný. Sam Walton a Ray Kroc byli lepší operátorů a exekutoři. Steve Jobs a Walt Disney byli lepšími herci a vizionáři.

 Ať už je váš cíl v životě je, aby se stala operní hvězda nebo postavit 500 podnikání Fortune od základů, vytvořit „laser-jako zaměření“, jak Buffett sám nazval. Vědět, co chcete, kdy chcete, a jak budete získat. Out-vykonávat všechny.

3. Pověst je forma trestu, které je třeba pěstovat a Chráněné

Stanete-li se známý pro integrity a čestného jednání, najdete sami na přijímací konci hodně milosti a mnoho příležitostí, které by jinak byly prezentovány sami. Buffett využil této každé šance, že by mohl. Dokonce i během leveraged buyout šílenství roku 1980, nechtěl zapojit do nepřátelské převzetí, protože chtěl, aby vrhl na základě přátelského bílé nebo šedé rytíř; bohatý, hezký kluk s šekovou knížkou, která ukazuje nahoru a zachrání vás z pirátů, kteří chtějí přepadnout loď.

 Měl vizi pro daný druh pověsti chtěl a kultivované to každý krok na cestě. To se stalo značkou; obrázek.

Podíváte-li se do jeho života, a studovat ji hlouběji, zjistíte, že strýčkovské fasádní masky chytrý, nemilosrdně skvělý člověk s IQ, která je z grafů a tendence k lakoty (což v konečném důsledku těží společnost, protože on dává 99% z ní zpět ke zlepšení civilizace). Bude nechal podnik ukončí svou činnost. Bude vzdát své přátele v případě, že riskuje svou pověst kapitál. Bude klást potřeby sám o sobě, a Berkshire Hathaway, nad všemi ostatními aspekty. On není žádný hlupák. Ví přesně, jak dosáhnout, zvýšit, a maximálně využít sílu prostřednictvím finančních, politických a sociálních prostředků.

4. Využijte daňového řádu a pochopit sílu malé zisky v průběhu času

Malé věci, které Buffett vykonal během své kariéry získat navíc bez rizika 2% nebo 3% tady nebo tam, a to zejména pokud se týká daně z efektivity, jsou opravdu pozoruhodné. V některých ohledech je daňová efektivita, že je postaven na Berkshire Hathaway, která mu umožňuje přesunout kapitál jako motorový olej po celé říši nejproduktivnějšího využití, je obrovská část tajemství jeho úspěchu. Ze zřejmých věcí, jako je pouze provedením nákupů nejméně 80% dceřiné kapitálu, aby mohl přijmout dividendy osvobozené od daně z provozních společností a přesunout ji na vtípky, které byly nalezeny před desítkami let v Nebrasce daňových zákonech as ním týká pojišťovnictví sám, tím, že udeří mnoho dvouhry a čtyřhry, když je materiálně přidal ke konečnému výsledku celoživotní dílo. (V tom spočívá další vtípek -. Buffett sám je jedním z největších dividend investorům na světě, přesto odmítne zaplatit jim vlastních akcionářů z důvodu, že má dobře kloubových v minulosti)

Menší investoři mohou využít i tohle. Investovat přes Roth IRA, která je nejbližší věc k perfektní daňové útulku jako existuje ve Spojených státech. Neberte na neodečitatelná dluhu znehodnocování aktiv. Využijte odložené daně udržováním obratu nízký (jste  viděli  vestavěné nerealizovaných kapitálových zisků v Berkshire Hathaway v portfoliu !? Jsou krásné!).

5. Obklopte se s těmi správnými lidmi a vytvořit kulturu, která oceňuje chování, které chcete emulován

Těžké zvedání se provádí pomocí provozních dceřiných společností Berkshire Hathaway je. Tyto podniky, z nichž mnohé by bylo v žebříčku Fortune 500, pokud se točil-off, jsou provozovány ředitelů, kteří nevykazují do práce každý den. Podaří se skutečně globální podniky, které produkují miliardy a miliardy přebytečné bohatství, které pak dostane dodávány do Omaha dvakrát ročně. Ačkoli občas problémy pop up, který je vázán na stát, ve firmě své velikosti, Buffetta talent přitahovat skvělé manažery, což z nich chce vyhrát, a zůstat loajální k podnikání je příliš důležitá na to nedbale propustit. V mnoha podnicích je kvalita lidí dělá práci, je nanejvýš důležité k ziskovosti. Získat lepší lidi, užít si lepší výsledky.

Stejně tak se na pozoru zvrácených pobídek. Chcete, aby se zabránilo vytváření kompenzačních nebo rozpoznávací systémy, které způsobují zaměstnanci, dodavatelé nebo jiné strany, aby se zapojily do nemorální, neetické, nezákonného nebo jinak pochybné chování. Získáte víc, než jste dotovat tak dotovat moudře.

6. soustředit na své nejlepší nápady

obchodní partner Buffetta, Charlie Munger, někdy poukazuje na to, že pokud si vzal ty nejlepší 4-5 myšlenky, kterou kdy měl, a svlékl je z rovnice, Buffett rekord by bylo asi průměr na Berkshire Hathaway. Byla to odvaha přesvědčení naložit na akcie Coca-Cola Company; zaměřit se na pojištění majetku a odpovědnosti; aby podíl na tehdejším Washington Post Company a Gillette, který dělal rozdíl.

Když se něco překročí svůj radar, který je přímo ve vašem sweet spot – to chápete, budete znát rizika, pravděpodobnosti jsou velmi ve váš prospěch, a je to tak zřejmé, můžete natáhnout ruku a uchopit ji – nenechte se projít. Jednou za deset let nebo tak, se setkáte s možností houpačka pro ploty bez nepříznivých dopadů na sebe, pokud to jde špatně. Když se to stane, nechte ji rip.

7. konat dobro a dát zpět do společnosti

Stejně jako velké magnátů před ním, Warren Buffett je darování téměř všech výrobních úsilí své kariéry do širšího civilizace. Prostřednictvím nadace Gates, jeho čisté jmění poskytnout dobročinné fondy zachránit životy, zlepšit vzdělávání a změnit svět k lepšímu. Přemýšlejte nad sebe. Pokusit se najít způsob, jak uplatnit svůj talent upgrade zkušenosti lidí kolem vás, že požehnání pro ně takovým způsobem, že se nikdy nepovažoval za možné.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.