Ile powinien wypłacić z kont emerytalnych?

Home » Retirement » Ile powinien wypłacić z kont emerytalnych?

 Ile powinien wypłacić z kont emerytalnych?

Od roku 1994, kiedy William P. Bengen opublikowanego swoje badania wykazujące, że emeryt mógłby wypłacić około 4% swojego portfela emerytalnego, dostosować go corocznie o wskaźnik inflacji, a jeszcze być pewnym, aby przeżyć swoje pieniądze, to wskazówka stała nieco z normą przemysłową jako szybkość bezpieczna emerytura wycofanie. Ale, jak każda inna zasada, niektóre problemy są prezentowane gdy wytyczne spojrzał uważnie.

Rzućmy okiem na niektóre z obecnego myślenia o bezpiecznym konta emerytalnego stopy wypłaty.

Bezpieczne Wycofanie ceny: więcej niż reguła kciuka?

Jak Michael Kitces udostępniane społeczności doradca finansowy w Rozwiązywanie paradoksu – Czy bezpieczne wycofanie Oceń czasami zbyt bezpieczne? (Maj 2008), scenariusz, w którym dwie pary identycznych portfeli emeryturę rok apart może prowadzić do zaskakujących i nieco nielogiczne wyników w zależności od tego, co dzieje się na rynku odpowiednie lata pary emeryturę. Jeśli rynek miały zwiększyć lub zmniejszyć znacząco w ciągu roku, kiedy jedna para na emeryturę, ale z drugiej strony nie każda para będzie prawdopodobnie poinformowany o dość różnych ilościach bezpieczne wycofanie przez resztę swojego życia w oparciu o reguły 4% wprowadzonego przez Bengen, nawet jeśli porównawczo zalecanych ilości odstawienia są sprzeczne. Dzieje się tak, mimo że ten sam portfel początkowy.

Pod rządami 4%, jedynie czas ich wieku emerytalnego i wartości konta małżonków w momencie przejścia na emeryturę dyktuje dramatyczną różnicę w sugerowanej zrównoważonego poziomu życia. Z podejmowane żadne inne względy, zasada 4% tylko po prostu nie daje się mocno i szybko odpowiedź konieczności zrównoważonego poziomu dochodów emerytalnych.

Jest to jednak punkt wyjścia. Rozważmy kilka, na przykład, który przeszedł na emeryturę tuż przed bessy kryzysu finansowego 2008. Zgodnie z regułą 4%, powinny one rozsądnie móc wypłacić tyle samo Wycofali rok wcześniej, z uwzględnieniem inflacji. Ale jest to, że kwota wypłaty nadal trwały po uderzeniu ich portfolio wziął w 2008 roku? Pytanie nie jest po prostu odpowiedział przez regułę 4% sam.

Co więc jest bezpieczne emerytury Wycofanie Amount?

No na pewno wolna od ryzyka rozwiązanie do bezpiecznego kursu odstąpienia nie istnieje. Każda sugestia jest zarówno ryzyko, że spędzasz zbyt wiele zbyt szybko i zabraknie albo że spędzasz zbyt mało i późno w życiu, stają się rozczarowany, że nie wydać więcej wcześniej na emeryturze. Jedną z propozycji jest alternatywą do korzystania z reguły 4% jako punkt wyjścia, pamiętając o kilku kluczowych czynników, które mogą Cię do spędzenia więcej lub mniej w danym roku w trakcie swojej emerytury, takich jak:

  • Twoje zdrowie może spadać, jak się starzeć. Zastanów się wydawać więcej na początku emeryturę na przedmioty takie jak podróże i wakacje ze świadomością, że budżet podróż wcześnie na emeryturze może bardzo dobrze muszą zostać przeniesione do budżetu opieki zdrowotnej później na emeryturze.
  • Rynek może mieć znacznego pogorszenia krótko po przejściu na emeryturę.  Jeśli tak się zdarzy ci jak to miało miejsce do emerytów tuż przed 2008 roku, należy rozważyć powrót wzmaganie wydatki w pierwszych latach, aby dać swoje inwestycje szansę wrócić zamiast realizując swoje straty, sprzedając przy względnej niskiej temperaturze.
  • Można przeżyć swoją długość żywo.  Dziś wielu emerytów żyje dobrze w ich dziewięćdziesiątych i inni muszą wziąć na dodatkowym kosztem dłuższego życia wraz z innymi zabójców budżetowych jak opieki długoterminowej. W celu zabezpieczenia ryzyka żyją dłużej niż swoje aktywa, należy rozważyć możliwość walki o zakupie natychmiastowego renty lub renty długowieczności aby upewnić się, że są objęte gwarancją. Długi okres ubezpieczenia opiekuńczego jest również warte rozważenia.

Emerytury Wycofanie ceny nie stanowią Pewna sprawa

Nawet z tej ograniczonej informacji, można prawdopodobnie zobaczyć, dlaczego jest to praktycznie niemożliwe, aby podać dokładny kierunek, jak wiele można sobie pozwolić na wydatki w danym roku na emeryturze.

Są po prostu zbyt wiele niewiadomych. Jednak, jak ludzie pragną uproszczenia od coraz bardziej skomplikowanej koncepcji emerytury, zasady kciuka może być przydatna. Osobiście będę się starał, aby rozpocząć na poziomie 4% jednego dnia, wiedząc, istnieje kilka zmiennych, z których wiele nie mogę kontrolować, które mogą zmienić swój ostateczny stosunek wydatków z roku na rok. Przewartościowania mój portfel i budżet będzie po prostu częścią każdego roku równania.

Bottom Line

Ustalenie bezpiecznego dochodu emerytalnego opartego na wartości portfela po prostu nie jest tak proste, jak szybkość jeden odstawienia. Ale ścisłe monitorowanie portfela i wydatków, ewentualnie z właściwym doradcą finansowym na swojej stronie, może dać Ci pewność, aby spędzić wygodnie na przedmioty, które naprawdę pragną z harmonogramu, który ma sens biorąc pod uwagę twoje ogólne cele na emeryturę. Być może najważniejszym strategii planowania dochodów emerytalnych podjąć jest stworzenie planu przed rozpoczęciem dotykając do inwestycji emerytalnych.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.