Fraksiyonel Yatırım: Çok Para olmadan Market Başlayın

Home » Investing » Fraksiyonel Yatırım: Çok Para olmadan Market Başlayın

 Fraksiyonel Yatırım: Çok Para olmadan Market Başlayın

Eğer yatırım başlatmak istediğini biliyorum ve belki sen umut verici olduğunu düşünüyorum bazı özel stokları üzerinde gözün var. Dışarıda hisse fiyatlarının bazı baktığımızda, aniden yapılabilir görünmüyor. Birçok halka açık şirket kuzey 100 $ hisse fiyatlarını, bazılarında, Amazon ve Alfabe Inc. (Google ana şirket) gibi 1.000 $ bitti. Nasıl hatta tek bir hisse satın göze alamaz eğer yatırım yapmak gerekiyor?

İyi haber bir anda bütün bir paya satın almak zorunda kalmamasıdır. Fraksiyonel yatırım denilen bir strateji, bir hisse bölümlerini satın almak için izin verir. o nasıl işlediği burada.

Bir Fraksiyonel Hisse Nedir?

Muhtemelen Anlaşıldığına göre, bir fraksiyonel payı hisselerinin tamamı bir bölümüdür. Eğer yatırım şirketi veya kullandığınız komisyoncu bağlı olarak, bir payın bir kısmını satın almak mümkündür. Bir pay 100 $ maliyeti ve yalnızca yatırım 25 $ varsa Yani, bir hisse dörtte biri tarafından mümkün olabilir. Hala şirkete yatırım için olsun, ama sen bütün bir hisse senedi almak yeterli biriktirdim kadar beklemek gerekmez.

Fraksiyonel hisseleri de hisse bölünme ve birleşme ve satın almalar sonucu. Zaten bir bölünme teklif eden, ya da bazı diğer işlemde yer olan bir şirketin hisselerini kendi sürece Ancak, fraksiyonel pay alma bu yöntemler muhtemelen sizin için geçerli değildir.

fraksiyonel pay alma kolay yollarından biri temettü yeniden yatırım planları geçer.

Eğer bir stok, yatırım fonu, ya ETF üzerinde temettü alırsanız, bazı aracılar ve şirketlerin daha fazla hisse satın almak için bu temettülere yeniden yatırım otomatik planları var. Birçok durumda, temettü 15 $ alabilirsiniz. temettü yeniden yatırım otomatik olarak geçerli hisse fiyatına dayalı, kısmi paylarını satın alacak.

Fraksiyonel Yatırım Faydaları

Eğer fraksiyonel payları kullanılarak yatırdığınızda, esneklik ve verimlilik yarar. Daha önce para üzerinde getiri kazanmaya başlayabilirsiniz. Kullanmak broker ve erişimi olan şirketlerin bağlı olarak, bir fraksiyonel yatırım stratejisi istihdam zaman kadar az 5 $ ile yatırım başlamak bile mümkündür. Bildiğiniz gibi, daha önce size uzun vadede dışı olduğunu daha iyi, yatırım (ve bileşik getiri yararlanarak) başlatın.

Artı, fraksiyonel yatırım ile, size göze mümkün olmayabilir şirketlerine yatırım için bir şans var. Birçoğumuz sadece en yüksek fiyat stokunun payı satın alamazsınız. Fraksiyonel yatırım onların başarısından küçük bir şekilde bu tür şirketlerin-ve fayda küçük bir parça kendi fırsatı verir.

temettü yeniden yatırım planları yararlanarak fraksiyonel yatırım ile portföy oluşturmak için özellikle etkili bir yol olabilir. Bir kar bir şirketin kâr kısmıdır. Size ait kaç hisse dayanan bir ödeme alırlar. Otomatik yeniden yatırım için izin varsa, her temettü ödeme ile daha hisse satın. Eğer temettü daha fraksiyonel hisse satın Ve, bir sonraki ödemenizde boyutunu artırmak.

Bir seferde size biraz yarar kendiliğinden devam döngüsüdür.

Fraksiyonel Paylaşımları Nasıl Satın

Otomatik yatırım planları sunan birçok online indirim broker da fraksiyonel yatırım katılmasına izin. Her ay para bir dizi miktarda yatırım kabul ediyorsanız, komisyoncu otomatik birey, ETF veya yatırım fonu paylarının seçtiğiniz (fiyata dayalı) mümkün olduğunca satın alacak. Eğer yatırım miktarı da bir pay satın almak için yeterli değilse o fraksiyonel hisselerini anlamına gelebilir.

Seçtiğiniz broker fraksiyonel yatırım için izin veriyorsa öğrenin. Otomatik bir plan için kayıt varsa bu platformların çoğu yalnızca onu sağlayacak olsa da, farkına varın. Eğer ara sıra ticaret, bir payın bir kısmını satın almak mümkün olmayabilir.

Ayrıca robo-danışman ve sadece ayda birkaç dolar olduğunda yatırım yapmak için kolaylaştır fraksiyonel başlatılması ile başlayabilirsiniz.

Daha İyisi, Motif, Stash ve stoğun gibi şirketler tüm fraksiyonel yatırım sunuyoruz.

Kısa süre önce bir yatırımcı olarak başlangıç ​​varsa, olsa da, bu tür bir S & P 500 ETF olarak endeks fonlar, başlamak için mantıklı olabilir. Eğer o hissenin yükselişi faydalanmasına izin vermez bu stokları içeren bir dizin fon yatırım, Apple veya Alfabe Inc. stokunun (Google ana şirketi) sahibi oldukça aynı olmasa da. Ayrıca, yerine kendi portföyü canlı veya stokların bir avuç nasıl performans öl izlerken daha, pazarın daha geniş bir şeridi performansına yarar.

Bugün yatırım portfolyonuza için bir temel oluşturmaya başlamak için fraksiyonel hisselerini kullanın. Eğer yatırım yapma konusunda daha fazla bilgi edinmek ve döner görmeye başlamak gibi, sen farklı varlık türlerinin içerecek şekilde strateji çimdik ve hatta daha pahalı stokları bazılarının bütün hisselerini satın başlayacak gibi.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.