Jak zwiększyć swoje oszczędności emerytalne i zaoszczędzić na podatkach

Home » Retirement » Jak zwiększyć swoje oszczędności emerytalne i zaoszczędzić na podatkach

Jak zwiększyć swoje oszczędności emerytalne i zaoszczędzić na podatkach

Nikt nie lubi płacić więcej podatków do Wuja Sama, niż jest to absolutnie konieczne. Na szczęście, kod podatkowy IRS zapewnia pewne korzyści podatkowe z tytułu uczestnictwa w różnych kont oszczędnościowych emerytalne obniżyć nasze podatki. Ale jak Koniec roku zbliża nasze możliwości redukcji podatku za rok podatkowy 2015 stał się trochę bardziej ograniczone.

Oto kilka alternatyw last minute, które mogą pomóc zmniejszyć swoje podatki teraz (lub później), a rozkręceniu swoje oszczędności na emeryturę:

Wpłacania składek Last Minute do 401 (k) lub 403 (b) plan emerytalny.  Jednym ze sposobów zmniejszania podatków dochodowych, oszczędzając na emeryturę jest zwiększenie składki przed opodatkowaniem 401 (k) lub 403 (b) plan, jeśli są objęte jednym z tych planów emerytalnych w pracy. Limit IRS do 401 (k) i 403 (b) plany to $ 18000 w 2015 roku ($ 24.000 do wieku 50 lub starszych) i limit ten nie obejmuje żadnych składek ogłoszeń. Jeśli nie są w stanie przyczynić się do maksymalnej kwoty w tym roku, przynajmniej upewnić się, że dostajesz pełny pracodawcy mecz jeśli ktoś jest. Skontaktować się z działem zasobów ludzkich, aby zobaczyć w jaki sposób można umieścić więcej pieniędzy do końca roku.

Przyczynić się do Indywidualne konta emerytalne (IRA).  Kolejna wspólna strategia redukcji podatkowych, które mogą być wykorzystane na emeryturę jest dokonanie odliczenia wkład IRA. Limit wkład wynosi 100% odszkodowanie do $ 5500 ($ 6.500 jeśli 50 lub starsze) lub swoje zarobione opodatkowania dochodów za rok, jeśli odszkodowanie jest mniej niż tych granicach.

Należy pamiętać, że jeśli już uczestniczy w planie emerytalnym za pośrednictwem swojego pracodawcy, możliwość odliczenia tych składek jest ograniczona na podstawie dochodów. Za rok podatkowy 2015, możliwość dokonania odliczenia składek IRA nie jest opcją, jeśli jesteś jednym filer ze zmodyfikowanym skorygowanego dochodu brutto (MAGI) z 71.000 $ lub więcej ($ +118.000 dla małżeństw zgłoszenia wspólnie).

Jeśli jesteś żonaty zgłoszenia wspólnie z małżonkiem objętym planem, ale nie jesteś, można również dokonać odliczenia składek IRA jeśli MAGI jest poniżej $ 193000.

Skorzystać z innych opcji oszczędności emerytalne, jeśli jesteś samozatrudniona.  Dodatkowe możliwości wyasygnowane aktywów emerytalnych na rachunkach podatku uprzywilejowanych istnieć dla przedsiębiorców i samozatrudnionych. SEP IRA, Simple IRA i Solo 401 (k) s są popularne opcje oszczędności emerytalne dla samozatrudnionych. Proste IRA musi być ustawiony przed upływem terminu 1 października i Solo 401 (k) plany muszą zostać utworzona w grudniu 31. Jednakże, SEP-IRA mogą być ustalone do dnia 15 kwietnia następnego roku (15 października, jeśli złożenie rozszerzenie.

Konta Roth może pomóc obniżyć swoje przyszłe podatki dochodowe.   Jeśli pracodawca oferuje Roth 401 (k) lub Roth 403 (b) opcja może warto rozważyć wniesienie wkładów do tych rachunków, jeśli nie potrzebują bieżącego odliczenia podatku roku. Składki przed opodatkowaniem do planu emerytalnego sponsorowanych przez pracodawcę lub do odliczenia IRA mogą być mniej korzystne, jeśli w niższej grupy podatkowej, nie są w swoich szczyt zarabiających lat, lub jeśli przewidywania bycia w wyższej marginalne grupy podatkowej w przyszłość.

W takich sytuacjach może to więcej sensu, aby przyczynić się do konta Roth wykorzystać wzrost zarobków wolnej od podatku. Należy pamiętać, że Roth IRA mają ograniczenia dochodów innych niż ujemnych IRA ale kwota wkładu jest taka sama.

Rozważyć uchylenie środków w Zdrowia Konta Oszczędnościowego (HSA). Jeśli są zapisani w High Ujemne Health Plan, HSA są podatkiem uprzywilejowanych, sposobem, aby pomóc zapłacić za przyszłe koszty związane ze zdrowiem z natychmiastowych korzyści podatkowych. HSA dokonać również doskonałą strategię oszczędności w ostatniej chwili, aby pomóc zmniejszyć swoje podatki dochodowe. W 2015 roku limity składek HSA są $ 3.350 do indywidualnego pokrycia i $ +6.650 na pokrycie rodziny.

Jeśli jesteś w wieku 55 lat lub starszych, istnieje dodatkowy $ 1.000 wkład catch-up aż Medicare kwalifikowalności rozpoczyna się na 65 lat.

Rachunki oszczędnościowe zdrowia są wyjątkowe, że oferują one potrójne zwolnienie podatkowe. Pieniądze, które można umieścić w HSAs obniża bieżącego dochodu do opodatkowania, rośnie podatku odroczonego, i wychodzi z twojego podatku wolne konta tak długo, jak można używać go na wydatki związane ze zdrowiem. HSA są często uważane za ważny pojazd oszczędności emerytalne, ponieważ nie ma żadnych kar za korzystanie z tych kont wydatków niemedycznych po osiągnięciu wieku 65 lat (niekwalifikowany wypłaty po osiągnięciu wieku 65 są opodatkowane na zwykłych stawek podatku dochodowego).

Składki HSA można dokonywać do 15 kwietnia 2016 roku, za rok podatkowy 2015. Wygoda i prostota dokonywania odliczeń składek za pośrednictwem automatycznych płac jest atrakcyjna cecha HSAs. Jednak wielu uczestników HSA są nieświadomi czasie dodatkowych dozwolonych do dokonywania wpłat za rok podatkowy 2015 poza regularnych potrąceń wynagrodzeń. Masz aż Termin rozliczania podatku (nie licząc ewentualnych rozszerzeń) na zarobienie dodatkowych składek do HSA jeśli nie już max swój wkład poprzez potrącenia od wynagrodzeń za grudzień 31. W celu skorzystania z tej okazji oszczędności podatkowe, byś trzeba wykonać bezpośrednie składki na konto HSA bezpośrednio wypisanie czeku lub ustawienie automatycznych przelewów z konta bankowego.

Dodatkową korzyścią z odliczenia od podatku składek do HSA jest to, że nie muszą wyszczególniać odliczeń zastrzeżenia odliczenia. Dla celów podatkowych, składek HSA są uważane za ponad odjęciu linii. Oznacza to, że mogą pomóc obniżyć skorygowanego dochodu brutto (AGI) i potencjalnie pomóc kwalifikować się do innych ulg podatkowych i kredytów, które są zależne od dochodu.

Jeśli jesteś zdrowy, czy nie potrzebują dostępu do funduszy HSA nie ma „wykorzystuj albo strać” przepis jak to jest w przypadku elastycznych kont wydatków (FSA). W rezultacie, można nadal zostawiają HSA fundusze na koncie i niech saldo rośnie do swoich lat emerytalnych. Rachunki oszczędnościowe zdrowia zapewniają także zróżnicowane możliwości inwestycyjne poprzez różne fundusze, które oferują długoterminowy potencjał wzrostu.

W przeciwieństwie do składek na IRA, rachunki oszczędnościowe zdrowia nie mają ograniczenia dochodów. Wystarczy mieć świadomość, że trzeba być objęte planem wysokiej odliczeniu ubezpieczenia zdrowotnego z konta oszczędności zdrowia dołączone do niego w trakcie roku podatkowego 2015. Termin na wniesienie wkładów HSA 15 kwietnia, nawet jeśli złożenie rozszerzenie.

Oszacować oszczędności podatkowych.  Jeśli jesteś ciekaw, aby zobaczyć swoje obliczonego podatku za ostatni rok podatkowy nie trzeba czekać, dopóki nie złożył zeznania podatkowego. Ten brutto kalkulator oszczędności mogą być wykorzystane do oszacowania konsekwencje podatkowe dodatkowych wkładów do planu emerytalnego pracodawcy sponsorowanych, odliczeniu IRA, planów na własny rachunek, lub HSAs.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.