Co je REIT? Jak mohu investovat do REIT (Real Estate Investment Trust,)?

Home » Real Estate » Co je REIT? Jak mohu investovat do REIT (Real Estate Investment Trust,)?

Co je REIT?  Jak mohu investovat do REIT (Real Estate Investment Trust,)?

REIT je zkratka pro „investiční realitní důvěry.“ Cenných papírů REIT je jako podílový fond, který vlastní, spíše než jednotlivé vlastnosti populaci, nebo vazby. REIT je zodpovědný za získání a správu nemovitostí, který je vlastníkem.

Jako investor, cílem je získat příjmy z pronájmu o vlastnostech a podílet se na zhodnocení kurzu. Výhodou investice do nemovitostí prostřednictvím REIT se dostanete expozice diverzifikovaného portfolia nemovitostí a nemusíte se jim zvládnout sami.

Předpisy

Předpisy upravující REITs  a vyžadují, aby REIT distribuovat alespoň 90 procent svého zdanitelného příjmu pro akcionáře. Tyto distribuce jsou vypláceny ve formě dividend. Vzhledem k tomu, REITs vyplácet dividendy, které jsou často prodávány jako odchod do důchodu investice z příjmů-produkovat. Výplaty dividend mají tendenci klesat na 5-8 procent rozsahu, ale nejsou zaručeny. V těžkých ekonomických časech, všechny vlastnosti nemusí být pronajaty. Pokud není k dispozici dostatek příjem z pronájmu k dispozici, REIT může mít ke snížení nebo odstranění jejich výplatě dividend.

Druhy REIT

REITs spadají do jedné ze dvou kategorií; majetkové REITs nebo hypoteční REITs.

Akciové REITs zpravidla vlastní velké komerční budovy, maloobchodní výklady či bytových domů, ačkoli tam jsou také speciální REITs, které vlastní hotely a další objekty v pohostinství, a tam jsou REITs, které se zaměřují na zařízení dlouhodobé péče nebo jiné vlastnosti v lékařské průmysl.

Příkladem komerčních nemovitostí ve vlastnictví REITs by byl velký, multi-podlaží kancelářské budovy, často používané jako sídlo pro střední až velkých firem.

Příkladem maloobchodní průčelí nemovitostí ve vlastnictví REITs by obchody, jako je Walmart, Petsmart nebo konečnou Electronics. Mnohé z těchto firem na pronájem jejich umístění obchodu, spíše než jejich vlastníkem.

Hypoteční REITs vlastní dluh na vlastnosti, nikoli samotná vlastnictví. Jsou jako podílový fond, který vlastní hypotéky a sbírá platby.

Partnerství veřejného a soukromého

REITs mohou být veřejně obchodovány, což znamená, že mají burzovní symbol, a můžete snadno vyhledat cenu jejich akcií a dividendový výnos na internetu.

Ostatní REITs jsou soukromé a neobchodují na burze. I když jsou stále registrovaným bezpečnost, soukromé REITs nemají burzovní symbol. Musíte nakupovat akcie přímo od realitní společnosti je, nebo prostřednictvím jednoho ze svých obchodních zástupců nabízí. Soukromé REITs často platí vysoké provize z finančních obchodníků, kteří je nabízejí. Oni jsou často obtížné se dostat ven, protože není veřejný trh, kde můžete snadno prodávat své akcie. Většina soukromých REITs mají strategii ústupu, kde se plánují jít veřejnost, ale to nemusí vždy fungovat. V roce 2008/2009 mnoho investorů, kteří ve vlastnictví soukromých REITs došlo k výraznému poklesu jejich příjmů z dividend a nemohl prodat své investice na dlouhou dobu. Jejich peníze se v podstatě v pasti investice.

Jako součást portfolia

REITs jsou nejlepší použít jako součást diverzifikovaného portfolia, spíše než jako jediná investice. Jsou to vysoce koreluje s akciemi nebo dluhopisy, což znamená, že to, co akciový trh nebo vazba je na tom bude mít téměř nic co do činění s hodnotě REIT.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.