Chytré stratégie, ktoré vám pomôžu dobyť dlh

Home » Budgeting » Chytré stratégie, ktoré vám pomôžu dobyť dlh

Dostať spod tej hromady dlhov týchto rýchlych tipov

Chytré stratégie, ktoré vám pomôžu dobyť dlh

Snažíte sa splatiť viac dlhov?

Možno máte študentské pôžičky, kreditné karty dlhu, a auto úver. Možno, že dlhujete peniaze na priateľa alebo člena rodiny. Možno, že máte osobné pôžičku od banky.

Bez ohľadu na typ dlhov nosíte, ste pravdepodobne snaží prísť na to, ako zvládnuť svoj viac dlhy.

Tie by mohli byť pod dojmom, že najlepší spôsob, ako splatiť svoj dlh je útokom na ten s najvyššou úrokovou sadzbou prvý.

Napríklad, povedzme máte štyri dlhy:

  • Kreditné karty, 10% úrokovej sadzby, $ 24,000 zostatok
  • úver študent, 7% úrokovej sadzby, $ 6,000 zostatok
  • Auto úver, 3% úrokovej sadzby, $ 12,000 zostatok
  • Úver od svojej matky, 0% úrokovej sadzby, $ 10,000 zostatok

Pri pohľade na tento zoznam dlhov, mali by ste predpokladať, mali by ste najprv splatiť 10% úrokovej pôžičky na. Ktorá dáva najväčší finančný zmysel, nie?

Nie nevyhnutne.

K dispozícii sú v skutočnosti tri spôsoby, ktoré by ste mohli priblížiť svoj dlh. Žiadny z nich sú “správne” alebo “zlé” – je potrebné vybrať ten, ktorý pracuje pre vás.

Tri prístupy k nespláca svoj dlh

Prístup # 1: Platiť svoje dlhy založené na rovnováhe, od najmenších po najväčšie. Vo vyššie uvedenom príklade je študentské pôžičky (s najmenšou váhou) dostane zaplatené-off prvý, ktorá vám dáva psychickej vzrušenie z víťazstva, ktoré vás udržia motiváciu.

Prístup # 2: Platiť svoje dlhy na základe najviac citovo-dráždivý. Vo vyššie uvedenom príklade, možno, že peniaze, ktoré si požičal od mamy, budete sa cítiť previnilo a depresie.

To by mohlo byť prvý by ste sa mali vrátiť, aj keď je to bezúročné.

Prístup # 3: Platiť svoje dlhy z najvyššieho záujmu na najnižšom záujmu.

Neexistuje žiadny “najlepší” prístup. Vyberte si ten, ktorý pracuje pre vás.

Moja jediná rada je, že ak ste už vyskúšali jednu z týchto taktík a zistíte, že nie ste robiť veľký pokrok so stratégiou dlhu, ktorý ste si vybrali, sa iný.

Jeden z mojich priateľov, napríklad strávil roky sa snaží splatiť svoj dlh na základe úrokovej sadzby a po dobu niekoľkých rokov nerobil veľký pokrok na niektorú zo svojich dlhov. Vo chvíli, že sa posunul stratégie a začal uprednostňovať dlh s najnižším rovnováhy, jeho život sa zmenil.

Zakaždým, keď píše jednu zo svojich dlhov preč z jeho zozname, cítil malé vzrušenie, trochu psychologické víťazstvo. To mu dalo motiváciu ísť ďalej.

Potom, čo strávil roky zápasí a nie je schopný splatiť všetky svoje dlhy, bol schopný sa úplne bez dlhov počas jedného roka, a to vďaka úplne presúva svoju stratégiu, pokiaľ ide o ktorom dlh on uprednostňovania splácania skôr.

Ale opäť, tento prístup pre neho pracovali. To môže alebo nemusí pracovať pre vás.

Musíte sa pozrieť na svoje dlhy a rozhodnúť, ktorý z nich sa stane vaším primárnym cieľom. Robiť minimálne platby na všetky vaše dlhy, samozrejme, a potom hodiť každú voľnú desetník na tento cieľ ONE dlhu.

“Ja žiadne nemám Náhradné desaťhalierniky!”

Ste snaží prísť s dosť peňazí na zaplatenie viac ako-the-minimum? Tieto Nasledujúce tipy môžu pomôcť.

Po prvé, vziať tvrdý pohľad na váš rozpočet. Vystrihnúť drvivú väčšinu svojho uváženia výdavkov.

Zrušiť kábel, prestať jesť v reštauráciách, a zmenšiť na menšie domu alebo bytu, ak ste nájomca.

Ak ste vlastník domu, alebo nedá ľahko prejsť na nový domov, aby v spolubývajúceho alebo spolubývajúci.

Nosiť hospodárnosť ukladanie oblečenia. Vymeniť svoje vozidlo staršie ojazdený automobil – typ, ktorý študent strednej školy by mohla riadiť – a chodiť, jazdiť na bicykli, a vziať verejnú dopravu, kedykoľvek je to možné.

Nájsť nejaký typ bočné ruchu, ako je zarábať peniaze online počas večerných hodinách a cez víkendy, a ušetriť každý cent z tohto dodatočného príjmu po zdanení.

Potom všetky tieto dodatočné peniaze, ktoré ste obaja zarábať a úspory a hoď ho na jednej dlhu, na ktorú cielite. Budete začať sledovať, že pokles bilancie a pokles, až nakoniec to plátky preč úplne.

Stále nedá dlhom?

Ak ste sa snažil splácať svoje dlhy a budete potrebovať pomoc, tu sú tri organizácie s A + hodnotenie od Better Business Bureau.

Dva z týchto troch sú dobročinné (ne-pre-zisk) organizácie.

Incharge je 501 (c) nezisková organizácia, a má rating A + Better Business Bureau. Môžu vám pomôcť konsolidovať svoje kreditné účty do jednej mesačnej platby. Môžu pomôcť plán, ako splatiť svoj dlh rýchlejšie, znížiť úrokové sadzby, zastaviť zberu hovorov a vytvoriť realistický rozpočet a finančný plán. Podľa internetových stránok incharge, “klienti, ktorí dokončia program riadenia dlhu splatiť svoj dlh za 3-5 roky.” Poskytujú bezplatné konzultácie, rozpočet poradenstva a služieb v oblasti finančného vzdelávania.

Pioneer úverové poradenstvo je A + Better Business Bureau dlhové poradenstvo spoločnosti, ktorá je tiež 501 (c) nezisková organizácia. Sú špeciálne ponúkajú študentské pôžičky dlhu poradenstvo a budú sa aj stalo, že poskytovateľ pre voľný mobilný aplikáciu s názvom Dôveryhodné Linky dôvery, ktorá ponúka finančnú podporu a poradenstvo pre všetky finančné problémy života.

Clearon Výhodou je iná spoločnosť A + Better Business Bureau, ktorá je dobrou voľbou pre konsolidáciu dlhu. Nemajú účtovať žiadne up-front poplatky, ale budete musieť zaplatiť, akonáhle ste sa z dlhov a urobil so svojím programom. Všimnite si, že Clearon Advantage nie je nezisková organizácia.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.