Ako Behavioral Finance Mohol urobí lepšieho investor

Home » Investing » Ako Behavioral Finance Mohol urobí lepšieho investor

Trhy by bolo jednoduché predpovedať, či sa nejedná o ľudí

Ako Behavioral Finance Mohol urobí lepšieho investor

Ak ste niekedy kúpiť alebo predať akcie, je tu možnosť, že ste tak urobili na základe pocitov a emócií, skôr než za studena, tvrdé dôkazy.

Možno budete chcieť veriť, že obchodovať na základe objektívnych informácií, dohliadnite zameraný uprene na svoje investičné zámery. Ale ty si človek. Kupujete akcie, pretože ste videli učenca o tom hovoriť v televízii. Predáte akcie, pretože stratil nejakú hodnotu a ste vydesený.

Pravdepodobne ste si kúpiť alebo predať akcie len preto, že to je dobré, aby sa transakcie.

Aj keď ste nie sú obchodované na základe emócií, môžu existovať aj iné prípady, kedy ste nevykonali optimálnu voľbu investícií z dôvodu nedostatku informácií.

Behaviorálna financie je nový odbor, ktorý skúma tento jav. Vyzerá to na psychológiu a emócií, a snaží sa vysvetliť, prečo trhy sa nie vždy idú hore alebo dole, ako sme očakávali.

Konvenčné alebo tradičné Financie

Ľudia boli študovať obchod a financie po celé roky. V dôsledku toho existuje mnoho teórií a modelov, ktoré používajú objektívne dáta predvídať, ako budú trhy reagovať za určitých okolností. The Capital Asset Pricing, teória efektívnych trhov, a iní majú pomerne dobré výsledky predpovedať trhy. Ale tieto modely predpokladajú, že niektoré nepravdepodobné veci, ako napríklad:

  • Investori majú vždy úplné a presné informácie, ktoré majú k dispozícii
  • Investori majú primeranú toleranciu k riziku, a že tolerancia sa nemení.
  • Investori budú vždy usilovať o čo najviac peňazí na najvyššiu hodnotu.
  • Investori budú vždy robiť najviac racionálne rozhodnutia.

V dôsledku týchto chybných predpokladov konvenčné modely financií nemajú dokonalý traťový rekord.

V skutočnosti, v priebehu času, vedci a odborníci financií začal všímať anomálie, ktoré bežné modely nedokázal vysvetliť.

strange Stuff

Ak sú investori správajú racionálne, existujú určité udalosti, ktoré by sa nemalo stať. Ale oni robia. Zoberme si napríklad, nejaký dôkaz, že zásoby budú mať väčšie výnosy z posledných niekoľkých dní a prvých dní v mesiaci. Alebo skutočnosť, že boli známe zásoby vykazujú nižšie výnosy v pondelok.

Neexistuje žiadny racionálne vysvetlenie týchto udalostí, ale možno vysvetliť ľudské správanie. Zoberme si takzvaný “január efekt”, čo naznačuje, že mnoho populácií je prekonať počas prvého mesiaca roka. Neexistuje žiadny bežný model, ktorý predpovedá, ale štúdie ukazujú, že zásoby nárast v januári, pretože investori predávali akcie off pred koncom roka z daňových dôvodov.

účtovanie Anomálie

Ľudská psychológia je zložitá, a to je samozrejme nemožné predpovedať každej iracionálne ťah investori by mohol robiť. Ale tí, ktorí študovali správanie financie k záveru, že existuje celý rad myšlienkových procesov, ktoré nás tlačia, aby sa menej než perfektné investičné rozhodnutia.

Tie obsahujú:

  • Pozor Bias:  Existujú dôkazy o tom, že ľudia budú investovať do spoločností, ktoré sú v titulkoch, aj keď menej známe spoločnosti ponúkajú prísľub lepších výnosov. Kto z nás nebol investoval do spoločnosti Apple či Amazon, jednoducho preto, že vieme o nich?
  • Národná Bias:  Američan sa chystá investovať do amerických spoločností, aj keď zásoby v zahraničí ponúknuť lepšie výnosy.
  • Underdiversification:  Tam je tendencia pre investorov, aby sa cíti pohodlnejšie držať relatívne malý počet akcií vo svojom portfóliu, a to aj v prípade, že by im širšie diverzifikáciu zarobiť viac peňazí.
  • Domýšľavosť:  Investori chcú veriť, že sú dobrí v tom, čo robia. Sú to pravdepodobne nezmení investičných stratégií, pretože majú dôveru v seba a ich prístupu. Podobne, keď sa mi to dobre, je pravdepodobné, že vziať úver, keď skutočnosť ich dobré výsledky pochádzajú z vonkajších faktorov alebo čírou náhodou.

Ako vám môže pomôcť

Ak chcete, aby sa stal lepším investor, budete chcieť, aby sa stal menej človekom. To znie drsne, ale to bude prínosom pre vás, aby zhodnotila svoje vlastné predsudky a pochopiť, kde svoje vlastné chybné myslenie vás ublížiť v minulosti.

Zvážiť pýtať sami seba tvrdé otázky, ako: “Ešte stále si myslím, že mám pravdu?” Alebo “Musím zobrať úver na investičné výhier a obviňovať vonkajšie faktory pre svoje straty?” Opýtajte sa: “Už som kedy predal akcie v hneve, alebo kúpiť akcie založená na jednoduchom intuícia? “

Snáď najdôležitejšie je, musíte sa pýtať sami seba, či máte všetky informácie, ktoré potrebujete, aby sa investičné rozhodnutia správne. Je nemožné vedieť všetko o doručenie pred nákup alebo predaj, ale dobré trochu výskum pomôže zabezpečiť, že ste investovanie založené na logike a objektívneho poznania skôr než svojich vlastných predsudkov a emócií.

Zoberme si Robo-Advisor

Jedným z najnovších trendov v investovaní je použitie robo-poradcov, v ktorom spoločnosť spravuje svoje investície s veľmi malou ľudského zásahu. Peniaze sa namiesto toho spravované pomocou matematických inštrukcií a algoritmov. Niektoré hlavné diskontné maklérskej firmy vrátane Vanguard, e-obchod a Charles Schwab mať robo-poradcovia služby, a existuje celý rad nových firiem, vrátane zlepšenia a osobné Capital.

Porota je ešte skoro na to, či robo-poradcovia ponúkajú nadpriemerné výnosy. Ale teoreticky pomocou robo-poradca zvýši vaše šance na optimálne a racionálne rozhodnutie investovať. Okrem toho, ako stále viac investorov sa obrátiť na tento automatizovaný prístup, môžeme vidieť, že konvenčné modely financií stále presný ako ľudské správanie hrá menšiu úlohu v spôsobe, akým trhy vykonať.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.