Jak zvýšit odchod do důchodu spoření a ušetřit na daních

Home » Retirement » Jak zvýšit odchod do důchodu spoření a ušetřit na daních

Jak zvýšit odchod do důchodu spoření a ušetřit na daních

Nikdo nemá rád platit žádné další daně Uncle Sam, než je nezbytně nutné. Naštěstí IRS daňový zákon poskytuje určité daňové výhody pro účast v různých spořících účtů důchodu pomoci snížit naše daně. Ale jak se koncem roku se blíží naše možnosti snížení daně pro rok 2015 daňového roku se stal trochu omezenější.

Zde je několik last minute alternativy, které mohou pomoci snížit vaše daně, nyní (nebo novější), zatímco ramping své úspory na penzi:

Udělat last minute příspěvky na 401 (k) nebo 403 (b), penzijním plánem.  Jedním ze způsobů snížení daně z příjmu, zatímco spoření na důchod je zvýšit pre-daňové příspěvky na 401 (k) nebo 403 (b) plán, pokud spadají do jedné z těchto důchodového zabezpečení při práci. Limit pro IRS 401 (k) a 403 (B) plánech je $ 18,000 v roce 2015 (24.000 $ pro děti od 50 let a starších) a tento limit neobsahuje žádné příspěvky odpovídající. Pokud nejste schopni přispět až do maximální výše v tomto roce, alespoň ujistěte se, že jste získali zápas plný zaměstnavatele pokud je k dispozici. Obraťte se na oddělení lidských zdrojů, aby viděli, jak si můžete dát více peněz do konce roku.

Přispět k účtu pro odebrání individuální (IRA).  Další společný daňový strategie redukce, která může být použita pro odchod do důchodu je, aby se odečitatelnou přispět k IRA. Limit příspěvku je 100% odškodnění až do výše $ 5,500 ($ 6,500, pokud jste 50 nebo starší) nebo vašeho zdanitelného příjmu z práce za rok, pokud váš kompenzace je nižší než tyto limity.

Mějte na paměti, že pokud se již účastní důchodového plánu prostřednictvím svého zaměstnavatele, možnost odečíst tyto příspěvky jsou omezeny na základě vašeho příjmu. Pro rok 2015 daňového roku, schopnost dělat odečitatelné příspěvky IRA není řešením, pokud jste jediný filer s modifikovaným očištěného hrubého příjmu (MAGI) ve výši $ 71.000 a více (118.000 $ pro manželské páry, který podal společně).

Pokud jste si vzal podání společně s manželem na které se vztahuje plán, ale nejste, můžete také odpočitatelné příspěvky IRA, pokud MAGI je nižší než $ 193.000.

Využijte dalších možností důchodového spoření, pokud jste osoba samostatně výdělečně činná.  Mezi další možnosti, jak vyčleněné prostředky pro odchod do důchodu v daňových zvýhodněné účty existují pro podnikatele a osoby samostatně výdělečně činné. SEP IRAS, jednoduchý IRAS a Solo 401 (k) y jsou populární důchodu možnosti úspory pro osoby samostatně výdělečně činné. Jednoduché IRAS musí být nastaven před uplynutím lhůty 1. října a Solo 401 (k) plány musí být zřízen v prosinci 31. Nicméně, SEP-IRAS mohou být stanoveny do 15. dubna následujícího roku (do 15. října, pokud podání prodloužení.

Roth účty mohou pomoci snížit své budoucí daně z příjmu.   Pokud váš zaměstnavatel nabízí Roth 401 (k), nebo Roth volba 403 (b), možná budete chtít, aby zvážila, které přispívají k těmto účtům, pokud nepotřebujete běžný rok daňový odpočet. Před zdaněním příspěvky na penzijním plánem zaměstnavatelem sponzorované nebo na odečitatelnou IRA může být méně výhodné, pokud jste v nižšího daňového pásma, nejsou ve svých špičkách vydělávat let, nebo pokud si předvídat, že k vyšší mezní daňového pásma se v budoucnost.

V těchto situacích může to větší smysl, aby přispěly k účtu Roth využít růstu nezdanitelné zisku. Mějte na paměti, že Roth IRAS mají různé omezení příjmu než odečitatelných IRAS, ale částka příspěvku stejná.

Zvážit zrušení finančních prostředků na Spořicí účet zdraví (HSA). Pokud jste se zapsal do vysoké odčitatelných Zdravotní plán, HSAs jsou daňově zvýhodněné, způsob, jak pomoci platit za budoucí výdaje související se zdravím s okamžitým daňových výhod. HSAs také vynikající strategii spoření na poslední chvíli, které pomáhají snižovat své daně z příjmu. V roce 2015 limity HSA příspěvků jsou 3,350 $ pro individuální krytí a 6.650 $ pro rodinnou pokrytí.

Pokud jste 55 let nebo starší, je zde dalších $ 1,000 příspěvek catch-up, dokud se nezačne Medicare způsobilost při 65 ° C.

Zdravotní spořicí účty jsou jedinečné v tom, že nabízejí trojnásobný osvobození od daně. Peníze, které vložíte do HSAs snižuje aktuální zdanitelné příjmy, roste daňové odložené, a vyjde účtu osvobozeny od daně z tak dlouho, jak jej použít na výdaje související se zdravím. HSA jsou často považovány za důležitý vozidlo důchodového spoření, protože neexistují žádné sankce za používání těchto účtů pro non-léčebných výloh, jakmile dosáhnete 65 let (Non-kvalifikované výběry po věku 65 jsou zdaňovány při běžných sazeb daně z příjmu).

HSA příspěvků může být dorazilo do 15. dubna 2016, za rok 2015 daňový rok. Pohodlí a jednoduchost přispívající prostřednictvím automatických srážkách ze mzdy je lákavá rysem HSAs. Nicméně, mnoho účastníků HSA nejsou vědomi dodatečné lhůtě, aby se příspěvky na rok 2015 daňového roku mimo pravidelné srážkách ze mzdy. Máte do lhůty (která neobsahuje žádné rozšíření), daňové evidence, aby se dodatečné příspěvky na vaší HSA pokud jste dosud max out vaše příspěvky prostřednictvím srážkách ze mzdy od 31. prosince Aby bylo možné využít této daňové úspory příležitosti byste třeba, aby se přímé příspěvky na účet HSA přímo psaní kontrola nebo nastavení automatických převodů z vašeho bankovního účtu.

Dalším přínosem daňového odpočtu HSA příspěvků je, že nemusíte rozvrhnout odpočty uplatnit nárok na odpočet. Pro daňové účely HSA příspěvky jsou považovány za výše odpočtu linky. To znamená, že může pomoci snížit očištěného hrubého příjmu (AGI) a potenciálně pomoci nárok za jiných daňových odpočtů a úvěrů, které jsou závislé na příjmu.

Jste-li zdravá, nebo nepotřebují přístup k HSA fondů neexistuje žádná „use it or lose it“ ustanovení, jako je tomu v případě flexibilní výdajové účty (FSA). Výsledkem je, že můžete pokračovat v přibližování nechat HSA prostředky na účtu a nechat váš zůstatek rostou do odchodu do důchodu let. Zdravotní spořící účty také různorodé možnosti investování prostřednictvím různých podílových fondů, které nabízejí dlouhodobý růstový potenciál.

Na rozdíl od příspěvků do IRA, zdravotní spořící účty nemají omezení příjmu. Stačí být vědomi toho, že musí být kryta zdravotního pojištění plánu vysoké odečitatelné jako zdraví spořící účet spojený s tím v roce 2015 daňový rok. Uzávěrka pro výrobu HSA příspěvků prací je 15. dubna, i když jste podání prodloužení.

Odhadnout své daňové úspory.  Pokud jste zvědaví na své odhadované daně za poslední rok daně nemusíte čekat, až jste podali daňové přiznání. Tento pre-tax úspor kalkulačka může být použit k odhadu daňové dopady dodatečných příspěvků do penzijního plánu zaměstnavatelem sponzorované, odečitatelných IRAS, osoby samostatně výdělečně činné plánů nebo HSAs.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.