Chytré strategie, které vám pomohou dobýt dluh

Home » Budgeting » Chytré strategie, které vám pomohou dobýt dluh

Dostat zpod té hromady dluhů těchto rychlých tipů

Chytré strategie, které vám pomohou dobýt dluh

Snažíte se splatit více dluhů?

Možná máte studentské půjčky, kreditní karty dluhu, a auto úvěr. Možná, že dlužíte peníze na přítele nebo člena rodiny. Možná, že máte osobní půjčku od banky.

Bez ohledu na typ dluhů nosíte, jste pravděpodobně snaží přijít na to, jak zvládnout svůj více dluhy.

Ty by mohly být pod dojmem, že nejlepší způsob, jak splatit svůj dluh je útokem na ten s nejvyšší úrokovou sazbou první.

Například, řekněme máte čtyři dluhy:

  • Kreditní karty, 10% úrokové sazby, $ 24,000 zůstatek
  • úvěr student, 7% úrokové sazby, $ 6,000 zůstatek
  • Auto úvěr, 3% úrokové sazby, $ 12,000 zůstatek
  • Úvěr od své matky, 0% úrokové sazby, $ 10,000 zůstatek

Při pohledu na tento seznam dluhů, měli byste předpokládat, měli byste nejprve splatit 10% úrokové půjčky na. Která dává největší finanční smysl, ne?

Ne nutně.

K dispozici jsou ve skutečnosti tři způsoby, které byste mohli přiblížit svůj dluh. Žádný z nich jsou „správné“ nebo „špatné“ – je třeba vybrat ten, který pracuje pro vás.

Tři přístupy k nesplácí svůj dluh

Přístup # 1: Platit své dluhy založené na rovnováze, od nejmenších po největší. Ve výše uvedeném příkladu je studentské půjčky (s nejmenší váhou) dostane zaplaceno-off první, která vám dává psychické vzrušení z vítězství, které vás udrží motivaci.

Přístup # 2: Platit své dluhy na základě nejvíce citově-dráždivý. Ve výše uvedeném příkladu, možná, že peníze, které si půjčil od mámy, budete se cítit provinile a deprese.

To by mohlo být první byste se měli vrátit, i když je to bezúročné.

Přístup # 3: Platit své dluhy z nejvyššího zájmu na nejnižším zájmu.

Neexistuje žádný „nejlepší“ přístup. Vyberte si ten, který pracuje pro vás.

Moje jediná rada je, že pokud jste již vyzkoušeli jednu z těchto taktik a zjistíte, že nejste dělat velký pokrok se strategií dluhu, který jste si vybrali, se jiný.

Jeden z mých přátel, například strávil roky se snaží splatit svůj dluh na základě úrokové sazby a po dobu několika let nedělal velký pokrok na některou ze svých dluhů. Ve chvíli, že se posunul strategie a začal upřednostňovat dluh s nejnižším rovnováhy, jeho život se změnil.

Pokaždé, když píše jednu ze svých dluhů pryč z jeho seznamu, cítil malé vzrušení, trochu psychologické vítězství. To mu dalo motivaci jít dál.

Poté, co strávil roky zápasí a není schopen splatit všechny své dluhy, byl schopen se úplně bez dluhů během jednoho roku, a to díky zcela přesouvá svou strategii, pokud jde o kterém dluh on upřednostňování splácení dříve.

Ale opět, tento přístup pro něj pracovali. To může nebo nemusí pracovat pro vás.

Musíte se podívat na své dluhy a rozhodnout, který z nich se stane vaším primárním cílem. Dělat minimální platby na všechny vaše dluhy, samozřejmě, a pak hodit každou volnou desetník na tento cíl ONE dluhu.

„Já žádné nemám Náhradní desetníky!“

Jste snaží přijít s dost peněz na zaplacení více než-the-minimum? Tyto Následující tipy mohou pomoci.

Za prvé, vzít tvrdý pohled na váš rozpočet. Vystřihnout drtivou většinu svého uvážení výdajů.

Zrušit kabel, přestat jíst v restauracích, a zmenšit na menší domu nebo bytu, pokud jste nájemce.

Pokud jste vlastník domu, nebo nelze snadno přejít na nový domov, aby v spolubydlícího nebo spolubydlící.

Nosit hospodárnost ukládání oblečení. Vyměnit svůj vůz starší ojetý vůz – typ, který student střední školy by mohla řídit – a chodit, jezdit na kole, a vzít veřejnou dopravu, kdykoli je to možné.

Najít nějaký typ boční ruchu, jako je vydělávat peníze online během večerních hodinách ao víkendech, a ušetřit každý cent z tohoto dodatečného příjmu po zdanění.

Pak všechny tyto dodatečné peníze, které jste oba vydělávat a úspory a hoď ho na jedné dluhu, na kterou cílíte. Budete začít sledovat, že pokles bilance a pokles, až nakonec to plátky pryč úplně.

Stále nelze dluhům?

Pokud jste se snažil splácet své dluhy a budete potřebovat pomoc, tady jsou tři organizace s A + hodnocení od Better Business Bureau.

Dva z těchto tří jsou dobročinné (ne-pro-zisk) organizace.

Incharge je 501 (c) nezisková organizace, a má rating A + Better Business Bureau. Mohou vám pomoci konsolidovat své kreditní účty do jedné měsíční platby. Mohou pomoci plán, jak splatit svůj dluh rychleji, snížit úrokové sazby, zastavit sběru hovorů a vytvořit realistický rozpočet a finanční plán. Podle internetových stránek incharge, „klienti, kteří dokončí program řízení dluhu splatit svůj dluh za 3-5 roky.“ Poskytují bezplatné konzultace, rozpočet poradenství a služeb v oblasti finančního vzdělávání.

Pioneer úvěrové poradenství je A + Better Business Bureau dluhové poradenství společnosti, která je rovněž 501 (c) nezisková organizace. Jsou speciálně nabízejí studentské půjčky dluhu poradenství a budou se také stalo, že poskytovatel pro volný mobilní aplikaci s názvem Důvěryhodné Linky důvěry, která nabízí finanční podporu a poradenství pro všechny finanční potíže života.

ClearOne Výhodou je jiná společnost A + Better Business Bureau, která je dobrou volbou pro konsolidaci dluhu. Nemají účtovat žádné up-front poplatky, ale budete muset zaplatit, jakmile jste se z dluhů a udělal se svým programem. Všimněte si, že ClearOne Advantage není nezisková organizace.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.