Jak bezpečné jsou vaše bezpečné investice?

Home » Investing » Jak bezpečné jsou vaše bezpečné investice?

Všechny investice jsou rizika, a to i ty, které si myslí, že jsou v bezpečí

 Jak bezpečné jsou vaše bezpečné investice?

Všechny investice mají riziko, a to i ty bezpečné. Ty jsou vystaveny následujících rizik s bezpečné investice:

  • Potenciál ke ztrátě jistiny.
  • Ztráta kupní síly v důsledku inflace.
  • Nelikvidita – zaplatí pokutu dostat k penězům.

Pojďme se podívat na to, jak tyto tři rizika ovlivnit, jak byste mohli používat bezpečné investice do vašeho plánu.

1. Potenciál ztratit Principal s bezpečnou investici

I když nepravděpodobné, příležitostně lidé přijít o peníze v bezpečných investic.

Jak? Níže je uvedeno několik možností.

Vaše banka klesne pod

Vaše vklady v bance jsou pokryty vládou přes FDIC pojištění. Tam je limit, kolik je pokryta. Typicky první $ 250,000 na účet, na instituce pojištěna. Do roku 2008 tento limit byl $ 100,000, ale v průběhu finanční krize se zvýší limit a toto zvýšení bylo provedeno trvalé.

Máte-li finanční prostředky nad rámec limitů krytí, existuje několik způsobů, jak získat dodatečné pokrytí:

  1. Spolupracovat se svým bankéřem vytvořit více titulů účtu, jako je například jeden účet s názvem na jméno manželky, jedna na jméno manžela, ten, který je společně s názvem atd
  2. Rozšířil své prostředky napříč různými institucemi. Některé banky dokonce to pro vás při účasti v programu, který jim umožní umístit své peníze v depozitních certifikátů s ostatními bankami.
  3. Použijte makléřské účet a uvnitř ní nákup CD z různých bank. Máte $ 250,000 pokrytí v každé instituci, takže pokud byste měli čtyři CD ze čtyř bank, každá v hodnotě $ 250,000, že máte milion dolarů pokryty.

Váš fond peněžního trhu ztrácí hodnotu

Fondy peněžního trhu vlastní krátkodobé investice; Některé z těchto investic, jako jsou obchodní cenné papíry, jsou velmi krátkodobé půjčky mezi společnostmi. Ty jsou považovány za bezpečné, protože šance, že firma půjde z podnikání v 30-120 dní před tím, než půjčka přijde kvůli je velmi malá.

V září roku 2008, bezpečnost těchto fondů nabyla otázka, jak finanční zdraví mnoha firem se dostalo pod kontrolou. Zmírnit obavy, státní pokladna vydala dočasnou záruku k lidem, kteří měli vklady do fondů peněžního trhu. Orgán, který vydává svůj fond peněžního trhu musel zaplatit účast v tomto programu záruk. Že program není již na svém místě.

Fondy peněžního trhu jsou určeny k udržení stabilní cenu $ 1,00 na akcii. Kromě toho budou platit úroky, i když v současném prostředí nízkých úrokových sazeb, mnoho fondů platí téměř žádný zájem vůbec.

Vaše pojišťovna Files Konkurzní

Pojišťovny jsou ze zákona povinni zachovat značné množství kapitálu, které zůstávají k dispozici k zaplacení pohledávky. Čím vyšší je rating pojišťovny, bezpečnější jejich finanční situace, a tím i lepší schopnost uhradit pohledávky.

V případě, že společnost, která vydala pevnou politiku anuitní klesne pod Národní uspořádání života a zdravotních pojišťoven záruční sdružení (NOLHGA) zajišťuje, že pojistky jsou přenášeny na zdravé pojistitele. I když tento proces probíhá, váš důchod by mohl být zmrazeny, a výnosy a jistina nemusí být k dispozici pro vás, dokud nebude dokončen převod majetku na novou společnost.

Aktiva v variabilní anuity jsou považovány za majetek pojistníka, nejsou aktivy pojišťovny, a tak majetek v variabilní anuity nejsou věřiteli pojišťovny k dispozici v případě úpadku pojišťovny.

2. kupní síly mezd v důsledku inflace

Když se rozhodnete bezpečnou investici znamená to, že hlavním investičním cílem je zachování jistiny, i když to znamená, že investice poskytuje menší příjem nebo růst. Je-li málo úrokové výnosy, můžete skutečně ztratit kupní síly v průběhu času.

Například, pokud vaše bezpečnou investici vydělal 2% ročně a inflace byla o 4% ročně, i když vaše hlavní je v bezpečí, když jdete utratit tolik peněz, že nebude kupovat tolik zboží a služby, jako to bývalo , To znamená, že jste vlastně ztrácí kupní sílu.

Většina lidí považuje riziko ztráty jistiny za největší riziko. Nicméně, pokud máte dlouhý časový rámec, ztráta kupní síly vzhledem k inflaci může fungovat jako eroze a způsobit stejně velkou škodu. Máte-li dlouhý časový rámec, aby nedošlo ke ztrátě kupní síly, uvažovat o přemístění některé ze svých dlouhodobých investic do možností růstu nebo příjmů produkovat.

3. nelikviditou – Platební pokutový se dostat do vašeho Safe Money

Mnoho bezpečné investice obsahují kapitulace poplatků, což znamená, že budete platit poplatky, pokud chcete získat přístup k finanční prostředky před datem splatnosti. Vzdálenější datum splatnosti, tím méně likvidní investice.

V případě osvědčení o vkladu (CD), trest předčasný výběr může být malé, jako je poplatek ve výši tří měsíců v hodnotě zájmu. V případě pevných rent, trest předčasný výběr mohou být velké, jako je například předávání náboje jak vysoce jak deset patnáct procent svého výše investice.

Jednou z výhod na bankovních spořících účtů a fondů peněžního trhu je to, že peníze, zůstává kapalný, což znamená, že je pro vás k dispozici kdykoliv, penalty-free. Pokud jste ochotni se zavázat své peníze až za delší dobu, možná pomocí CD nebo anuity, budete obvykle získat vyšší aktuální úroková sazba, než budete vydělávat ve více likvidních a bezpečných investic, jako jsou úspory nebo peněžního trhu účtů.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.