Dług Snowball vs. Długów Układanie – Który dług Wypłata metoda jest lepsza?

Home » Budgeting » Dług Snowball vs. Długów Układanie – Który dług Wypłata metoda jest lepsza?

Dług Snowball vs. Długów Układanie - Który dług Wypłata metoda jest lepsza?

Istnieją dwie popularne metody, które ludzie używają do spłacenia długu. Tradycyjna metoda nazywa się „Stacking dług”, podczas gdy drugi jest nazywany „kuli śniegowej zadłużenia” i jest zalecany przez popularny ekspert finansowy Dave Ramsey.

Rzućmy okiem na pro i con każdego, dzięki czemu można dowiedzieć się, jakie podejście do podjąć, aby spłacać swój dług.

dług Stacking

W „Stacking dług” metoda (inaczej znana jako metoda lawinowego długu) zaleca, aby zrobić listę wszystkich swoich długów, w rankingu według stopy procentowej , od najwyższych do najniższych.

Na przykład, może jesteś winien:

  • Mastercard – 2500 $ – 19 procent – Najwyższa Oprocentowanie
  • Visa – $ +7.500 – 13 procent – drugie co do wysokości stopy procentowej
  • Kredyt samochodowy – 4000 $ – 8 procent – Trzeci najwyższy Oprocentowanie
  • Student Loan – 1900 $ – 5 procent – najniższa cena Odsetki

W „Stacking dług” metoda radzi, aby dokonać minimalnej wpłaty na wszystkich pożyczek. Następnie należy wyrzucić wszystkie swoje dodatkowe pieniądze kierunku spłacać swoje MasterCard, który ma najwyższą stopę procentową na poziomie 19 procent.

Po otarła swoje 19 procent długu MasterCard, Visa walki z równowagi, który jest drugim co do wysokości stopy procentowej na poziomie 13 procent.

To zajmie Ci dużo czasu na spłatę wizy, ponieważ ma największą wagę, na $ 7500. Trzymać się tego. Ilekroć skończysz, możesz zacząć spłacać długów z niższych stóp procentowych.

Plusy: Ta metoda pozwala zaoszczędzić najwięcej pieniędzy na wypłaty odsetek.

Wady: To może zająć dużo czasu, aby dług wysokiej bilans wykreślona listę.

może czuć się sfrustrowany po inwestować tak dużo czasu i energii w kierunku spłatę kredytu, bez poczucia psychicznego „zwycięstwo” przekraczania go do listy.

dług Snowball

Zgodnie z metodą kuli śniegowej, należy wyrzucić każdą wolną grosz ku spłacać pożyczki z najniższym równowagi, niezależnie od stopy procentowej.

Jeśli użyto metody kuli śnieżnej, należy zmienić kolejność powyższej listy, co następuje:

  • Kredyt studencki – 1900 $ – 5 procent – Najniższa Wagi
  • Mastercard – 2500 $ – 19 procent – Second-Najniższa Wagi
  • Kredyt samochodowy – 4000 $ – 8 procent – Third-Najniższa Wagi
  • Visa – 7500 $ – 13 procent – Najwyższa Wagi

Byłbyś minimalnej wpłaty na wszystkich pożyczek. Następnie chcesz rzucać każdy dodatkowy grosz wobec długu o najmniejszej wagi, niezależnie od faktu, że – w tym konkretnym przypadku – ma też najniższe oprocentowanie.

Ideą tej metody jest to, że spłacać pożyczki z najmniejszą równowagi daje psychologiczne poczucie „zwycięstwa” Kiedy skrzyżują się na liście tej pożyczki. Że psychiczna „win” zmotywuje cię do dalszego oszczędzania pieniędzy i spłacać swoje długi.

Plusy: Ta metoda daje więcej natychmiastowe uczucie zwycięstwa.

Wady: To kosztuje więcej. Zapłacisz więcej odsetek w porównaniu do sposobu układania dług.

Która metoda należy użyć?

Chciałbym powiedzieć, że finanse osobiste jest … no … osobiste.

Spłacając dług jest trochę jak diety. Oczywiście, są bardziej „idealny” jedzenie plany tam, ale bądźmy realistami: większość ludzi nie zamierzamy trzymać się idealnym diety. „Najlepsze” dieta to taka, która będzie trzymać.

Spłacając dług jest podobny. Szczerze mówiąc o co budżet, który pasuje do Twojej osobowości i utrzymuje motywację. Będziesz płacić najbardziej w interesie, jeśli nie trzymać się swojego planu wypłat należności.

Jest w porządku do eksperymentowania, too. Jeśli metoda Stacking dług brzmi bardziej atrakcyjne dla was teraz, i go wypróbować na kilka miesięcy, a okaże się, że to nie działa, nie ma powodu, nie można przełączyć się na metodę kuli śniegowej zadłużenia.

O plan jest dobry pomysł, ale to nie znaczy, że trzeba trzymać się do niego 100% czasu, przez 365 dni w roku. Wszystko się zmienia, życie rzuca kule krzywych na ciebie, i trzeba się dostosować. Oznacza, że ​​czasami zmienia swoje strategie finansowe. Więc nie zadręczaj się, jeśli pierwsza metoda próby nie działa. Zachować na to, aż znajdziesz coś, co robi.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.