7 otázok, ktoré vám pomôžu vybrať lepšie Zásoby

Home » Investing » 7 otázok, ktoré vám pomôžu vybrať lepšie Zásoby

Zamerať sa na čo je skutočne dôležité si vytvoriť hľadanie kvalitných investícií Ľahšie

7 otázok, ktoré vám pomôžu vybrať lepšie Zásoby

Pri zostavovaní portfólia zásob pre svoju rodinu, je ich tam sedem základné otázky, že každý investor by mal pýtať. Odpovede môžu pomôcť odhaliť konkurenčné silné a slabé stránky, ktoré poskytujú lepšie porozumenie ekonomike a postavenie na trhu podnikanie.

1. Aké sú zdroje o peňažných tokoch Spoločnosti?

John Burr Williams nás učí, že hodnotu každého aktíva je čistá súčasná hodnota jej diskontovaných peňažných tokov.

Než sa investor môže dokonca začať na hodnotu podniku, musí vedieť, čo sa generovanie hotovosti. Je dôležité byť konkrétne a zabrániť tomu, aby predpoklady.

Vezmite Coca-Cola, napríklad. Miliardy ľudí na celom svete sú oboznámení s produktmi koks je. Keď ho vidíte na polici miestneho obchodu s potravinami, pravdepodobne ste k záveru, že išlo o spoločnosti Coca-Cola, ktorý predával balené tovar kupca. V skutočnosti pohľad na najnovšie 10K ukazuje, že hoci spoločnosť nemá predať niektoré hotové nápoje, takmer všetky svoje príjmy je odvodený z predaja “nápojových koncentrátov a sirupov” až “stáčanie a konzervárenské prevádzky, distribútori, fontána veľkoobchodníci a niektoré fontány maloobchodníkov “. inými slovami, je to predáva koncentrát do baliarne, najväčší bytia Coca-Cola Enterprises (samostatne obchoduje verejná obchodná spoločnosť). Tieto baliarne vytvoriť konečný produkt, dodávať ho do miestneho obchodu.

Môže sa to zdať ako malý rozdiel vidia, že koks je konečný úspech závisí na výrobky predávané v obchodoch a reštauráciách; pristupované z iného uhla, však, a môže investor rýchlo domnievať, ako životne dôležité, je vzťah medzi koks a jej baliarne je spodná línia; to je baliarne, ktorí sú v skutočnosti predávajú najviac kolu verejnosti.

Toto usporiadanie sa stalo, pretože historického vtipek, ktorý robil dvaja muži a ich rodiny veľmi bohatá.

2. koľko peňazí je generovaný Business a kedy to má peňažné toky do pokladnice?

Po identifikácii zdroja hotovosti v podnikaní, je potrebné odhadnúť množstvo a načasovanie týchto peňažných tokov. Spoločnosť, ktorá vytvára $ 1,000 dnes môže byť cennejšie než ten, ktorý generuje $ 30.000 50 rokov z dôvodu časovej hodnoty peňazí.

3. Sú Peňažné toky udržateľný?

Bývaly doby, kedy výrobcovia koní a držiaku a električkové spoločnosti považovali blue chip akcií na Wall Street. Dlhá história priemyslu ziskovosť viedol mnohých investorov a analytikov k presvedčeniu, že tieto podniky by vždy byť pevné ako skala. Tí, ktorí boli šikovný si uvedomil, že minulá história bolo s žiadnou hodnotou v projekcii budúcich peňažných tokov v dôsledku posunu v konkurenčnom prostredí vyplývajúce z príchodu automobilu.

Jedným zo spôsobov, ako hodnotiť udržateľnosť peňažných tokov je preskúmať bariéry vstupu na trh alebo trhy, na ktorých spoločnosť pôsobí. To bude oveľa ťažšie pre súťažiacich vstúpiť do obchodu, ktorý vyžaduje stovky miliónov dolárov na štarte hlavného mesta, než je tomu u maloobchodníka, ktorá môže byť otvorená na nepatrný zlomok nákladov (napr existuje len veľmi málo subjektov vo svete, ktoré by mohli začať výrobcu lietadla ísť head-to-head s Airbus alebo Boeing, ale vy a vaši priatelia by pravdepodobne mohlo zhromaždiť kapitál potrebný na prenájom priestorov v miestnom obchodaku, a začať svoj vlastný podnik).

4. Koľko Capital Má Business vyžadovať k prevádzke?

Niektoré firmy potrebujú viac kapitálu generovať jeden dolár zisku ako ostatné. Oceliarne vyžaduje obrovské investície do pozemkov, budov a zariadení, a potom vytvára produkt, ktorý je komoditou. Reklamné firma, na druhej strane, vyžaduje len veľmi málo v spôsobe kapitálových výdavkov, aby bol podnik v chode, generuje tony peňazí pre majiteľov vo vzťahu k investíciám. Čím menej kapitálu obchodný vyžaduje na svoju prevádzku, tým atraktívnejší je pre majiteľa, pretože tým viac peňazí on alebo ona môže získať vo forme dividend sa tešiť zo života, alebo investovať do iných projektov.

5. Má Riadenie Majú Akcionár-Friendly Dispozícia?

Vedenie spôsobom zaobchádza s akcionármi je jeden z najdôležitejších kvalitatívnej faktorom jej úspechu. Generálny riaditeľ, ktorý je ochotný usilovať o odkúpenie vlastných akcií, kedy akciové spoločnosť klesla skôr ako získavať ďalšie podnikanie je oveľa pravdepodobnejšie, že k vytváraniu bohatstva, než ten, kto je zameraná na rozšírenie ríše.

6. Akcia sú riadiace je konzistentné s tým, čo sa hovorí v ich verejných komunikáciách investorom?

Ak vedenie uviedla v posledných troch výročných správach, že zníženie dlhov je najdôležitejšou prioritou, a napriek tomu sa zaoberali niekoľkými akvizícií alebo začali viac nových podnikov, ak nie sú byť úprimný. Ako vlastník firmy, si len chcete, aby v spolupráci s tými, ktorých činy zodpovedali ich sľuby.

7. Je skladom Cena Atraktívna Vzhľadom k rastu upraveného zisku?

Cena akcií je absolútna určujúcim faktorom návratu. Disciplinovaný investor nájde spoločnosť ABC atraktívne na $ 10, ale nie na $. 12 Obchodné generovanie 5 $ v zisku za rok je vynikajúca kúpiť za $ 20 za akciu; výťažok zisk je 25 percent. Ten istý podnik predáva za 200 $ za akciu, však môže pochváliť iba zárobku výnos 2,5 percenta – polovičná sadzbu k dispozícii na bezrizikové United States štátnych dlhopisov v čase, keď som pôvodne aktualizované tento článok v roku 2014! Dokonca aj keď sa očakáva, že vysoká miera rastu, to je šialenstvo získať zásoby na druhom cenu.

Niekedy, to by ste sa pomýlili. S firmou, ktorá je rastúce zisky rýchlo, nižší zisk získa dnes by mohlo byť lepšie, päť alebo 10 rokov od tejto chvíle, než k vyššiemu výťažku výnosov, ktorá je rozširujúci sa pomalším tempom. Ak chcete nastaviť pre to, môžete skúsiť použiť dividend Upravený pomer PEG.

 

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.