7 Lekcia Investori sa môžu učiť od Warren Buffett

Home » Investing » 7 Lekcia Investori sa môžu učiť od Warren Buffett

 7 Lekcia Investori sa môžu učiť od Warren Buffett

Warren Buffett, legendárny predseda predstavenstva a generálny riaditeľ holdingová spoločnosť Berkshire Hathaway, sa narodil 30. augusta 1930. Počas viac ako 50 rokov sa má spustiť bývalý New England textilné mlyn, keď si ho vziať od asi 8 $ za akciu na 270.000 $ za akciu ( od septembra 2017), ktorí nikdy rozdeliť zásoby (Buffett robil predstaviť akcie triedy B, ktoré po mnoho rokov, obchodované na 1 / 50th sa hodnota akcií triedy A, ale teraz obchoduje za 1 / 1500. hodnoty splatnosti na sklade rozdeliť na uľahčenie kúpy Burlington Northern Santa Fe železnice).

 Pozdĺž cesty, jeho prideľovanie kapitálu disciplína splodil niekoľko miliardárov vedľa seba, a neznáme (ale podstatná) počet multi-milionári, vrátane niektorých rodín, ktoré nazhromaždil stovky miliónov dolárov len odhaliť rozsah ich osudy v dobročinných odkazov na smrťou.

Aké sú niektoré z lekcií my ako investori môžu naučiť pri pohľade späť na svoju kariéru a stratégií? Chcem, aby sa nejaký čas zdôrazniť niektoré z tých, myslím, že sú veľmi dôležité.

1. Získajte stavení v bezprostrednej

Takmer nikto Zdá sa, že diskutovať o tom, že skutočné tajomstvo Warren Buffett bohatstvo je jeho schopnosť dostať štruktúru svojich podnikov dal dohromady takým spôsobom, ktorý mu dáva obrovské osobné výhody. Sedem skorých partnerstvo Prešiel mu prepísanie na zisku, ktorý robí modernú bohatstvo manažéri vyzerajú lacné v porovnaní, pričom medzi 25% a 50% zisku v závislosti od konkrétnej obmedzené dohody o partnerstve.

 Keby generované presne rovnaké investície výsledky ako platený člen miestnej Bank Trust oddelenie, pravdepodobne by nikdy nepočul jeho meno.

To isté platí aj pre Berkshire Hathaway. Pomocou poistné float ako akýsi super-efektívne účet marží sa žiadny z nevýhod dlhu marží, Buffett dokázal parlay 11% až 15 výsledkov% pri zloženom v akciového portfólia, spolu s výškou reinvestovaného zisku z prevádzkových dcérskych spoločností, do 20% + priemernej ročnej zisky v účtovnej hodnote za pol storočia.

 Mal zastával úplne rovnaké akcie v non-špekulatívne maklérskej účet, jeho výsledky by vyzeral ďaleko viac obyčajné. On dal sám seba ako  štrukturálne  výhodu. Ako stratég, on je hrozne podceňovaná a mala by mať oveľa viac ocenenie za jeho schopnosť dať dohromady systémy, ktoré ho, jeho rodinu neúmerne odmena, a jeho partnerov. Môžete vidieť vplyv jedným z jeho raných obsesiou, Henry Singleton v Teledyne, mal na jeho správanie.

2. naozaj, naozaj niečo vie a využiť ho k maximálne využiť

Ľudia sa rozptyľovať v živote. Ak chcete mať veľkorozmerných úspech, je potrebné zamerať sa na konkrétne zručnosť sady a stal mimoriadnu na neho. Ak Buffett strávil posledných päť desaťročí tiež snaží začať reťazec reštaurácií alebo pokúšať sa stať prvotriedne románopisec, pravdepodobne by nemal štipku vplyv, bohatstvo a povesti sa dnes robí. Dokonca aj géniovia, ktorí vynikajú v mnohých oblastiach, ako je Benjamin Franklin, neurobil tak súbežne, ale skôr sa zameral na rôznych miestach v rôznych obdobiach svojho života.

Zistiť, čo môžete urobiť lepšie než ktokoľvek iný. Sam Walton a Ray Kroc boli lepší operátorov a exekútori. Steve Jobs a Walt Disney boli lepšími hercami a vizionári.

 Nech už je váš cieľ v živote je, aby sa stala operná hviezda alebo postaviť 500 podnikania Fortune od základov, vytvoriť “laser-ako zameranie”, ako Buffett sám nazval. Vedieť, čo chcete, kedy chcete, a ako budete získať. Out-vykonávať všetky.

3. Povesť je forma trestu, ktoré treba pestovať a Chránené

Ak sa stanete známy pre integrity a čestného rokovania, nájdete sami na prijímacie konci veľa milosti a veľa príležitostí, ktoré by inak boli prezentované sami. Buffett využil túto každej šanca, že by mohol. Dokonca aj počas leveraged buyout šialenstvo roku 1980, nechcel zapojiť do nepriateľské prevzatie, pretože chcel, aby vrhol na základe priateľského bielej alebo šedej rytier; bohatý, pekný chlapec s šekovú knižkou, ktorá ukazuje hore a zachráni vás z pirátov, ktorí chcú prepadnúť loď.

 Mal víziu pre daný druh povesti chcel a kultivované to každý krok na ceste. To sa stalo značkou; obrázok.

Ak sa pozriete do jeho života, a študovať ju hlbšie, zistíte, že strýčkovské fasádne masky šikovný, nemilosrdne skvelý človek s IQ, ktorá je z grafov a tendencie k lakomstva (čo v konečnom dôsledku ťaží spoločnosť, pretože on dáva 99% z nej späť k zlepšeniu civilizácie). Bude nechal podnik ukončí svoju činnosť. Bude vzdať svojich priateľov v prípade, že riskuje svoju povesť kapitál. Bude klásť potreby sám o sebe, a Berkshire Hathaway, nad všetkými ostatnými aspektmi. On nie je žiadny hlupák. Vie presne, ako dosiahnuť, zvýšiť, a maximálne využiť silu prostredníctvom finančných, politických a sociálnych prostriedkov.

4. Využite daňového poriadku a pochopiť silu malé zisky v priebehu času

Malé veci, ktoré Buffett vykonal počas svojej kariéry získať navyše bez rizika 2% alebo 3% tu alebo tam, a to najmä ak sa týka dane z efektivity, sú naozaj pozoruhodné. V niektorých ohľadoch je daňová efektivita, že je postavený na Berkshire Hathaway, ktorá mu umožňuje presunúť kapitál ako motorový olej po celej ríši najproduktívnejšieho využitia, je obrovská časť tajomstva jeho úspechu. Zo zrejmých vecí, ako je len prevedením nákupov najmenej 80% dcérskej kapitálu, aby mohol prijať dividendy oslobodené od dane z prevádzkových spoločností a presunúť ju na vtipy, ktoré boli nájdené pred desiatkami rokov v Nebraske daňových zákonoch as ním týka poisťovníctva sám, tým, že udrie veľa dvojhry a štvorhry, keď je materiálne pridal ku konečnému výsledku celoživotné dielo. (V tom spočíva ďalší vtip -. Buffett sám je jedným z najväčších dividend investorom na svete, napriek tomu odmietne zaplatiť im vlastných akcionárov z dôvodu, že má dobre kĺbových v minulosti)

Menšie investori môžu využiť aj toto. Investovať cez Roth IRA, ktorá je najbližšia vec k perfektnej daňové útulku ako existuje v Spojených štátoch. Neberte na nedá odpočítať dlhu znehodnocovanie aktív. Využite odloženej dane udržiavaním obratu nízky (ste  videli  vstavané nerealizovaných kapitálových ziskov v Berkshire Hathaway v portfóliu!? Sú krásne!).

5. Obklopte sa s tými správnymi ľuďmi a vytvoriť kultúru, ktorá oceňuje správanie, ktoré chcete emulovanej

Ťažké zdvíhanie sa vykonáva pomocou prevádzkových dcérskych spoločností Berkshire Hathaway je. Tieto podniky, z ktorých mnohé by bolo v rebríčku Fortune 500, ak sa točil-off, sú prevádzkované riaditeľov, ktorí nevykazujú do práce každý deň. Podarí sa skutočne globálne podniky, ktoré produkujú miliardy a miliardy prebytočné bohatstvo, ktoré potom dostane dodávané do Omaha dvakrát ročne. Hoci občas problémy pop up, ktorý je viazaný na štát, vo firme svojej veľkosti, Buffetta talent priťahovať skvelé manažérov, čo z nich chce vyhrať, a zostať lojálni k podnikania je príliš dôležitá na to nedbalo prepustiť. V mnohých podnikoch je kvalita ľudí robí prácu, je nanajvýš dôležité k ziskovosti. Získať lepších ľudí, užiť si lepšie výsledky.

Rovnako tak sa na pozore zvrátených stimulov. Chcete, aby sa zabránilo vytváraniu kompenzačných alebo rozpoznávací systémy, ktoré spôsobujú zamestnanci, dodávatelia alebo iné strany, aby sa zapojili do nemorálne, neetické, nezákonného alebo inak pochybné správanie. Získate viac, ako ste dotovať tak dotovať múdro.

6. sústrediť na svoje najlepšie nápady

obchodný partner Buffetta, Charlie Munger, niekedy poukazuje na to, že ak si vzal tie najlepšie 4-5 myšlienky, ktorú kedy mal, a vyzliekol je z rovnice, Buffett rekord by bolo asi priemer na Berkshire Hathaway. Bola to odvaha presvedčenie naložiť na akcie Coca-Cola Company; zamerať sa na poistenie majetku a zodpovednosti; aby podiel na vtedajšom Washington Post Company a Gillette, ktorý robil rozdiel.

Keď sa niečo prekročí svoj radar, ktorý je priamo vo vašom sweet spot – to chápete, budete poznať riziká, pravdepodobnosti sú veľmi vo váš prospech, a je to tak zrejmé, môžete natiahnuť ruku a uchopiť ju – nenechajte sa prejsť. Raz za desať rokov alebo tak, sa stretnete s možnosťou hojdačka pre ploty bez nepriaznivých dopadov na seba, ak to ide zle. Keď sa to stane, nechajte ju rip.

7. konať dobro a dať späť do spoločnosti

Rovnako ako veľké magnátov pred ním, Warren Buffett je darovanie takmer všetkých výrobných úsilie svojej kariéry do širšieho civilizácie. Prostredníctvom nadácie Gates, jeho čisté imanie poskytnúť dobročinné fondy zachrániť životy, zlepšiť vzdelávanie a zmeniť svet k lepšiemu. Premýšľajte nad seba. Pokúsiť sa nájsť spôsob, ako uplatniť svoj talent upgrade skúsenosti ľudí okolo vás, že požehnanie pre nich takým spôsobom, že sa nikdy nepovažoval za možné.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.