Kā Uzvedības Finanses varētu jums labāk Investor

Home » Investing » Kā Uzvedības Finanses varētu jums labāk Investor

Tirgi būtu viegli paredzēt, ja netika iesaistīti cilvēki

Kā Uzvedības Finanses varētu jums labāk Investor

Ja esat kādreiz nopircis vai pārdot akcijas, tur ir iespēja, ka jums ir izdarīts, balstoties uz sajūtām un emocijām, nevis aukstu, grūti pierādījumus.

Jūs varat domāt, jūs tirdzniecību, balstoties uz objektīvu informāciju, turot acu uzstāt vērsta uz savu investīciju mērķiem. Bet tu esi cilvēks. Jūs iegādāties krājumus, jo jūs redzēja pandits runāt par to televīzijā. Jums pārdot krājumus, jo tas ir zaudējis vērtību, un jūs freaked.

Jūs droši vien esat iegādājies vai pārdevis akcijas vienkārši tāpēc, ka tas jūtas labi, lai veiktu darījumu.

Pat ja jūs neesat tirgotajos balstīta uz emocijām, var būt arī citi gadījumi, kad jums nav padarīt optimālu ieguldījumu izvēli, jo trūkst informācijas.

Uzvedības finanses ir jauna studiju joma, kas izskata šo parādību. Tas izskatās pēc psiholoģijas un emocijas, un cenšas paskaidrot, kāpēc tirgi ne vienmēr iet uz augšu vai uz leju, kā mēs varētu sagaidīt.

Parastie vai tradicionālā Finanses

Cilvēki ir mācījušies Bizness un finanses gadiem. Tā rezultātā, ir daudz teorijas un modeļus, kas izmanto objektīvus datus, lai prognozētu, cik tirgus reaģēs noteiktos apstākļos. Capital Asset Pricing Model, efektīvu tirgus hipotēze, un citi ir pietiekami labus rezultātus prognozēt tirgus. Bet šie modeļi pieņemu dažas maz ticams lietas, piemēram:

  • Investori vienmēr ir pilnīga un precīza informācija ir to rīcībā
  • Investori ir pamatotas tolerance riskam, un ka tolerance nemainās.
  • Investori vienmēr cenšas padarīt visvairāk naudu vislielāko vērtību.
  • Investori būs vienmēr visvairāk saprātīgu izvēli.

Tā rezultātā šie kļūdainiem pieņēmumiem, tradicionālie finanšu modeļi nav ideāls uzskaite.

Faktiski, laika gaitā, akadēmiķiem un finanšu eksperti sāka pamanīt anomālijas parastie modeļi nevarēja izskaidrot.

Strange Stuff

Ja investori uzvedas racionāli, ir daži notikumi, kas nedrīkst notikt. Bet viņi dara. Aplūkosim, piemēram, daži pierādījumi, ka krājumi būs lielāka atdeve no pēdējo dienu laikā un pirmajās dienās mēnesī. Vai fakts, ka krājumi ir zināms, lai parādītu mazāku ienesīgumu pirmdienās.

Nav racionāla izskaidrojuma šiem notikumiem, bet tos var izskaidrot ar cilvēku uzvedību. Apsveriet tā saukto, “janvārī efekts”, kas liecina, ka daudzi krājumi pārspēj pirmo mēnesi gada laikā. Nav parastā modelis, kas paredz to, bet pētījumi liecina, ka krājumi kāpumu janvārī, jo investori izpārdod krājumus pirms beigām nodokļu dēļ.

Grāmatvedības anomālijas

Cilvēka psiholoģija ir sarežģīta, un tas ir acīmredzami neiespējami prognozēt ik iracionālu pārvietot investori varētu veikt. Bet tie, kas mācījušies uzvedības finansējuma ir secinājusi, ka pastāv vairāki domāšanas procesus, kas mudina mūs padarīt mazāk nekā ideāls investīciju lēmumus.

Tie ir šādi:

  • Uzmanību Bias:  Ir pierādījumi, kas liecina, ka cilvēki ieguldīt uzņēmumos, kas ir virsraksti, pat tad, ja mazāk zināmi uzņēmumi piedāvā sola labāku atdevi. Kas starp mums nav ieguldījusi Apple vai Amazon, vienkārši tāpēc, ka mēs zinām visu par viņiem?
  • Valsts Bias:  Amerikāņu gatavojas ieguldīt amerikāņu uzņēmumu, pat tad, ja krājumi ārzemēs piedāvāt labāku atdevi.
  • Underdiversification:  Ir tendence, lai ieguldītāji varētu justies ērtāk, kam ir salīdzinoši neliels skaits akciju savā portfelī, pat tad, ja plašāka diversifikācija būtu viņiem vairāk naudas.
  • Cockiness:  Investori vēlas, ka viņi ir labi, ko viņi dara. Tie nav iespējams mainīt ieguldījumu stratēģiju, jo viņiem ir pārliecība par sevi un savu pieeju. Līdzīgi, kad lietas iet labi, viņi varētu ņemt kredītu, ja tas fakts viņu labie rezultāti nāk no ārējiem faktoriem vai milzīgais luck.

Kā tā var palīdzēt jums

Ja vēlaties kļūt par labāku investoru, jūs vēlaties, lai kļūtu mazāk cilvēku. Tas izklausās skarbi, bet tas gūs labumu jums, lai izvērtētu savu aizspriedumiem un atzīst, ja jūsu kļūdains domāšana ir ievainots jums pagātnē.

Apsveriet uzdodot sev grūtiem jautājumiem, piemēram, “Vai es vienmēr domāju, ka es esmu labi?” Vai “Vai man ņemt kredītu investīciju uzvar un vainot ārpus faktori maniem zaudējumiem?” Ask “Vai es kādreiz pārdeva krājumus dusmas, vai nopirka krājums balstās uz vienkāršu zarnu sajūta? “

Iespējams, vissvarīgākais, jums ir jālūdz sev, vai jums ir visu informāciju, jums ir nepieciešams, lai veiktu pareizo investīciju izvēli. Tas nav iespējams zināt visu par krājumu pirms pirkšanu vai pārdošanu, bet labs mazliet pētījumu palīdzēs nodrošināt jūs ieguldīt, balstoties uz loģiku un objektīvas zināšanas, nevis saviem aizspriedumiem vai emocijām.

Apsveriet Robo-padomnieku

Viena no jaunākajām tendencēm ieguldot ir izmantot Robo-konsultantu, kurā uzņēmums pārvalda savus ieguldījumus ar ļoti maz cilvēka iejaukšanās. Nauda ir nevis pārvaldīts, izmantojot matemātisko instrukcijas un algoritmu. Daži lielākie atlaides brokeriem ieskaitot Vanguard, E-tirdzniecības un Charles Schwab ir Robo-konsultanti pakalpojumus, un ir vairāki jaunāku uzņēmumiem, tostarp meliorācija un personas Capital.

Žūrija ir vēl kas, vai Robo-konsultanti piedāvā pārsniedz vidējo atdevi. Bet teorētiski, izmantojot Robo-konsultantu uzlabos jūsu izredzes padarīt optimālu un racionālu ieguldot lēmumus. Turklāt, jo vairāk investori pievērsties šai automatizētu pieeju, mēs varam redzēt, ka parastie finanšu modeļi kļūst precīzāka, jo cilvēku uzvedība spēlē mazāk par lomu kā tirgi veikt.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.