Dôležité finančné Lessons každý pracovný Adult by sa mali naučiť

Home » Finance » Dôležité finančné Lessons každý pracovný Adult by sa mali naučiť

Vývoju týchto peňazí manažérskych zručností, ako dostať svoje financie pod kontrolu

Dôležité finančné Lessons každý pracovný Adult by sa mali naučiť

Navigácia do sveta osobných financií môže byť ohromujúce, a to aj pre dospelého, ktorý má celkom dosť skúseností v pracovnom svete. S trochou inteligentný plánovanie, dobrú stratégiu a pochopenie základov by ste mali byť schopní rozvíjať zručnosti money-managementu, ktoré potrebujete dostať svoje financie pod kontrolou. Tu sú niektoré základné pravdy osobných financií, že každý by mal byť vedomí.

1. stanovených cieľov

Ak nechcete mať nastavené ciele usilovať to môže byť ťažké nájsť motiváciu k uloženiu.

Či už je to dom ste boli s pohľadom upreným alebo váš odchod do dôchodku, starostlivo definovať tieto ciele a zistiť, koľko budete musieť uložiť, takže si môžete zostaviť plán, ako sa tam dostať.

2. Spustite ako najskôr to pôjde

Už ste niekedy počuli o zloženého úroku? Tento proces umožňuje záujem o svoje úspory získať ešte väčší záujem. Čím skôr začnete sporiť na starobu, tým viac času svoje peniaze musia rásť a využiť zloženého úroku. Čas je naozaj silný vedúci pre svoje investície tak čaká len pár rokov začať šetriť, môže výrazne znížiť veľkosť svojho odchodu do hniezda vajcia.

3. Stráviť Less Than You Make 

Je to neuveriteľne ľahké v tejto spotrebiteľskej riadenej svete žiť nad pomery, ale dobré pravidlo je, aby sa pokúsila zachrániť aspoň 15 percent svojho príjmu. Ak zistíte, že ľahké utrácať vyskúšať platiť za veci, ako je oblečenie a potraviny s hotovosti namiesto kreditnou alebo debetnou kartou.

Odstúpenie pevnú čiastku každý mesiac vám pomôže byť viac vedomí a lepšie sa rozhodovať vo výdavkoch.

4. vytvoriť rozpočet 

Rozpočty hrajú kľúčovú úlohu pri splácaní dlhu, kontrolovať vaše výdavky a zostať na ceste smerom k vašim cieľom. Je ľahké stráviť niečo navyše niekoľko dní, než ostatní, ale ak máte rozpočet na mieste alebo nastaviť denný limit na výdavky budete môcť prispôsobiť a vyrovnať prípadné prehliadnutím iný deň.

5. Dajte svoje úspory na autopilota

Sa vaše úspory príspevky automaticky odpočítaná z vašej výplatnej pásky cez 401k plánu a / alebo na priamom vkladu na účet maklérskej. Ak máte dať peniaze stranou, ešte predtým, než ho vidieť nebude chýbať.

6. Vždy Vezmite voľné peniaze 

Ak váš zamestnávateľ ponúka, aby zodpovedal určité percento vášho 401K príspevok – a väčšina z nich – maximalizovať túto dávku tým, že prispeje k hranici zápasu Zamestnávatelia, ktorí ponúkajú, aby zodpovedali váš príspevok bude typicky urobiť až 3-6 percent svojho ročného platu .. Takže ak urobíte 50.000 $ USD váš šéf zodpovedá vášmu 401k až 5 percent, určite prispieť $ 2,500 v priebehu celého roka.

7. Do not Go dom crazy

Dávajte pozor, aby ste nadmerne nakupovať pri nakupovaní na nový domov. Veľkú hypotéky môže naozaj nastaviť späť so svojimi úsporami. Skúste premýšľať o tom, čo skutočne potrebujete z vášho domova, takže máte voľnosť stráviť na iné potreby.

8. Nestaňte

Plne kompletný finančný plán obsahuje ustanovenia na ochranu svojho života a svoju budúcnosť. Životné poistenie a plánovanie majetku sú kľúčom k tomu, aby si istí svoju povinnosť svojimi blízkymi je splnená, a to aj potom, čo sú preč. Začať nakupovať u životného poistenia, akonáhle je to možné, ak nemáte už to.

9. Nenechajte finančný svet zastrašiť

Peniaze guru Dave Ramsey zistila, že “80 percent osobných financií je správanie” nie je výchova. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nemusíte byť finančný odborník na akciovom trhu začať budovať svoje portfólio a pripraviť sa na budúcnosť. Všetko, čo naozaj potrebujete urobiť, je práca na vybudovanie solídny plán, ktorý budete zaviazať a držať sa v priebehu rokov.