Důležité finanční Lessons každý pracovní Adult by se měli naučit

Home » Finance » Důležité finanční Lessons každý pracovní Adult by se měli naučit

Vývoji těchto peněz manažerských dovedností, jak dostat své finance pod kontrolu

Důležité finanční Lessons každý pracovní Adult by se měli naučit

Navigace do světa osobních financí může být ohromující, a to i pro dospělého, který má docela dost zkušeností v pracovním světě. S trochou inteligentní plánování, dobrou strategii a pochopení základů byste měli být schopni rozvíjet dovednosti money-managementu, které potřebujete dostat své finance pod kontrolou. Zde jsou některé základní pravdy osobních financí, že každý by měl být vědomi.

1. stanovených cílů

Pokud nechcete mít nastavené cíle usilovat to může být těžké najít motivaci k uložení.

Ať už je to dům jste byli s pohledem upřeným nebo váš odchod do důchodu, pečlivě definovat tyto cíle a zjistit, kolik budete muset uložit, takže si můžete sestavit plán, jak se tam dostat.

2. Spusťte jak nejdříve to půjde

Už jste někdy slyšeli o složeného úroku? Tento proces umožňuje zájem o své úspory získat ještě větší zájem. Čím dřív začnete spořit na stáří, tím více času své peníze musí růst a využít složeného úroku. Čas je opravdu silný vedoucí pro své investice tak čeká jen pár let začít šetřit, může výrazně snížit velikost svého odchodu do hnízda vejce.

3. Strávit Less Than You Make 

Je to neuvěřitelně snadné v této spotřebitelské řízené světě žít nad poměry, ale dobré pravidlo je, aby se pokusila zachránit alespoň 15 procent svého příjmu. Pokud zjistíte, že snadné utrácet vyzkoušet platit za věci, jako je oblečení a potraviny s hotovosti namísto kreditní nebo debetní kartou.

Odstoupení pevnou částku každý měsíc vám pomůže být více vědomi a lépe se rozhodovat ve výdajích.

4. vytvořit rozpočet 

Rozpočty hrají klíčovou roli při splácení dluhu, kontrolovat vaše výdaje a zůstat na cestě směrem k vašim cílům. Je snadné strávit něco navíc několik dní, než ostatní, ale pokud máte rozpočet na místě nebo nastavit denní limit útraty budete moci přizpůsobit a vyrovnat případné přehlédnutím jiný den.

5. Dejte své úspory na autopilota

Se vaše úspory příspěvky automaticky odečtena z vaší výplatní pásku přes 401k plánu a / nebo na přímém vkladu na účet makléřské. Máte-li dát peníze stranou, ještě předtím, než ho vidět nebude chybět.

6. Vždy Vezměte volné peníze 

Pokud váš zaměstnavatel nabízí, aby odpovídal určité procento vašeho 401K příspěvek – a většina z nich – maximalizovat tuto dávku tím, že přispěje k hranici utkání Zaměstnavatelé, kteří nabízejí, aby odpovídaly váš příspěvek bude typicky učinit až 3-6 procent svého ročního platu.. Takže pokud uděláte 50.000 $ USD váš šéf odpovídá vašemu 401k až 5 procent, určitě přispět $ 2,500 v průběhu celého roku.

7. Do not Go dům crazy

Dávejte pozor, abyste nadměrně nakupovat při nakupování na nový domov. Velkou hypotéky může opravdu nastavit zpět se svými úsporami. Zkuste přemýšlet o tom, co skutečně potřebujete z vašeho domova, takže máte volnost strávit na jiné potřeby.

8. Nestaňte

Plně kompletní finanční plán obsahuje ustanovení na ochranu svého života a svou budoucnost. Životní pojištění a plánování majetku jsou klíčem k tomu, aby si jisti svou povinnost svými blízkými je splněna, a to i poté, co jsou pryč. Začít nakupovat u životního pojištění, jakmile je to možné, pokud nemáte už to.

9. Nenechte finanční svět zastrašit

Peníze guru Dave Ramsey zjistila, že „80 procent osobních financí je chování“ není výchova. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, nemusíte být finanční odborník na akciovém trhu začít budovat své portfolio a připravit se na budoucnost. Vše, co opravdu potřebujete udělat, je práce na vybudování solidní plán, který budete zavázat a držet se v průběhu let.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.