Jak Behavioral Finance Mohl udělá lepšího investor

Home » Investing » Jak Behavioral Finance Mohl udělá lepšího investor

Trhy by bylo snadné předpovědět, zda se nejedná o lidi

Jak Behavioral Finance Mohl udělá lepšího investor

Pokud jste někdy koupit nebo prodat akcie, je tu možnost, že jste tak učinili na základě pocitů a emocí, spíše než za studena, tvrdé důkazy.

Možná budete chtít věřit, že obchodovat na základě objektivních informací, dohlédněte zaměřený upřeně na své investiční záměry. Ale ty jsi člověk. Kupujete akcie, protože jste viděli učence o tom mluvit v televizi. Prodáte akcie, protože ztratil nějakou hodnotu a jste vyděšený.

Pravděpodobně jste si koupit nebo prodat akcie jen proto, že to je dobré, aby se transakce.

I když jste nejsou obchodovány na základě emocí, mohou existovat i jiné případy, kdy jste neprovedli optimální volbu investic z důvodu nedostatku informací.

Behaviorální finance je nový obor, který zkoumá tento jev. Vypadá to na psychologii a emocí, a snaží se vysvětlit, proč trhy se ne vždy jdou nahoru nebo dolů, jak jsme očekávali.

Konvenční nebo tradiční Finance

Lidé byli studovat obchod a finance po celá léta. V důsledku toho existuje mnoho teorií a modelů, které používají objektivní data předvídat, jak budou trhy reagovat za určitých okolností. The Capital Asset Pricing, teorie efektivních trhů, a jiní mají poměrně dobré výsledky předpovídat trhy. Ale tyto modely předpokládají, že některé nepravděpodobné věci, jako například:

  • Investoři mají vždy úplné a přesné informace, které mají k dispozici
  • Investoři mají přiměřenou toleranci k riziku, a že tolerance se nemění.
  • Investoři budou vždy usilovat o co nejvíce peněz na nejvyšší hodnotu.
  • Investoři budou vždy dělat nejvíce racionální rozhodnutí.

V důsledku těchto vadných předpokladů konvenční modely financí nemají dokonalý traťový rekord.

Ve skutečnosti, v průběhu času, vědci a odborníci financí začal všímat anomálie, které běžné modely nedokázal vysvětlit.

Strange Stuff

Jsou-li investoři chovají racionálně, existují určité události, které by se nemělo stát. Ale oni dělají. Vezměme si například, nějaký důkaz, že zásoby budou mít větší výnosy z posledních několika dnů a prvních dnů v měsíci. Nebo skutečnost, že byly známé zásoby vykazují nižší výnosy v pondělí.

Neexistuje žádný racionální vysvětlení těchto událostí, ale lze vysvětlit lidské chování. Vezměme si takzvaný „leden efekt“, což naznačuje, že mnoho populací je překonat během prvního měsíce roku. Neexistuje žádný běžný model, který předpovídá, ale studie ukazují, že zásoby nárůst v lednu, protože investoři prodávali akcie off před koncem roku z daňových důvodů.

Účtování Anomálie

Lidská psychologie je složitá, a to je samozřejmě nemožné předpovědět každé iracionální tah investoři by mohl dělat. Ale ti, kteří studovali chování finance k závěru, že existuje celá řada myšlenkových procesů, které nás tlačí, aby se méně než perfektní investiční rozhodnutí.

Tyto zahrnují:

  • Pozor Bias:  Existují důkazy o tom, že lidé budou investovat do společností, které jsou v titulcích, i když méně známé společnosti nabízejí příslib lepších výnosů. Kdo z nás nebyl investoval do společnosti Apple či Amazon, jednoduše proto, že víme o nich?
  • Národní Bias:  Američan se chystá investovat do amerických společností, i když zásoby v zahraničí nabídnout lepší výnosy.
  • Underdiversification:  Tam je tendence pro investory, aby se cítí pohodlněji držet relativně malý počet akcií ve svém portfoliu, a to iv případě, že by jim širší diverzifikaci vydělat více peněz.
  • Domýšlivost:  Investoři chtějí věřit, že jsou dobří v tom, co dělají. Jsou to pravděpodobně nezmění investičních strategií, protože mají důvěru v sebe a jejich přístupu. Podobně, když se mi to dobře, je pravděpodobné, že vzít úvěr, když skutečnost jejich dobré výsledky pocházejí z vnějších faktorů nebo čirou náhodou.

Jak vám může pomoci

Pokud chcete, aby se stal lepším investor, budete chtít, aby se stal méně člověkem. To zní drsně, ale to bude přínosem pro vás, aby zhodnotila své vlastní předsudky a pochopit, kde své vlastní chybné myšlení vás ublížit v minulosti.

Zvážit ptát sami sebe tvrdé otázky, jako: „Ještě pořád si myslím, že mám pravdu?“ Nebo „Musím vzít úvěr na investiční výher a obviňovat vnější faktory pro své ztráty?“ Zeptejte se: „Už jsem kdy prodal akcie v hněvu, nebo koupit akcie založená na jednoduchém intuice?“

Snad nejdůležitější je, musíte se ptát sami sebe, zda máte všechny informace, které potřebujete, aby se investiční rozhodnutí správné. Je nemožné vědět vše o doručení před nákupu nebo prodeji, ale dobré trochu výzkum pomůže zajistit, že jste investování založené na logice a objektivního poznání spíše než svých vlastních předsudků a emocí.

Vezměme si Robo-Advisor

Jedním z nejnovějších trendů v investování je použití robo-poradců, ve kterém společnost spravuje své investice s velmi malou lidského zásahu. Peníze se namísto toho spravovány pomocí matematických instrukcí a algoritmů. Některé hlavní diskontní makléřské firmy včetně Vanguard, e-obchod a Charles Schwab mít robo-poradci služby, a existuje celá řada nových firem, včetně zdokonalení a osobní Capital.

Porota je ještě brzy na to, zda robo-poradci nabízejí nadprůměrné výnosy. Ale teoreticky pomocí robo-poradce zvýší vaše šance na optimální a racionální rozhodnutí investovat. Kromě toho, jak stále více investorů se obrátit na tento automatizovaný přístup, můžeme vidět, že konvenční modely financí stále přesný jako lidské chování hraje menší roli ve způsobu, jakým trhy provést.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.