Čo je REIT? Ako môžem investovať do REIT (Real Estate Investment Trust,)?

Home » Real Estate » Čo je REIT? Ako môžem investovať do REIT (Real Estate Investment Trust,)?

Čo je REIT?  Ako môžem investovať do REIT (Real Estate Investment Trust,)?

REIT je skratka pre “investičné realitné dôvery.” Cenných papierov REIT je ako podielový fond, ktorý vlastní, skôr než jednotlivé vlastnosti populáciu, alebo väzby. REIT je zodpovedný za získanie a správu nehnuteľností, ktorý je vlastníkom.

Ako investor, cieľom je získať príjmy z prenájmu o vlastnostiach a podieľať sa na zhodnotenie kurzu. Výhodou investície do nehnuteľností prostredníctvom REIT sa dostanete expozície diverzifikovaného portfólia nehnuteľností a nemusíte sa im zvládnuť sami.

predpisy

Predpisy upravujúce REITs  a vyžadujú, aby REIT distribuovať aspoň 90 percent svojho zdaniteľného príjmu pre akcionárov. Tieto distribúcie sú vyplácané vo forme dividend. Vzhľadom k tomu, REITs vyplácať dividendy, ktoré sú často predávané ako odchod do dôchodku investície z príjmov-produkovať. Výplaty dividend majú tendenciu klesať na 5-8 percent rozsahu, ale nie sú zaručené. V ťažkých ekonomických časoch, všetky vlastnosti nemusia byť prenajaté. Ak nie je k dispozícii dostatok príjem z prenájmu k dispozícii, REIT môže mať na zníženie alebo odstránenie ich výplate dividend.

druhy REIT

REITs spadajú do jednej z dvoch kategórií; majetkové REITs alebo hypotekárny REITs.

Akciové REITs spravidla vlastné veľké komerčné budovy, maloobchodné výklady či bytových domov, hoci tam sú tiež špeciálne REITs, ktoré vlastní hotely a ďalšie objekty v pohostinstve, a tam sú REITs, ktoré sa zameriavajú na zariadení dlhodobej starostlivosti alebo iné vlastnosti v lekárskej priemysel.

Príkladom komerčných nehnuteľností vo vlastníctve REITs by bol veľký, multi-podlaží kancelárske budovy, často používané ako sídlo pre stredné až veľkých firiem.

Príkladom maloobchodné priečelí nehnuteľností vo vlastníctve REITs by obchody, ako je Wal, Petsmart alebo konečnú Electronics. Mnohé z týchto firiem na prenájom ich umiestnenie obchodu, skôr než ich vlastníkom.

Hypotekárne REITs vlastný dlh na vlastnosti, nie samotná vlastníctva. Sú ako podielový fond, ktorý vlastní hypotéky a zbiera platby.

Partnerstvo verejného a súkromného

REITs môžu byť verejne obchodované, čo znamená, že majú burzové symbol, a môžete ľahko vyhľadať cenu ich akcií a dividendový výnos na internete.

Ostatné REITs sú súkromné ​​a neobchodujú na burze. Aj keď sú stále registrovaným bezpečnosť, súkromné ​​REITs nemajú burzový symbol. Musíte nakupovať akcie priamo od realitnej spoločnosti je, alebo prostredníctvom jedného zo svojich obchodných zástupcov ponúka. Súkromné ​​REITs často platia vysoké provízie z finančných obchodníkov, ktorí ich ponúkajú. Oni sú často ťažké sa dostať von, pretože nie je verejný trh, kde môžete ľahko predávať svoje akcie. Väčšina súkromných REITs majú stratégiu ústupu, kde sa plánujú ísť verejnosť, ale to nemusí vždy fungovať. V roku 2008/2009 mnoho investorov, ktorí vo vlastníctve súkromných REITs došlo k výraznému poklesu ich príjmov z dividend a nemohol predať svoje investície na dlhú dobu. Ich peniaze sa v podstate v pasci investície.

Ako súčasť portfólia

REITs sú najlepšie použiť ako súčasť diverzifikovaného portfólia, skôr než ako jediná investícia. Sú to vysoko koreluje s akciami alebo dlhopismi, čo znamená, že to, čo akciový trh alebo väzba je na tom bude mať takmer nič čo do činenia s hodnote REIT.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.