Jak priorytet spłaty zadłużenia

Home » Budgeting » Jak priorytet spłaty zadłużenia

 Jak priorytet spłaty zadłużenia

Spłacając dług może być długa podróż zależności od tego ile go masz. Jest to bardzo łatwo stracić motywację i zrezygnować, zwłaszcza gdy masz inne cele finansowe konkurencyjnych dla swoich ograniczonych zasobów. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć plan, aby spłacić ją.

Jednak nawet, że może wydawać się przytłaczająca, gdy masz sześć różnych kont ty starasz się opłacać. Na szczęście, istnieje kilka zasad kciuk, które mogą pomóc priorytet spłaty zadłużenia.

Ale po pierwsze, przejdźmy swoje dane w celu spłaty zadłużenia, zanim przejdziemy do planu, jak to zrobić rzeczy o wiele łatwiejsze do zorganizowania.

Porządkowanie dług

Pierwsze rzeczy pierwsze, trzeba znaleźć następujące informacje o wszystkich swoich długów:

  • Kwota należna (saldo)
  • Płaca minimalna
  • Stopa procentowa / kwiecień
  • Termin płatności

Te informacje można znaleźć na ogół sprawozdania otrzymasz w mailu lub w trybie online, jak długo masz konto do nich dostęp.

Jeśli nie można znaleźć te informacje łatwo, po prostu zadzwoń do dłużnika i poprosić o informację. Powinny one być w stanie spojrzeć go dla Ciebie.

Dwa największe fragmenty informacji będziemy koncentrować się na zaangażowanie swoich stóp procentowych i równowagi, tak przynajmniej upewnić się, aby te dwa przed przejściem. Mając budżet na miejscu może również ułatwi to zadanie.

Priorytet długu przez Oprocentowanie – dług Avalanche Metodzie

Jest to znane jako „lawinowego dług” metody i matematycznie, to taka, która pozwoli Ci zaoszczędzić najwięcej pieniędzy w ciągu podróży spłaty długu.

Co trzeba zrobić, to zamówić długów od najwyższej do najniższej stopy procentowej stopy procentowej.

Poprzez skupienie się na spłatę zadłużenia z najwyższym oprocentowaniem  pierwszy , można zaoszczędzić więcej pieniędzy, ponieważ zainteresowanie że pochodzące od Twoich kont będzie się zmniejszać. Odsetki mogą być czynnikiem niezwykle przykry w plan spłaty zadłużenia, jeśli nie jesteś ostrożny.

Na przykład, że masz $ 10,000 pożyczki z oprocentowaniem 7%, i masz 5 lat, aby spłacić ją. Minimalna wpłata miesięczna będzie $ 198, ale nie wszystkie z tej płatności będzie iść w kierunku płacenia równowagi off.

Zamiast około $ 58 z pierwszej płatności będą iść w kierunku zainteresowania zamiast. Ała. Natomiast, że z ostatniej płatności, w którym tylko $ 1 płynie w kierunku zainteresowania.

Dokonywania dodatkowych płatności oznacza zgrywania poprzez zainteresowania szybciej więc więcej od płatności mogą iść w kierunku głównego. Jednak ta metoda nie koncentrują się na psychologicznych dług wpływ ma często.

Priorytet długu przez Balance – Dług Snowball Metoda

Co jeśli zamówisz swój dług od najwyższego do najniższego oprocentowania i okaże się, że najwyższe oprocentowanie długu jest również jednym z najbardziej wisisz na? To może wydawać się pokonanie, a ty nawet nie zaczęły jeszcze zaplanować.

Jeśli okaże się to być przypadek, a ty patrzysz na góry, że nie sądzę, że można jeszcze osiągnąć – i nie są podekscytowani , aby osiągnąć – to może być lepiej z metodą kuli śniegowej zadłużenia. Zamiast stopy procentowej, skupić się na spłatę długu z najniższym równowagi, a następnie kieruj się ku górze.

Nie, nie jesteś w stanie uratować jak najwięcej pieniędzy w ten sposób, ale wyjście z długów jest często emocjonalne przeżycie, a nie logiczne doświadczenie.

Należy wybrać dowolny sposób sprawia, że ​​najbardziej zmotywowani kopać swój dług do krawężnika. Jeśli coraz niewielką wygraną co tak często jest bardziej atrakcyjna, a następnie metodą kuli śniegowej jest droga.

Weźmy bliżej przyjrzeć się, jak te metody spłaty zadłużenia pracować jako coś więcej do nich, które na pierwszy rzut oka.

Lawinowo płatności dla Momentum

Teraz, dzięki czemu może być minimalne płatności długu, ale to nie będzie pozwalają osiągnąć wolność długu bardzo szybko. Jeśli twoim celem jest stać się długu za darmo, więc można zacząć żyć życiem bez kajdan, a chcesz zacząć płacić dodatkowo na długu. To jest dokładnie jak działa metoda kuli śniegowej. Załóżmy, że masz 4 długów:

  • Credit Card # 1: $ 5000 @ 12% udziałów
  • Credit Card # 2: 1000 $ @ 15% udziałów
  • Kredyt studencki: $ +14.000 @ 4% odsetek
  • Prywatne pożyczki: $ 10000 @ 7% odsetek

Z metodą kuli śniegowej zadłużenia, by skupić się na karcie kredytowej # 2 pierwsze. Przez wzgląd na przykład, załóżmy, że minimalna wpłata wynosi 20 $. Zdecydujesz się zapłacić 100 $ w stosunku do niego, kontynuując płacić minima na wszystkich innych długów.

Więc płacisz w sumie 120 $ w kierunku karty kredytowej # 2. Po zapłacił go wyłączyć, należy przejść do karty kredytowej # 1. Załóżmy, że minimalna opłata za to było 60 $. Rzucisz 120 $ płaciliśmy na karcie kredytowej # 1 powyżej, w sumie $ 180.

Po że się opłaciło, skupić się na osobiste pożyczki, która miała minimalną wypłatę $ 198. Z $ 180 uzywasz na spłatę karty kredytowej # 1, można zapłacić $ 378 w jego kierunku.

Po zapłacił pożyczki osobiste off, nadszedł czas, aby zabić swoją ostateczną długu: Twój kredyt studencki. Minimalna wpłata na to było $ 260 – ale w połączeniu z $ 378 płacisz $ 638 w jego kierunku.

Z tego przykładu, to powinno być łatwe, aby zobaczyć, jak jesteś „lawinowo” płatności razem i większy wpływ każdy czas spłacić dług. Jeśli nie skorzystać z tej metody i przechowywane płacenia minima w całej rozciągłości, zajęłoby Ci znacznie dłużej, aby spłacić dług.

Jesteś po prostu korzystania z zasobów masz w lepszy sposób. Płacąc 100 $ zamiast 20 $ na karcie kredytowej # 2 nie jest nawet konieczne – można zapłacić tylko 20 $ i śnieżki – ale to nie pomaga Ci w mentalności płacić dodatkowo na długu.

Można stosować tę samą zasadę dla metody lawinowego, ale kolejność, w jakiej spłacić swoje długi byłby inny.

Dług Snowflake Metoda

Jeszcze inna opcja masz jest użycie metody śnieżynka dług, a ta metoda może być stosowana w połączeniu z obu śnieżki zadłużenia lub metod lawinowych dług.

Jak można się domyślić z nazwy, płatności „snowflaking” oznacza po prostu, co małe płatności w miarę możliwości.

Powiedzmy, że znalezienie 5 $ na siłowni, lub Twój współpracownik daje $ 10 za posiłek zakupiono je miesiąc temu (że zapomniałeś o) lub otrzymasz $ 50 z firmy krewnego na urodziny.

We wszystkich tych przypadkach otrzymaniu małych nadzwyczajne pieniędzy – to pieniądze, które nie spodziewaliśmy i nie stanowiły w swoim budżecie.

Ponieważ jest to „znaleźć” pieniądze lub „ekstra” pieniądze, to idzie prosto do swojego długu. Mogłeś żył bez niej, więc dlaczego nie umieścić go w kierunku swojej # 1 cel wyjście z długów?

Można również zdecydować się na płatka płatności, gdy masz dodatkowe pieniądze w swoim budżecie. Na przykład, można powiedzieć, spędziliśmy tylko $ 20 w sprawie gazu w tym tygodniu, w przeciwieństwie do zwykłego 40 $. Wyślij ten drugi 20 $ ku długu.

Wreszcie, można użyć tej metody, jeśli można zarabiać na nieregularnym harmonogramem. Być może jesteś freelancer lub zarabiać na prowizji, a nie można przepływów pieniężnych duże, dodatkowe płatności ryczałtowe. Spróbuj wysłać mniejsze płatności wobec ciebie dług, gdy wydasz mniej niż Ci się, że tak. Albo, jako freelancer, wziąć 5% za każdym razem klient płaci i umieścić go w kierunku swojego zadłużenia.

Ta metoda może wydawać się nieskuteczne w pierwszym, ale małe ilości sumują się. Jeśli płacisz 20 $ dodatkowo każdy tydzień, to dodatkowe 100 $ zapłaciłeś ku długu! Plus, można uzyskać korzyści uczucie jakbyś postępy kilka razy w ciągu miesiąca, za każdym razem kiedy zaplanować zapłatę.

Jak należy wybrać, aby priorytety?

Żadna metoda jest dobra czy zła. Jak wiele rzeczy w finansach osobistych, to jest całkowicie do Ciebie, który sposób wybrać.

Co ważne jest to, że jesteś spłacać dług i czyni postępy w tym zakresie. Spłacając dług dostaje bliżej do innych celów finansowych, a pieniądze w końcu staje się swoim własnym. Będziesz miał pewność, że nie jest już winien nikomu.

Ty też nie muszą wybierać między tymi dwoma metodami. Można spróbować metodę kuli śnieżnej, a jeśli okaże się to nie motywuje, przejdź do metody lawinowego. Twój plan nie musi być ustawiona w kamieniu. Tym bardziej ważne jest to, że jesteś koncentruje się na spłatę długu.

Nie zapomnij budżetu dla płatności

Jak powinno budżet oszczędności, należy również budżet na dodatkowych płatności długu, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do płacenia minimum.

Przebiec swój budżet i zobaczyć, czy są jakieś miejsca, można tymczasowo zająć od. Być może można iść bez stołować na miesiąc i używać 50 $ już przydzielone do tego kierunku długu. A może można anulować kabel i rozpocząć wysyłanie $ 150 w kierunku swojego zadłużenia.

Dowiedzieć się, jak wiele można sobie pozwolić, aby zapłacić, i upewnić się, że uwzględnione w budżecie. Nie chcesz, aby budżet tylko na minimalnych opłat, a następnie użyć co pozostało na koniec miesiąca wobec ciebie dług, ponieważ będziesz skończyć wydatkowania tych pieniędzy. Konto dla dodatkowych płatności przed czasem więc nie jesteś kuszony, aby wydać te pieniądze na coś innego.

Jeśli nie czujesz zachwycony perspektywą ograniczania wydatków na niektóre rzeczy, należy pamiętać, że jest to sytuacja tymczasowa. Zawsze możesz rozpocząć zgiełku boczny, aby zarobić więcej pieniędzy na boku jeśli wolisz zachować swoje wydatki takie same, i wysłać wszystkie dodatkowe pieniądze, które się ku długu.

Co zrobić, jeśli nie ma żadnych dodatkowych pieniędzy, a płatności dłużne są kalectwo? Zadzwoń wierzycieli i ich zapytać, czy istnieje jakiś sposób, aby wypracować niższą zapłatę rozpocząć się, dopóki nie można nabierać tempa i być może zarobić więcej. Wystarczy być ostrożnym firm zarządzania długiem oferujących tę usługę za opłatą.

Przy odrobinie organizacji, pracowitości i wytrwałości, będziesz się długu wolne wystarczająco szybko.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.