Dlaczego nie należy CO-Sign dla kogoś innego

Home » Credit and Debt » Dlaczego nie należy CO-Sign dla kogoś innego

Dlaczego nie należy CO-Sign dla kogoś innego

Pierwsze zatwierdzone do kart kredytowych i kredytów może być trudne dla osoby, która miała problemy z przeszłości kredytowej lub nawet kogoś, kto nie ma żadnego kredytu w ogóle. Przedsiębiorcy są gotowi zatwierdzić te rodzaje wnioskodawców, jeśli mają kogoś cosign dla nich. Jeśli masz telefon od znajomego lub krewnego do cosign na nich uważać. Można by pomyśleć, jesteś po prostu oferując swoje nazwisko, aby pomóc im uzyskać zezwolenie na karcie kredytowej lub pożyczki lub mieszkania.

Jednak jesteś wprowadzenie bardziej na linii niż tylko podpisu. Twoja przyszłość finansowa może być zagrożone, jeśli zdecydujesz się cosign dla kogoś innego.

Muszą cosigner ponieważ nie mogą kwalifikować się sam.

Jest powód ukochaną osobą nie może zatwierdzania kredytu na własną rękę – bo ich historii kredytowej (lub jej brak) lub dochód wskazuje, że nie jesteś na tyle odpowiedzialny z kredytu do zakwalifikowania się sam. Wierzycieli i kredytodawców zrobić kawał dobrej roboty przewidywania prawdopodobieństwa przez kandydata spłacenia. Jeżeli wierzyciel wymaga cosigner, nie wierzą ukochanej mogą lub będą płacić na czas. Pamiętaj, że ich wniosek opiera się na wyłącznie na faktach i danych o swoich bliskich te nawyki wydatków, a nie o uczucia i oceny charakteru.

Nie ma realne korzyści dla Ciebie.

Kiedy cosign o pożyczkę, drugi kredytobiorca faktycznie dostaje korzyści z kredytu. Jeżdżą samochód, mieszka w domu lub korzystać z karty kredytowej.

Można dostać impuls do kredytu – przy założeniu, że wszystkie płatności są dokonywane na czas – ale to nie jest warte ryzyka. I czy można zakwalifikować jako cosigner, Twój wynik kredytowych prawdopodobnie nie potrzebują dużo pomocy.

Płatności na rachunek wpłynie cosigned cię.

Kiedy cosign, jesteś tak samo odpowiedzialny za dług tak, jakby była tylko twoja, tylko nie uzyskać wymierne korzyści, co dług stosuje.

Jeśli twój ukochany jest późno na płatności, to jak byłaś późno. Zaległych płatności zostaną przekazane w raporcie kredytowym jak wszystkich innych kont. Będzie to mieć wpływ ocena kredytowa i zdolność do uzyskać zezwolenie na własnych kontach.

Co gorsza, może to być miesiąc przed kredytodawca informuje, że płatności są przestępca, który jest zbyt późno, aby interweniować i zapisz swoją historię kredytową.

Twój poziom zadłużenia wzrośnie też.

Dług ty cosigned zwiększy swój stosunek długu do dochodów, wpływając na zdolność do uzyskać zezwolenie na własnych kart kredytowych i pożyczek. Kiedy wierzycieli i kredytodawców rozważyć każdą aplikację, która może na karcie kredytowej lub pożyczki, to uznają, że cosigned kredytu podobnie jak wszystkie inne wierzytelności. Jeśli dług sprawia, że ​​stosunek zadłużenia do dochodu zbyt wysokie, może być pozbawiony aplikacje pożyczkowe.

Jesteś na haku za płatności, jeżeli druga domyślnie kredytobiorcy lub pliki bankructwo.

By umowa poręczenia, jesteś odpowiedzialny za przyjmowanie płatności, jeśli twój ukochany nie płaci na czas. Jeżeli płatności stają się przestępca, wierzyciel lub jego kolektor stronę trzecią przyjdą po ciebie. Możesz być pozwany za dług i mieć wyrok wydany przeciwko tobie (orzeczenie jest jednym z najgorszych pozycją dotyczącą raportu kredytowego).

Jeśli twój ukochany staje długu odprowadzonych w upadłości, będą wypuszczać hak dla niego. Ty, z drugiej strony, będzie wyłącznie odpowiedzialny za spłatę zadłużenia lub zmuszony do włączenia go w swoim własnym bankructwem.

Relacja może cierpieć.

To nie tylko kredyt, który mógłby skończyć uszkodzony, jeśli cosigned układ spada przez. Pomyśl o tym, co stanie się z twoim związku, jeśli stanie się najgorsze, a drugi kredytobiorca strzela płatności i rujnuje swój kredyt. Albo, co gorsza, co będzie, jeśli twój związek rozpada się przed pożyczka jest opłaciło? Trzeba ostrożnie kiedy mieszanie finanse i relacje.

Wysiadając z cosigned kredytu nie jest tak proste jak się na nim.

Nie można wyjść z cosigned kredytu po prostu dlatego, że pożałujesz. Gdy umowa została zawarta, zwykle jedynym sposobem na uzyskanie swoją nazwę od rachunku jest dla drugiej osoby, aby uzyskać nowe konto w swoim własnym imieniu.

Oznacza to, że mają one na celu poprawę ich wystarczający kredyt, aby zakwalifikować się na własną rękę. Jest to możliwe, ale po prostu nie jest tak proste jak się wydaje. Jeśli zdecydujesz się cosign z kimś, przejdź do niego wiedząc, istnieje możliwość, że nazwa zostanie dołączony do kredytu, aż to się opłaciło.

Twoja ukochana osoba prawdopodobnie nie prosi o podpisie z zamiarem braku płatności i ranienia swój kredyt; oni nie mogą sobie nawet sprawy, jak umowa poręczenia wpłynie na ciebie. Jeśli zdecydujesz się cosign, należy zdać sobie sprawę z ryzyka, że ​​jesteś przyjmowanie i co może się zdarzyć, jeśli oferta swój podpis.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.