Jak dowiedzieć odsetek od kredytów hipotecznych w kilku prostych krokach – Obliczanie procentowa dla kredytu

Home » Real Estate » Jak dowiedzieć odsetek od kredytów hipotecznych w kilku prostych krokach – Obliczanie procentowa dla kredytu

Jak dowiedzieć odsetek od kredytów hipotecznych w kilku prostych krokach - Obliczanie procentowa dla kredytu

Wszyscy właściciele domów powinni wiedzieć, jak obliczyć odsetek od kredytów hipotecznych; czy sfinansowanie zakupu domu lub refinansowania istniejącego kredytu hipotecznego z nowej pożyczki, będzie przedpłaty zainteresowanie. Teraz, matematyka kwestionowane, należy wiedzieć, że nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Ile odsetki prepaid określą, kiedy chcesz, aby pierwsza płatność, aby rozpocząć. Wielu kredytobiorców wolą dokonać płatności hipotecznych na pierwszego dnia każdego miesiąca.

Niektórzy wolą 15. Czasami kredytodawców będzie wybrać tę datę płatności dla ciebie, więc zapytać, czy masz preferencje.

Odsetki są płatne z dołu

W Stanach Zjednoczonych, odsetki są wypłacane z dołu. Oznacza to, że wypłata kapitału i odsetek będzie zapłacić odsetki za okres 30 dni bezpośrednio poprzedzających swoją terminu płatności. Jeśli sprzedajesz swój dom, na przykład agent zamykania zleci zapotrzebowanie beneficjentów, które będą również zbierać niezapłaconych odsetek. Weźmy się bliżej.

Na przykład, że Twoja wypłata $ +599,55 jest wynikiem 1 grudnia saldo kredytu wynosi $ 100,000, oprocentowanych w wysokości 6% w skali roku i amortyzowane przez 30 lat. Po dokonaniu płatności na 1 grudnia, płacisz odsetki za cały miesiąc listopad, wszystkie 30 dni.

Jeśli zamknięcie kredytu na 15 października, będzie przedpłaty odsetek od 15 października do 31 października do pożyczkodawcy. Może się wydawać, że masz 45 dni za darmo, zanim pierwsze płatności w dniu 1 grudnia, ale nie jesteś.

Zapłacisz 15 dni od odsetek przed zamknięciem i kolejne 30 dni to po dokonaniu pierwszej wpłaty.

Obliczanie Twój główny nieuregulowane saldo

Jeśli chcesz wiedzieć, niewypłacone głównego salda kredytu, która pozostała po dokonaniu pierwszej płatności hipotecznych, to łatwo obliczyć. Po pierwsze, należy przyjąć głównego salda kredytu w wysokości $ 100.000 pomnożyć razy 6% swojej rocznej stopy procentowej.

Roczna kwota procentowa wynosi $ 6000. Podzielenie rocznej postać procentową o 12 miesięcy, aby dojść do zainteresowania miesięcznej należności. Ta liczba jest $ 500.00.

Ponieważ 01 grudnia amortyzowane płatności $ 599,55, aby dowiedzieć zasadniczą część tej płatności, należy odjąć miesięczną liczbę procentową ($ 500) z kapitału i płatności odsetkowych ($ 599,55). Rezultatem jest $ +99,55, która jest główną część swojej wypłaty.

Teraz odejmij $ 99,55 zasadniczą część zapłaconego od niezapłaconej zasadniczej równowagi $ 100,000. Liczba ta wynosi $ 99,900.45, który jest głównym pozostały nierozliczone saldo w grudniu 1. Jeśli spłacać pożyczkę, należy dodać dzienny zainteresowanie niespłaconego salda do dnia pożyczkodawca otrzymuje kwotę wypłat.

Uwaga: Przy każdej kolejnej wypłaty, Twoje nierozliczone saldo głównym spadnie o nieco wyższą kwotę główną spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca. To dlatego, mimo że nierozliczone saldo jest obliczany za pomocą tej samej metody co miesiąc, swoją główną część miesięcznych płatności wzrośnie natomiast część procentowa będzie coraz mniejsze.

Wiesz teraz, że niezapłacone główny bilans po płatności grudnia będzie $ 99,900.45. Aby dowiedzieć swoją pozostałą po dokonaniu płatności 1 stycznia, można je obliczyć korzystając z nowej równowagi nieodpłatną:

$ 99,900.45 x 6% odsetek = $ 5,994.03 ÷ przez 12 miesięcy = $ 499,50 odsetki należne za grudzień. Twoja płatność Stycznia jest taka sama jak płatności 1 grudnia, ponieważ jest amortyzowana. Jest $ +599,55. Będziesz odjąć odsetek za grudnia $ 499,50 z płatnością. To pozostawia $ 100.05 do wypłaty kapitału na pożyczki.

Saldo na dzień 1 grudnia wynosi $ 99,900.45, z którego odjąć zasadniczą część swojej 1 stycznia wypłaty 100.05. To równa się $ 99,800.40 jako nowy niespłaconego salda głównego.

Odsetki Computing Dzienne

Aby obliczyć dzienne odsetki za wypłata kredytu, brać Zasadniczym razy bilans oprocentowanie i podzielić przez 12 miesięcy, które dadzą Ci odsetki miesięczne. Następnie podzielić odsetki co miesiąc przez 30 dni, co będzie równa codzienne zainteresowanie.

Załóżmy na przykład, że twój wuj daje $ 100,000 za danego Sylwestra obecnych i zdecydujesz się na spłatę kredytu na 5 stycznia.

Wiesz, będzie winien $ 99,800.40 od ​​stycznia 1. Ale można też zawdzięczać 5 dni interesów. Ile to kosztuje?

$ 99,800.40 X 6% = $ 5,988.02. Podzielić przez 12 miesięcy = $ 499. Podzielić przez 30 dni = $ 16.63 x 5 dni = $ +83,17 odsetki należne za pięć dni.

Można by wysłać pożyczkodawcy $ 99,800.40 plus $ 83.17 odsetki za łączną wypłatę $ 99,883.57.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.