Dluh Snowball vs. dluhu Stacking – Který dluh výhra metoda je lepší?

Home » Budgeting » Dluh Snowball vs. dluhu Stacking – Který dluh výhra metoda je lepší?

Dluh Snowball vs. dluhu Stacking - Který dluh výhra metoda je lepší?

Tam jsou dvě populární metody, které lidé používají na splacení dluhu. Tradiční metoda se nazývá „dluh stohování“, zatímco druhý se nazývá „dluhu sněhové koule“, a je doporučován populární finanční expert Dave Ramsey.

Pojďme se podívat na pro a proti je na sobě, takže si můžete přijít na to, jaký přístup, aby se splácením vašeho dluhu.

dluh stohování

Metoda „dluh stohování“ (jinak známý jako metoda dluhu lavinového) doporučuje vytvořit seznam všech svých dluhů, a to hned od úroková sazba , od nejvyššího k nejnižšímu.

Například by mohl dlužíte:

  • Mastercard – $ 2,500 – 19 procent – nejvyšší Interest Rate
  • Visa – $ 7,500 – 13 procent – druhý nejvyšší úroková sazba
  • Car Loan – $ 4,000 – 8 procent – třetí nejvyšší úroková sazba
  • Student Loan – $ 1.900 – 5 procent – Nejnižší úroková sazba

Metoda „dluh stohování“ radí, že uděláte minimální platby na všech svých úvěrů. Pak byste měli hodit všechny své peníze navíc směrem splácí svůj MasterCard, která má nejvyšší úrokové sazby na 19 procent.

Poté, co jste setřel svou 19 procent MasterCard dluhu, řešit rovnováhu Visa, která má druhý nejvyšší úrokové sazby na 13 procent.

Bude to trvat dlouho splácet Visa, protože má největší váhu, na $ 7,500. Držet se ho. Kdykoli budete hotovi, můžete začít platit dluhy s nižšími úrokovými sazbami.

Pros: Tato metoda vám ušetří nejvíce peněz v úrokových plateb.

Nevýhody: Může to trvat dlouho, než se dostat high-zadluženost překřížené z vašeho seznamu.

Můžete mít pocit, frustrovaný po investovat tolik času a energie na splácení úvěru, bez pocitu duševní „vítězství“ křížení ji z vašeho seznamu.

dluh Snowball

Podle metody sněhové koule, měli byste hodit každou volnou cent na splácení úvěru s nejnižším rovnováhy, bez ohledu na úrokové sazby.

Pokud jste použili sněhové koule metodu, měli byste změnit pořadí výše uvedeného seznamu takto:

  • Student Loan – $ 1.900 – 5 procent – Nejnižší Balance
  • Mastercard – $ 2,500 – 19 procent – Second-Nejnižší Balance
  • Car Loan – $ 4,000 – 8 procent – třetí nejnižší zůstatek
  • Visa – $ 7,500 – 13 procent – nejvyšší Balance

Byste, aby minimální platby na všech svých úvěrů. Pak byste hodit každý další cent směrem dluh s nejnižším rovnováhy, bez ohledu na skutečnost, že – v tomto konkrétním případě – je také nejnižší úrokové sazby.

Myšlenka této metody je, že splácení úvěru s nejmenším bilanci vám dá psychologický pocit „vítězství“, pokud překročí tuto půjčku z vašeho seznamu. Že duševní „výhra“ bude motivovat i nadále šetří peníze a splácení svých dluhů.

Pros: Tato metoda vám dává větší okamžitý pocit vítězství.

Nevýhody: Je to stojí víc. Budete platit více v zájmu, ve srovnání s metodou dluhu stohování.

Jaká metoda by se měli používat?

Líbí se mi říci, že osobní finance je … no … osobní.

Splácení dluhu je trochu jako diety. Jistě, existuje více „ideální“ jíst plány venku, ale buďme realističtí: většina lidí se nebude držet perfektní dietu. „Nejlepší“ dieta je ten, který budete držet.

Splácení dluhu je podobný. Buďte upřímní o tom, rozpočet, který odpovídá vaší osobnosti a udržuje si motivaci. Budete platit nejvíce v zájmu pokud nechcete držet s vaší dluh výplatní plán.

To je v pořádku experimentovat také. V případě, že metoda dluh stohování zvuky přitažlivější pro vás právě teď, a ty to vyzkoušet po dobu několika měsíců, a zjistil, že to nefunguje, není důvod, proč nemůžete přejít k metodě dluhu sněhové koule.

Mít plán, je to dobrý nápad, ale to neznamená, že budete muset držet se k ní 100% času, 365 dní v roce. Věci se mění, život hází křivka koule na vás, a budete muset přizpůsobit. Že někdy znamená změnu své finanční strategie. Takže se nemusíte porazit sami se v případě, že první metoda pokusu nefunguje. Udržet na to, dokud nenajdete něco, co dělá.