Financie Základné princípy pre úspech

Home » Finance » Financie Základné princípy pre úspech

Chcete vytvoriť solídny finančný základ? Tieto princípy pomôžu

Financie Základné princípy

Mnoho ľudí sa pýta sa ma, čo si myslím, že budúcnosť mohla držať. “Čo je na trhu bude robiť budúci rok?” Povedia, alebo “Aký druh horúcej akciovej špičky máte?”

Ale to sú zlé otázok sa pýtať.

Udržanie solídny finančnú budúcnosť nepochádza z nasledujúcich nejaké šialené chladnejšia voda legálne tip. Pochádza z nasledujúcej sadu základných princípov, ktorými sa riadi, ako spravovať svoje peniaze v dlhodobom horizonte.

Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť, s cieľom vytvoriť väčší finančný úspech vo svojom vlastnom živote.

Míňať menej, než ste zarobiť

Viem, že to znie ako samozrejmosť, ale v skutočnosti je to ťažšie, než si väčšina ľudí myslí.

Míňať menej než zarobíte nie je výsledkom predaja nákupného odbavenie. Je to výsledok sa zamedzí zbytočným nakupovania na prvom mieste.

Je tu veľa reklamy, ktorý je navrhnutý tak, aby nás si myslia, že sme šetrí peniaze tým, že kúpi niečo za zníženú cenu. Avšak, všetko, čo robíte, je míňať peniaze, ktoré by sme inak by to strávil.

Okrem toho, míňať menej ako zarobíte môžu pochádzať z sústrediť na kľúčové slovo na konci tejto vety: zarábať.

Ak sa vám sústrediť na dosiahnutie vyšších príjmov štátu pri nezmenenej výdavky na rovnakej úrovni, budete sa zvýši aj rozdiel medzi výdavkami a váš príjem. Čím viac, že ​​medzery rastie, tým lepšiu pozíciu, ktorú bude.

Udržiavať nejaký druh rozpočet

Nemusíte mať nutne udržať rozpočet položku podrobný riadok, ktorý podrobne opisuje množstvo peňazí, ktoré strávite na mačacie nohy a toaletného papiera.

Môžete mať rozpočet big-obraz, ktorý sa zameriava na širokých kategórií miesto. Napríklad by ste mohli udržať rozpočet, ktorý ukazuje sumu, ktorú strávite vo všetkých nákladov na bývanie. To by mohlo obsahovať vaše nájomné alebo hypotéku, nástroje, nábytok, domáce údržbu, a niečo iné, ktorý by mohol byť klasifikovaný ako spojených s bývaním.

Tie by mohli mať druhú kategóriu, ktorá v podstate vzťahuje na čokoľvek prevoz. To by mohlo zahŕňať svoje auto platby, benzín, opravy automobilov, prechádza metro a ďalšie.

Potom by ste mohli mať kategóriu pre úspory, jeden pre dlhu návratnosťou, a jeden pre všetko ostatné. Áno, to je veľmi široká rozpočet, ale aspoň vám umožní na vysokej úrovni, kde sa vaše peniaze ísť vidieť.

Najširší a najjednoduchšie rozpočet je niečo, čo označujeme ako anti-rozpočet. Myšlienkou je to neuveriteľne jednoduché.

Zistiť, koľko peňazí chcete ušetriť každý mesiac vytiahnuť túto sumu z vrcholu, a potom žiť v pokoji. Tak dlho, ako budete dodržiavať cieľovú hodnotu úspor, nezáleží na tom, koľko peňazí budete tráviť na uteráky oproti zubnej pasty.

Všetko, na čom záleží, je, že ste nakoniec stretnutie svoju cieľovú sumu stavebného sporenia. Mimochodom, keď som sa vzťahujú k úsporám, hovorím o žiadnu činnosť, ktorá zvyšuje vaše čisté imanie. Ako príklady možno uviesť agresívne splácanie dlhu, prispieva do penzijných účtov, alebo hromadí doslovné úspory v banke.

Dávať pozor na poplatkoch

Ak sa chystáte byť skromný len v jednej oblasti svojho života, uistite sa, že ste skromný o svojich investičných poplatkoch.

Mnoho fondov účtovať náklady na obstaranie alebo náklady na vyplatenie, čo znamená, že budete platiť peniaze buď ísť do alebo pochádzajúce z tohto fondu.

Navyše, mnoho fondy majú priebežné náklady pomery, ktoré sú ročné poplatky, ktoré prichádzajú z vašich investícií. Poplatky pocit neviditeľné, pretože nemusíte písať šek na ne alebo je vidieť na svoje vyhlásenie. Sú ticho odpočíta od svojich výnosov, ale to neznamená, že im o nič menej reálne.

Byť skromný o svojich investičných rozhodnutiach. Obaja Vanguard a Charles Schwab ponúka low-Fee indexové fondy, ktoré sledujú široký trh.

Venujte pozornosť svojim troch najväčších kategóriách výdavkov

Jedná sa o bývanie, dopravu a jedlo. Je tu celkom veľká šanca, že nebudete míňať peniaze za niečo viac ako celková suma, ktorú strávite na týchto troch kategórií.

Ak môžete znížiť svoje bývanie, verejná doprava a náklady na jedlo, budete robiť obrovské pokroky na zlepšenie svojej finančnej pohodu.

usporiť Automatic

Automaticky vytiahnuť peniaze z každej výplatnej pásky na dôchodkové účty, sporiace účty, a ďalšie dlhovej odmena.

Čím viac, že ​​môžete automatizovať tieto úspory, skôr než robiť to ručne, tým väčšia je pravdepodobnosť, že držať sa svojho plánu.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.