Dlaczego Mniejszości płacą więcej za ubezpieczenie samochodu?

Home » Insurance » Dlaczego Mniejszości płacą więcej za ubezpieczenie samochodu?

 Dlaczego Mniejszości płacą więcej za ubezpieczenie samochodu?

Rasizm i dyskryminacja rasowa istnieją od wieków. W ciągu dekady od Civil Rights Movement zaczęła rzeczy zdecydowanie lepsi dla grup mniejszościowych i kolorowych ludzi na wiele sposobów. Ale dyskryminacja nadal istnieje, nawet w miejscach, nigdy by się spodziewać. Nawet w 2018 roku, czarnych Amerykanów płacić znacznie więcej niż białych Amerykanów za coś, co jest wymagane przez prawo w prawie każde państwo: ubezpieczenie samochodu.

To smutne, ale to prawda. W ostatnich latach dzielnic USA stały się bardziej rasowo segregowane . Afroamerykanie, którzy mieszkają w większości czarne dzielnice płacą cenę efekcie dosłownie: a Pionierskie badania prowadzone przez Federację Konsumentów Ameryki w 2015 roku okazało się, że dobrych kierowców, którzy mieszkają w afroamerykańskich dzielnicach opłata znacznie więcej niż kierowców, którzy mieszkają w bieli zbiorowiska-o wiele więcej. Kierowcy, którzy mieszkają w tych społecznościach są średnio cytowane składek, które są 70 procent droższe niż składki dla kierowców, którzy żyją w społecznościach-białych średnio $ 438 dolarów rocznie więcej.

Czy to dlatego, afrykańskich społeczności amerykańskie są bardziej niebezpieczne?

Wbrew powszechnemu (?) I rasistowskich przekonań, rasowe makijaż z okolicy na własną rękę nie jest w ogóle ustalić, ile przestępstwo istnieje w sąsiedztwie. Tak, niższe dzielnice dochodach często są bardziej prawdopodobne, aby mieć więcej przestępstwa.

Ale kiedy można kontrolować za dochody i gęstość zaludnienia, białe i czarne dzielnice mają zasadniczo te same wskaźniki przestępczości . Powyższe badania wykazały, że nawet przy rozliczaniu gęstości zaludnienia i dochodów, kierowcy, którzy mieszkają w czarnych dzielnicach opłata wiele więcej.

Czy to dlatego, że Afroamerykanie są często gorsze niż biali?

To prawda, że stopa ubóstwa wśród Afroamerykanów jest ponad dwukrotnie więcej niż wskaźnik ubóstwa dla białych Amerykanów .

Ale to nie wyjaśnia ustaleń w ogóle, zwłaszcza dlatego, że bogatsi Afroamerykanie mogą zapłacić nawet więcej z ceną do życia w czarnych dzielnicach biedniejszych Amerykanów niż afrykańskich: raport stwierdza, że czarni upper-middle dochodach, którzy mieszkają w czarnych dzielnicach zapłacił pełne 194 procent więcej za ubezpieczenie samochodu średnio niż osoby średnio-wysokim dochodzie żyjących w białym dzielnic-różnicą $ +1.396!

To straszne! Co Firmy ubezpieczeniowe mają do powiedzenia sami?

Ogólnie rzecz biorąc, branża ubezpieczeniowa nigdy nie przyznał, że czarni Amerykanie płacą więcej za ubezpieczenie samochodu. W rzeczywistości są one często wręcz obronny … i obraźliwe. W 2014, National Association of towarzystw ubezpieczeń wzajemnych wysłał list do Federalne Biuro Ubezpieczeń że wkradła czarne Amerykanie mogą sobie pozwolić, aby zapłacić więcej za ubezpieczenie samochodu, bo … czekać na to … oni wydają pieniądze na swoje zwierzęta, zabawki, alkoholu, tytoniu i urządzeń rejestrujących, jak normalnych ludzi, często zrobić:

”… dane wskazują, że gospodarstwa domowe w dwóch najniższych kwintyli spędził prawie tyle na alkohol i wyroby tytoniowe połączonych jak na ubezpieczenia samochodowego, i że spędził na audio i wizualne (A / V) urządzeń i usług niż na ubezpieczenia samochodowego. ..we przedstawi że odsetek dochodów gospodarstwa domowego wydane przez konsumentów mniejszości na ubezpieczenia samochodowego wydaje się być uzasadnione w stosunku do odsetka dochodów wydatkowanych na towary inne niż istotne,”grupa ubezpieczeniowa napisał.

Zawarte w nieistotnym liście były zwierzęta i zabawki.

Innymi słowy, firmy ubezpieczeniowe wydają się myśleć, że to w porządku, aby naładować czarnych Amerykanów więcej za ubezpieczenie samochodu bez powodu innego niż fakt, że czarni Amerykanie wydają pieniądze na inne rzeczy.

W odpowiedzi na wcześniej wspomnianym badaniu, J. Robert Hunter, The Director organizacji Ubezpieczeń powiedział :

„Rozbieżności cenowe dla państwowej mandat minimalną ubezpieczenia auto notowane na kierowców przede wszystkim w społecznościach afroamerykańskich trudno pojąć aktuarialnie i wyglądają trochę jak nieuczciwej dyskryminacji.”

Że brzmi naprawdę źle, ale to jest tylko jedno badanie. Czy istnieją inne dowody na ten problem?

Niestety tak. Analiza wydany w 2017 roku przez Consumer Reports i ProPublica okazało się, że w Kalifornii, Illinois, Missouri i Teksasie, składki są nadal wyższe w dzielnicach mniejszości w ogóle, a nie tylko te, Afro-Amerykanów.

Rachel Goodman, rzecznik personel w rasowej programu sprawiedliwości w American Civil Liberties Union, pod warunkiem stark przypomnienia, że ​​te wyniki pasowały większy, systemowego problemu w naszym kraju: „Wyniki te mieszczą wzór, który widzimy wszystko dysproporcji zbyt często rasowych rzekomo wynikać z różnic w ryzyku, ale to uzasadnienie rozpada, kiedy drążyć dane „, powiedziała.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.