Bir GYO nedir? Nasıl bir GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) yatırım yapıyor musunuz?

Home » Real Estate » Bir GYO nedir? Nasıl bir GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) yatırım yapıyor musunuz?

Bir GYO nedir?  Nasıl bir GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) yatırım yapıyor musunuz?

GYO kısaltmasıdır “gayrimenkul yatırım ortaklığı.” Bir GYO bireysel özelliklerini ziyade stokları veya bağlarını sahibi bir yatırım fonu gibi. GYO edinme ve sahip olduğu gayrimenkul yönetiminden sorumludur.

Bir yatırımcı olarak hedef özelliklerine kira geliri almak ve fiyat takdir katılmak etmektir. Bir GYO ile gayrimenkul yatırım avantajı özelliklerinin çeşitlendirilmiş bir portföy maruz olsun ve bunları kendiniz yönetmek zorunda değildir.

yönetmelik

Yönetmelikler REIT’ler yöneten  ve bir GYO hissedarlarına onun vergiye tabi gelirin en az yüzde 90’ını dağıtmak gerektirmektedir. Bu dağılımlar temettü olarak ödenir. GYO’lar temettü dağıttı Çünkü genellikle bir gelir üreten emeklilik yatırım olarak pazarlanmaktadır. Temettü ödemeleri 5 ila 8 oranında aralığında düşme eğilimindedir fakat garanti edilemez. Zorlu ekonomik zamanlarda, bütün özellikler kiraya edilmeyebilir. Yeterince kira geliri mevcut değilse, bir GYO azaltmak veya temettü ödemesi ortadan gerekebilir.

GYO’lar Türleri

GYO’lar iki kategoriden birine girer; özkaynak GYO’lar veya ipotek GYO.

Hisse GYO’lar genellikle Otelcilik sektöründe oteller veya diğer özellikleri kendi özel GYO da olsa, büyük ticari binalar, perakende vitrininiz veya apartman binaları kendi ve tıbbi uzun süreli bakım tesisleri veya diğer özellikleri odaklanmak GYO vardır endüstrisi.

GYO’lar ait ticari gayrimenkul örneği büyük olur, genellikle büyük ölçekli şirketler orta için karargah olarak kullanılan çok katlı ofis binaları,.

GYO’lar ait perakende vitrin özelliklerinin bir örneği WalMart PetSmart veya Ultimate Elektronik sever saklar olurdu. Bu şirketlerin birçoğu kendi mağaza konumlarını kira yerine onlara sahip oluyor.

İpotek GYO’lar özellikleri değil, mülkiyet kendisinde borç kendi. Onlar ipotek sahibi ve ödemelerini toplayan bir yatırım fonu gibidir.

Kamu ve özel

GYO’lar halka onlar bir hisse senedi sembolü var demektir takas olabilir ve kolayca internette payları fiyatı ve temettü verimi bakabilirsiniz.

Diğer GYO özeldir ve bir borsada işlem yoktur. onlar hala bir kayıtlı güvenlik olmasına rağmen, özel GYO’lar bir hisse senedi sembolü yok. Bunları ya da satış temsilcileri biri aracılığıyla sunan gayrimenkul şirketi doğrudan hisse satın gerekir. Özel GYO’lar genellikle onlara teklif mali Satış elemanlarıyla yüksek komisyon ödemek. kolayca hisselerini satabilir kamu pazar yok gibi Genellikle çıkmak zordur. Çoğu özel GYO’lar kamu gitmek için plan bir çıkış stratejisi, ama her zaman işe yaramaz. sahip olunan 2008/2009 Birçok yatırımcı olarak özel GYO’lar temettü gelirlerinde önemli bir düşüş gördü ve uzun süre yatırımlarını satmak olamazdı. Onların para esasen yatırımın sıkışık kaldı.

Bir portföyünün bir parçası olarak

GYO’lar iyi çeşitlendirilmiş bir portföy parçası olarak yerine tek bir yatırım olarak kullanılır. Bunlar son derece hisse senedi veya bono piyasası GYO değeri ile ilgisi çok az olacak ne yaptığını, yani hisse senedi veya tahvil ile ilişkili değildir.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.