7 Lekcje Inwestorzy mogą uczyć się od Warrena Buffetta

Home » Investing » 7 Lekcje Inwestorzy mogą uczyć się od Warrena Buffetta

 7 Lekcje Inwestorzy mogą uczyć się od Warrena Buffetta

Warren Buffett, legendarny prezes i CEO firmy holding Berkshire Hathaway, urodził się 30 sierpnia 1930. W ciągu ponad 50 lat prowadzi dawnej przędzalni New England, on podjąć ją od około 8 $ za akcję do 270.000 $ za akcję ( począwszy od września 2017), nigdy nie podzielić akcji (Buffett nie wprowadzenie akcji klasy B, która od wielu lat przedmiotem obrotu na 1 / 50th wartość udziałów klasy a, ale teraz handluje na 1 / 1500-ta wartości należnej w stanie podzielić na celu ułatwienie nabywania kolei Burlington Northern Santa Fe).

 Wzdłuż drogi, jego dyscyplina alokacji kapitału zrodził kilku miliarderów oprócz siebie i nieznany (ale znacząca) ilość multi-milionerów, w tym niektórych rodzin, które zgromadził setki milionów dolarów tylko ujawnić zakres ich fortun charytatywne zapisów w śmierć.

Jakie są lekcje my, jako inwestorów, można dowiedzieć się, kiedy patrząc na jego karierze i strategii? Chcę trochę czasu, aby zwrócić uwagę na kilka z tych, które uważam za szczególnie ważne.

1. Przygotować odpowiednią strukturę

Prawie nikt nie wydaje się, aby omówić fakt, że prawdziwym kluczem do bogactwa Warren Buffett jest jego zdolność do uzyskania struktury swoich gospodarstwach umieścić razem w sposób, który daje mu ogromne osobiste korzyści. Siedem wczesne partnerstwa biegł mu nadpisanie zarobków sprawia, że ​​nowoczesne menedżerów bogactwo wyglądać tani w porównaniu, biorąc między 25% a 50% zysku w zależności od konkretnego ograniczoną umowy partnerskiej.

 Gdyby generowane te same wyniki inwestycyjne jako pracownik członek lokalnego oddziału banku powierniczego, prawdopodobnie nigdy nie słyszałem jego nazwiska.

To samo odnosi się do Berkshire Hathaway. Za pomocą pacy ubezpieczenia jako swego rodzaju super-wydajnego uwagę margines z żadnym z wad długu marży, Buffett był w stanie przekształcić 11% do 15 wyników% mieszanie składników w portfelu akcji, wraz z reinwestowane zyski od jednostki operacyjne, w 20% + średnie roczne zyski w wartości księgowej na pół wieku.

 Miał pełnił te same akcje w nie-dźwignią rachunku maklerskiego, a jego wyniki wyglądałaby znacznie bardziej zwyczajne. Dał sobie  strukturalną  przewagę. Jako strateg, on jest strasznie niedoceniany i należy poświęcić dużo więcej punktów na jego zdolność do ułożyła systemy nieproporcjonalnie niego, jego rodzinę za wynagrodzeniem i jego partnerów. Można zobaczyć wpływ jednym z jego wczesnych obsesji, Henry Singleton w TELEDYNE, miał na jego zachowanie.

2. Get naprawdę w czymś dobry i wykorzystywać je do maksimum korzyści

Ludzie się rozprasza w życiu. Jeśli chcesz mieć nietypowy sukces, trzeba doskonalić w sprawie konkretnego zestawu umiejętności i stać na nią niezwykły. Jeśli Buffett spędził ostatnie pięć dekad również stara się uruchomić sieć restauracji lub próbując stać się pisarzem światowym, pewnie nie miałby odrobinę wpływu, bogactwa i reputacji robi dzisiaj. Nawet geniusze, którzy wyróżniają się w wielu dziedzinach, takich jak Benjamin Franklin, nie zrobić jednocześnie, ale raczej koncentruje się na różnych obszarach w różnych momentach w ich życiu.

Dowiedzieć się, co można zrobić lepiej niż inni. Sam Walton i Ray Kroc były lepsze operatorzy i realizatorzy. Steve Jobs i Walt Disney były lepsze miasteczka i wizjonerów.

 Czy twoim celem w życiu jest, aby stać się gwiazda opery lub zbudować Fortune 500 firmy od podstaw, opracowania „laserową Focus”, jak sam Buffett nazwał go. Wiedzieć, co chcesz, kiedy chcesz i jak masz zamiar dostać. Poza wykonać wszystkich.

3. Reputacja jest formą kapitału, który powinien być pielęgnowana i chroniona

Jeśli się znany dzięki swojej uczciwości i rzetelności, znajdziesz się na koniec otrzymania wielu łaską i możliwości wiele, że w przeciwnym razie nie byłyby prezentowane siebie. Buffett skorzystał z tej szansy każdy mógł. Nawet podczas wykupu lewarowanego szał w 1980 roku, że nie będzie angażować się w nieprzyjaznych przejęć, ponieważ chciał, aby rzucić się w świetle przyjaznej białym lub szarym rycerza; bogatych, miły facet z książeczki czekowej, który pojawia się i ratuje przed piratami, którzy chcą najechać swój statek.

 Miał wizję typu reputacji chciał i uprawianej mu na każdym kroku po drodze. Stało się zupełnie; obraz.

Kiedy patrzysz na swoje życie, i uczyć go głęboko, widać, że dobroduszny maski elewacyjne przebiegły, bezwzględny genialny człowiek z IQ, która jest poza skalą i skłonność do skąpstwa (który ostatecznie korzyści społeczeństwa, ponieważ on daje 99% go z powrotem do poprawy cywilizacji). On pozwoli firmom niepowodzeniem. Będzie on porzucić swych przyjaciół, jeśli istnieje ryzyko, że jego kapitał reputacji. postawi potrzeb siebie i Berkshire Hathaway, ponad wszystkimi innymi względami. On nie jest głupcem. On dokładnie wie, jak osiągnąć, należy zwiększyć, a maksymalne wykorzystanie energii przy wykorzystaniu środków finansowych, politycznych i społecznych.

4. Skorzystaj z Ordynacji podatkowej i zrozumieć siłę małych Zyski z upływem czasu

Małe rzeczy, które uczynił Buffett w całej jego karierze, aby uzyskać dodatkową wolną od ryzyka 2% lub 3% tu czy tam, zwłaszcza w odniesieniu do efektywności podatkowej, są naprawdę niezwykłe. W pewnym sensie, efektywność podatkowa on wbudowany w Berkshire Hathaway, który pozwala mu poruszać kapitał takiego oleju silnikowego w całym cesarstwie zastosowaniu najbardziej produktywny, jest ogromna część sekret jego sukcesu. Z oczywistych rzeczy, jak tylko nabywanie co najmniej 80% kapitału spółki zależnej, aby mógł wziąć dywidendę wolne od podatku ze spółek operacyjnych i przesunięcie go do dziwactw, które zostały znalezione dekady temu w kodzie podatkowym Nebraska jak to odnosi się do samej branży ubezpieczeniowej, trafiając wiele singli i deblu, on materialnie dodana do wyniku końcowego całokształt twórczości. (Tu leży kolejny dziwactwo. – Sam Buffett jest jednym z największych inwestorów dywidendy na planecie, ale nie chce płacić je do własnych udziałowców ze względów on dobrze przegubowych w przeszłości)

Mniejsze inwestorzy mogą skorzystać z tego, too. Inwestowania przez Roth IRA, która jest najbliższa rzecz do doskonałego schronienia podatkowego istnieje w Stanach Zjednoczonych. Nie bierz na długu niepodlegającego odliczeniu na amortyzacji aktywów. Skorzystać z odroczonych podatków, utrzymując niski obrót (czy  widział  wbudowanej niezrealizowanych zysków kapitałowych w portfelu Berkshire Hathaway jest !? Są piękne!).

5. otaczać się właściwymi ludźmi i tworzyć kulturę, że nagrody żądane zachowanie emulowane

Dźwiganie ciężarów jest wykonywana przez jednostki operacyjne w Berkshire Hathaway. przedsiębiorstwa te, z których wiele będzie w Fortune 500, czy wydzielone, są prowadzone przez prezesów, którzy wykazują się do pracy każdego dnia. Udaje im prawdziwie globalnych przedsiębiorstw, które produkują miliardy nadmiaru bogactwa, które następnie zostanie wysłane do Omaha dwa razy w roku. Chociaż sporadyczne problemy pojawiają się, co wiąże się dziać w firmie od jej wielkości, talentu Buffetta przyciągania wielkich menedżerów, co czyni z nich chce wygrać, a pobyt wierny do biznesu jest zbyt ważne, aby swobodnie odwołać. W wielu firmach, jakość ludzi wykonujących pracę ma ogromne znaczenie dla rentowności. Uzyskanie lepszych ludzi, cieszyć się lepsze wyniki.

Podobnie, być na poszukiwania perwersyjnych zachęt. Aby uniknąć tworzenia systemów kompensacyjnych lub uznania, które powodują pracowników, wykonawców lub inne osoby do zaangażowania się w niemoralne, nieetyczne, nielegalne lub w inny sposób wątpliwe zachowanie. Dostajesz więcej tego, co dotować tak dotować mądrze.

6. Focus On Your Best Ideas

partner biznesowy Buffett, Charlie Munger, czasami zwraca uwagę, że jeśli wziął najlepsze 4-5 pomysły kiedykolwiek miałem i pozbawiono je z równania, rekord Buffett byłby o średnio co Berkshire Hathaway. To była odwaga przekonania załadować na akcje The Coca-Cola Company; skupić się na ubezpieczeniach majątkowych i osobowych; wziąć udział w ówczesnym Washington Post Company i Gillette, które robią różnicę.

Kiedy coś przecina swój radar, który jest właśnie w sweet spot – zrozumieć to, wiesz ryzyka, prawdopodobieństwa są bardzo na swoją korzyść, i to tak oczywiste, można wyciągnąć rękę i chwycić go – nie pozwól, by przejść. Po każdej dekady, zostanie przedstawiony z szansą na wymach bez ranienia siebie, jeśli to się nie uda. Kiedy to się stanie, niech się zgrać.

7. Czy Dobry i oddać do Towarzystwa

Jak wielkich potentatów przed nim, Warren Buffett gifting prawie wszystkich produktywnych działań kariery do szerszej cywilizacji. Through Gates Foundation, jego wartość netto zapewni fundusze filantropijne do ratowania życia, poprawy edukacji i zmieniać świat na lepsze. Pomyśl poza siebie. Postaraj się znaleźć sposób, aby zastosować swoje talenty do uaktualniania doświadczenia tych wokół ciebie, jest błogosławieństwem dla nich w taki sposób, że nigdy nie był możliwy.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.