Co wzrost stóp procentowych Środki do swojego portfela

Home » Finance » Co wzrost stóp procentowych Środki do swojego portfela

Jak rynku zmieniającego się klimatu ma wpływ na Twój portfel inwestycyjny

Co wzrost stóp procentowych Środki do swojego portfela

Stopy procentowe rosną. To więcej niż prasowej finansowej nagłówku. To może mieć realny wpływ na swojego portfela inwestycyjnego.

Stopy procentowe wzrosły pełny 1 procent w ciągu ostatnich 5 miesięcy od trafienia cały czas niskie w lipcu. Znaczna część tego wzrostu była spowodowana wyborami Donalda Trumpa, jak rynki wyraził przekonanie, że proponowane polityka gospodarcza Trumpa by pobudzić zarówno wzrostu gospodarczego i inflacji.

Istnieje również powszechne poczucie, że te rosnące stopy procentowe zapoczątkuje bessy na obligacje. To ma sens. Gdy stopy wzrosną przez dłuższy okres spadku cen obligacji, jak poruszać się w dwóch wzór huśtawką. obligacji długoterminowych, te z 10-30 letnich zapadalności są w większym stopniu wpływ zmian stóp procentowych niż krótkoterminowych obligacji o zapadalności 1-3 lat.

Co zrobić, gdy stopy procentowe Do góry

Wielkie gyrations stawki, zarówno w krótkim i długim okresie, może znacząco wpłynąć na równowagę w swoim portfelu. I, jak w tightrope walking, równowaga jest kluczem do sukcesu w inwestowaniu. Więc, co porusza należy zrobić teraz, że stopy procentowe są dryfuje w górę?

zmiany stóp procentowych są notorycznie trudne do przewidzenia. Ale wydaje się, że ceny będą wyższe dryfować w ciągu najbliższych kilku miesięcy, optymizm pęcznieje nad Trump i jego polityki pro-wzrostowych. Że tendencja jest dodatkowo podsycane teraz, że Rezerwa Federalna zwiększyła swoją referencyjną stopę funduszy federalnych Fed.

Ale spójrz na stopy procentowe, aby następnie spadać, bo inwestorzy sobie sprawę, że nie jest to problem strukturalny inflacja jeszcze, jak prawdziwy GPD i wzrost płac są po prostu zbyt niskie, aby zachować jazdy w górę ceny. W dłuższej perspektywie może widzimy powolne górę walić jak wzrost gospodarczy jest ograniczony przez powolny wzrost populacji i długu, który wciąż ogranicza zdolność wielu rodzin, aby duże zakupy.

Oczywiście, nie nadchodzi moment w naszej cyklicznej gospodarki zawsze gdy wyższe stopy procentowe stały się złe. Nikt nie może wskazać, że dokładny poziom, ale wielu ekonomistów umieścić go w przedziale 3 procent, 3,5 procent. Poza tym, presja inflacyjna przeciągnąć w dół zysków przedsiębiorstw na tyle by wywołać recesję i, tak, wysłać oprocentowanie niższe.

W okresie wzrostu stóp procentowych, obligacje będą cierpieć. Jako dowód, listopad był najgorszy miesiąc dla obligacji na 12 lat! Ale należy, że w perspektywie. Łączny wskaźnik wiązania spadła o 2,4 proc. Zapasy są znacznie bardziej zmienne. S & P najgorszy miesięczny wydajność w ciągu 12 lat było 16,9 procent w październiku 2008 slide Najgorsze tej pory w 2016 roku? W dół 5 procent w styczniu. To dlaczego jesteś właścicielem obligacji: Dla konsekwentnego dochodów i tłumić portfelem zmienność. W okresach niepewności, jak w obecnym okresie przejściowym powyborczej obligacje naprawdę zarabiać na swoje utrzymanie.

Zapasy, wręcz przeciwnie, będzie na ogół korzystają z rosnących stóp jak sugerują silniejszy wzrost gospodarczy. Cykliczne branż takich jak instytucje finansowe, firm przemysłowych i dostawców energii zrobi lepiej, natomiast Rust – REIT, użyteczności publicznej, dóbr podstawowych, telekomunikacja – sektorów giełdzie prawdopodobnie będzie dip.

Bottom Line

Odpowiedź na to, jak powinno być inwestowanie w obecnej sytuacji jest bardzo Zen. Należy inwestować w ten sam sposób należy zawsze inwestować. Oznacza to, że buduje zdywersyfikowany portfel składający się z akcji i obligacji jakości, które będą płacić dochód poprzez wzlotów i upadków rynków i świata. Aby pożyczyć wiersz z filmu Benjamina Buttona , nigdy nie wiemy, co będzie dla nas. Najlepsze, co możemy zrobić, to świadomie zarządzać portfelami ograniczyć wadę i zwiększyć potencjał wzrostu, jak rynek idzie o jego nieprzewidywalnego biznesu. Dywersyfikacja jest najlepszym sposobem na to, że – niezależnie od tego, gdzie stawki są na czele.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.