Ako odstrániť svoje meno od cosigned úver

Home » Credit and Debt » Ako odstrániť svoje meno od cosigned úver

Ako odstrániť svoje meno od cosigned úver

Ak čítate tento, budete pravdepodobne zažíva ľútosť cosigners. Ste prišiel na to, že cosigning že kreditnú kartu alebo pôžičku pre svoje milovaného človeka nebol dobrý nápad a chcete odstrániť svoje meno z dlhu. Odstránenie vášho mena z cosigned úveru nebude ľahké, u niektorých dlhov nemusí byť ani možné.

Cosigning úver alebo kreditnej karty v podstate hovorí, banku, ktorú ste ochotní platiť v prípade, že iná osoba nie je.

Cosigning tiež znamená, že banka môže sledovať vás o platbu aj v prípade, že iná osoba podá bankrotu alebo zomrie skôr, než je dlh splatený.

Ako všeobecné pravidlo, bude banka neodstráni svoje meno z cosigned záväzkov, ak druhá osoba preukázala, že dokáže spracovať úver na vlastnú päsť. Premýšľajte o tom: by ste nikdy boli požiadaní, aby cosign ak druhý dlžník preukázal túto schopnosť od začiatku. Možno, že sa veci zmenili od tej doby. Banka bude určite chcieť dôkaz.

Vybratie Your Name Z cosigned úver

Získať uvoľnenie podpísaný . Niektoré úvery majú program, ktorý bude uvoľňovať povinnosť danej podpísaný potom, čo boli vykonané určitý počet po sebe idúcich platieb na-time. O dva roky platieb on-čase zdajú byť normou. Prečítajte si prostredníctvom svojich úverových dokumentov, ktoré majú zistiť, či existuje nejaký druh programu spojené s pôžičkou. Alebo volajte na veriteľa a opýtajte sa, či niečo podobné platí aj pre váš úver.

Refinancovania alebo konsolidáciu . Ďalšou možnosťou je mať druhý dlžník refinancovať úver na svoje meno. Ak chcete nárok na refinancovanie, že dlžník musí mať dobrú úverovou históriou a dostatočný príjem, aby sa mesačné platby novú pôžičku je. Konsolidácia je spoločný s študentských pôžičiek. Ak je dlžník kvalifikuje, môžu využiť konsolidačný úver splatiť úver vám cosigned.

Pôvodný cosigned pôžička by ešte byť uvedené na vašej kreditnej správy, ale to by malo byť uvedené účet je uzavretý a zaplatená v plnej výške. Platby – a non-platby – na konsolidáciu úveru vás nebude mať vplyv, ak sa vaše meno nie je uvedené na úver.

Predať pohľadávku a splatenie úveru . Ak ste podpísaný na domácej alebo auto úver a ten druhý nie je uskutočnením podľa potreby platby, môžete byť schopní predať aktíva (auto alebo dom) a použiť peniaze na splatenie úveru. Vaše meno musí byť na titule predať majetok na niekoho iného.

Odstrániť svoje meno z kreditnej karty

Emitent kreditných kariet môžu dobrovoľne odstrániť svoje meno z kreditnej karty v prípade, že to nie je zostatok na karte. Avšak, ak existuje rovnováha, budete musieť zaplatiť ho pred môžete vykonať tieto typy zmien na účte.

Prevod zostatku . Druhý dlžník môže byť schopný previesť zostatok na kreditnú kartu, ktorá je len v ich mene. Akonáhle je rovnováha prevedený zatvorte kreditné karty, aby v budúcnosti náklady nemôžu byť vykonané na účet. Ak chcete zachovať budúce náklady, dodaný, môžete požiadať vydavateľa kreditnej karty pridať komentár do ich systému oznamujúce, že účet kreditnej karty by nemala byť znovu otvorený.

Splatiť zostatok sami . Nebude to legrace platiť rovnováhu kreditnej karty nevykonali a ani využívať. Avšak, platobná bilancia je lepšia ako ničí svoje kreditné rating a má dlh kolektory vás sledujú. Dokonca si môžete uzavrieť účet alebo mať vydavateľ kreditnej karty zmrazenie úverového limitu, takže žiadne ďalšie platby môžu byť vykonané ku karte, a to najmä, keď sa snažíte zbaviť váhy.

Odstrániť svoje meno z kovaného úveru

Keď niekto milovaný kovaný svoj podpis na úver, to vám dáva v ťažkej mieste. Vy nechcete niesť zodpovednosť za rozhodnutia nikdy vykonaná, ale tiež chcete, aby sme sa vyhli svoju drahú polovičku byť zatknutý za falšovanie alebo podvodu – niečo, čo by sa stalo, keby ste zapískať, aby si sa z háčika.

Veriteľ pravdepodobne nebude odstrániť svoje meno z kovaného úveru, ak ste oznámiť falzifikát na polícii alebo im podpísané čestné vyhlásenie, kde sa falšovateľ sa prizná k priestupku.

Oba dať svoju drahú polovičku ohrození právnym krokom. Ak nechcete nechať veriteľa vedieť o falšovaní čoskoro potom, čo zistili, vaše mlčanie mohol byť interpretovaný ako potvrdenie. Inými slovami, môžete niesť zodpovednosť za úver.

Dalo by sa snažiť, aby sa jedno z opatrení uvedených vyššie: mať osoba refinancovať alebo konsolidovať pôžičky alebo prevod zostatku, pokiaľ sa jedná o kreditnú kartu. Môžete si tiež vytvoriť usporiadanie s touto osobou, aby im splatiť pôžičku v určité množstvo času, radšej skôr ako neskôr. Tie by mohli mať falšovateľ podpísať čestné prehlásenie pripúšťať na falšovanie len v prípade, že nie sú splatenie úveru a neskôr sa snažia tvrdiť, že ste cosign.

last Resort

Ak sa vám nedarí získať veriteľa odstrániť svoje meno z cosigned zostatku úveru alebo kreditnej karty, vaša najlepšia voľba je aspoň udržať minimálne platby, kým je váha vyplatila, alebo do druhej dlžník môže dostať na účet v ich vlastným menom. Cosigning nemusí stať problémom, ak iná osoba nie je držať krok s platbami, a tak dostať do zvyku kontrolovať stav platby, a to najmä v dňoch viesť až do dátumu splatnosti, v deň splatnosti, a termín, po , Nečakajte príliš dlho, pretože oneskorené platby ísť na vašej kreditnej správy po 30 dňoch.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.