Bude Retirement Plan Warren Buffett je pracovať pre vás?

Home » Investing » Bude Retirement Plan Warren Buffett je pracovať pre vás?

 Bude Retirement Plan Warren Buffett je pracovať pre vás?

Nie je to ťažké nájsť ľudí pripravení rozdávať peniaze radu, ale ak Warren Buffett ponúkla odchod do dôchodku radu, mali by ste počúvať? S čistou hodnotou vyšším ako 90 miliárd $, jeho rady by mohol držať väčšiu váhu ako väčšina, ale bude pracovať pre vás?

Buffett je 90/10 Strategy

V roku 2014 liste svojim akcionárom, Buffett povedal toto:

Moja rada pre správcov nemôže byť jednoduchšie: Dajte 10% hotovosti v krátkodobých vládnych dlhopisov a 90% vo veľmi low-cost S & P 500 index fondu. (Navrhujem Vanguard je [time stock-symbol = VFINX].) Verím, že dlhodobé výsledky Trustu z tejto politiky bude lepší ako dosiahne väčšina investorov, či dôchodkové fondy, inštitúcie či jednotlivci, ktorí zamestnávajú manažérov high-Fee ,

 

Poďme rozčleniť tento systém. Po prvé, index fond je podielový fond alebo Exchange vymenil fond, ktorý sleduje výkonnosť nejakého indexu. V tomto prípade, Buffett naznačuje index fond, ktorý sleduje výkonnosť S & P 500. Ak je S & P 500 stúpa, tak sa index fondu. On navrhne, investuje 90 percent svoje peniaze na akciovom báze indexu fondu.

Buffett naznačuje druhý 10 percent ísť do krátkodobých štátnych dlhopisov fondu. Finanční poradcovia odporúčame používať dlhopisové fondy pre bezpečnosť a konzistenciu príjmov. V prípade, že celková finančné trhy hit hrubú záplatu, dlhopisové fondy často nebude trpieť toľko ako akciových fondov.

Vyhnúť Poplatky fond

A konečne, Buffett zdôrazňuje, “nízke náklady.” Investovanie nie je zadarmo. Ak máte finančného poradcu, budú často účtovať poplatok, a ak budete investovať do podielových fondov, ETF alebo iných investičných produktov tie prichádzajú s poplatkami. Niektorí spotrebitelia ocitnú hit s dvojitými poplatkov, pretože platiť finančného poradcu a fondov poplatkov.

Poplatky sčítať rýchlo. Zoberme si 25-ročný, ktorý má dôchodkového účtu sa zostatkom $ 25,000. Dodávajú $ 10,000 každý rok a získať rýchlosť 7 percent návratnosti a budú odchádzať do dôchodku v 40 rokoch. Ak táto osoba zaplatí 1 percenta v poplatkoch, bude im stojí takmer $ 600,000 v poplatkoch viac ako 40 rokov.

Investície do nižších nákladov fondov ako Buffett naznačuje, mohli ušetriť tejto osobe viac než $ 200,000 v poplatkoch čo mu / jej do dôchodku takmer 340.000 $ bohatšie.

V rozpore s konvenčnou múdrosti

Buffett je dôchodkový plán nedostane žiariace odporúčania od niektorých finančných radí komunity. Konvenčná múdrosť hovorí, že diverzifikovať pomocou kombinácie akcií, dlhopisov a medzinárodných fondov. Dôchodku portfólia sú často naplnené zmesou prostriedkov, oveľa viac ako 2, aby sa zabránilo riziku jednej oblasti výkonnom trhu.

Mnoho finančných poradcov by tiež kritizujú Buffetta váženia. Budú tvrdiť, že predovšetkým pre klientov, neskôr v živote, jeho stratégia kladie príliš veľkú váhu na rizikových akciových založené fondy, kde 1 recesia môže zničiť dôchodkové úspory pre nadchádzajúce roky.

Jeden známy pravidlo hovorí, že investovať určité percento svojho portfólia do dlhopisových fondov vo výške vášho veku. Ak ste 50 rokov, investuje 50 percent do dlhopisov alebo dlhopisových fondov. Finanční poradcovia všeobecne súhlasí, že to je príliš konzervatívny a príliš zjednodušujúce, ale oni by sa povedať, že Buffett radí je príliš riskantné.

Nakoniec by pravdepodobne tvrdiť, že keď ste v hodnote 90 miliárd $, vaše investičnej stratégie je odlišná od niekoho, kto má niekoľko sto tisíc na celkových úsporách nanajvýš.

Čo by si mal urobiť?

Nemôžete ovládať s investičnými trhmi bude robiť v budúcnosti, ale môžete ovládať poplatok zaplatiť.

Vyššie poplatky zriedka rovnať lepšie výnosy, takže keď ste výberu finančných prostriedkov pre vaše 401 (k) alebo iných dôchodkového fondu, zvoľte indexové fondy s nízkymi poplatkami. Ak používate na finančného poradcu, požiadať ich o ich poplatky. V prípade, že celkové odmeny sú oveľa vyššie ako 1 percento, môžete platiť príliš veľa, ale ako niečo, vyhodnotiť, čo dostávate na poplatkoch platíte.

Všeobecne platí, že zložitejšie vašej finančnej situácii, tým väčšiu má zmysel platiť vyššie poplatky. Čoskoro v živote, keď máte relatívne nízku váhu, robo-poradcovia by stálo za zváženie.

Po druhé, nepatrí k myšlienke, že môžete poraziť trh. Výskum ukazuje, že v priebehu doby, váš výkon bude do značnej miery odrážať výkonnosť trhu ako celku. Platiť vysoké poplatky za investičné profesionálov, ktorí sa snažia poraziť trh pravdepodobne nebude vyplácať.

Je to o jednoduchosti

Buffettova investičná práca bola vždy o jednoduchosti. Vytvoriť stratégiu, ktorá je low-cost, ľahko pochopiteľná, a je založený na tom, čo desaťročia štúdií ukazujú, že je to pravda. To je najlepšie nájsť si finančného poradcu, ktorým dôverujete a vytvoriť plán na mieru pre vás, ale Buffett je dôchodkový plán bol úspešný odchod playbook nielen pre seba, ale mnoho ďalších rokov.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.