Kadınlar Daha İyi Yatırımcı Daha Erkekler musunuz?

Home » Finance » Kadınlar Daha İyi Yatırımcı Daha Erkekler musunuz?

Cevap? Cinsiyet önemli değil. Bu tüm Temelleri Right Başlarken Hakkında bulunuyor

Kadınlar Daha İyi Yatırımcı Daha Erkekler musunuz?

Söz asırlık finansal “cinsiyetler savaşı” bu. Daha iyi Yatırımcılar için erkek ya da kadın kim? Şüphesiz çoğumuz arkadaşları ve meslektaşları ile ilgili bu soruyu bantered gelmiş ve belki de hatta kendi evinde ateşli bir tartışmaya ya da iki yol açtı oluyor.

cevap arayışında bu konuda derinliklerine defterleri yayınlanmış makale ve çalışmaların önemli sayıda olmuştur. İşte en ilginç olan bu.

 Çıkan bazı haberlerde onların ev için yatırım kararları söz konusu olduğunda erkekler sürücü koltuğunda ağırlıklı olduğunu söyler. Örneğin, bir  CNN Para başlıklı makale Zengin erkekler hala ev yatırım kararları kontrol ABD Trust, Bank of America tarafından özel servet bölümü tarafından yürütülen bir araştırma değinir. Yatırılabilir varlıkları içinde 3 milyon $ veya daha fazla olan 650 yetişkin anket zengin erkeklerin neredeyse dörtte üçü onların eş daha yatırım kararları daha nitelikli olduğunu söylüyor”olduğunu gösterdi. Bu da onların daha iyi bir iş yapabileceğini düşünüyoruz zengin kadınların sadece% 18 ile karşılaştırır.”

Ama burada madalyonun diğer yüzü var. Erkeklerin onlar yatırım kararları vermek için daha nitelikli olduğunuzu inanıyorum olsa da, yayınlanmış araştırmaların büyük çoğunluğu kadınların daha iyi yatırımcılar aslında söyler. Böyle bir çalışma USA Today makalesinde gösterildi, Kadınlar erkeklerden daha çok daha iyi yatırımcılar .

 LPL Finansal kadınlar portföy kararlar vermeden önce derinlemesine yatırımları araştırmak ve erkekler pazar dürtüler daha yatkındır oysa onlar, daha sabırlı, çünkü daha iyi yatırımcılar yapmak eğiliminde olduğunu gösterdi ulusal anket düzenledi. Aynı yazıda, Nelli Oster, Blackrock müdürü ve yatırım stratejisti, kadınlar daha uzun vadeli, parasal olmayan hedeflere odaklanma eğilimindedir” diyor.

  Bunun yerine sadece bir şey satın almak için bir araç olarak para görüntüleme, bağımsızlığı ve güvenliği temsil etmek para düşünün.” Oster de erkekler profesyonel danışmanlık almadan kendi başlarına karar verme olasılığı daha yüksektir, oysa kadınlar daha muhtemel yatırımlar üzerinde adres sormak olduğunu belirtiyor veya rehberlik.

Şahsen, çalışmalar gerçek dünyada oynamaya önermek ne çok gördük. Kadınlar genelde uzun vadeli güvenlik arayan ve sahip olduklarını korumak istiyorsunuz. Onlar kendi duygu ve onları bir döküntü veya yolda bir noktada pahalıya mal olabilir onları hızlı karar vermeden önce pause verir piyasada neler olup bittiğini korkular biraz daha farkındayız. Erkekler, diğer yandan, artan getiriler üzerinde duruldu çoğunlukla vardır. Doğası gereği, erkek kötü bir şey değil daha büyük risk alanlar vardır, ama bu dezavantajı üzerinde önemli ağrıya neden olabilir.

söyledi ile bana daha iyi yatırımcı nokta boş sormak olsaydı Ancak, benim cevabım “piyasada” bağlıdır ve bu kendilerini kontrol edemez yatırımcılar şey olmasıdır. Uzun vadede, kazanır bir cinsiyet ile ilgisi yoktur. kazanır yatırımcı farkında olmak ve duygularını kontrol edebilirsiniz biridir.

  gerçeklik basittir yatırım, sadece kolay değil olmasıdır. başarının gerçek anahtarı doğru stok bulma veya piyango isabet ilgili değil. Sağ baştan temellerini alma hakkında.

Yatırım Dört Temelleri 

Denge daima Arkadaşınızın mu.   Bu yatırım kovalar bir arada varlıklarınızı tahsis etmek önemlidir. Bu kepçeler nakit, gelir (bağlar), büyümeyi (hisse senetleri) ve alternatifleri MLP stokları, Enerji Royalty Güven stokları, altın ile ilgili yatırımlar ve tercih edilen hisse senetleri gibi (düzgünce hisse senedi veya bono kova sığmayan yatırımlar) temsil eder.

Sizin Gerçek Hedefleri hedefleyin.   Aslında yatırım planlamasında önemli olan tek şey kendi kişisel hedefleri ve hedefler olduğunu. Eğer sosyal güvenlik üstünde emekli 3000 $ bir ay gerekir, örneğin, o zaman rahatça hile yapmak tasarruf 750.000 $ yakın gerektiğini biliyoruz.

Düşük Maliyetlerinizi tutun.   ETF şimdi 3000 stokların 30 arasında bir sepet sahibi olmak için daha düşük fiyatlı bir seçenektir. Aktif olarak yönetilen yatırım fonları için tam bir yılda yüzde (artı) vs Yılda yüzde dörtte biri de tipik Fiyatlandırma zamanla büyük bir fark yaratacak.

Sabır.  Çok az insan bir gecede zengin olsun. En zengin insanlar yavaş yavaş, yöntemli ve sıkı çalışma ile zengin aldık. Bu hala bu güne kadar çalışan bir formüldür.

Sonuç

Bu tartışma önümüzdeki yıllarda üzerinde öfke gidiyor. Günün sonunda, cinsiyet gerçekten bir fark yoktur. En iyi yatırımcılar aşağı baştan temellerini almak olanlar olacaktır.

Bilgilendirme: Bu bilgiler yalnızca bilgi amaçlı bir kaynak olarak size sağlanır. Bu yatırım hedefleri dikkate risk toleransı ya da herhangi bir spesifik yatırımcının finansal koşullar olmadan takdim ediliyor ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değildir. Yatırım anaparanın yitirilmesi dahil risklidir. Bu bilgiler amaçlanmamıştır ve, yaptığınız herhangi bir yatırım kararı için birincil temel teşkil etmemelidir. Her zaman herhangi bir yatırım / vergi / mülk / finansal planlama hususlarda ya da karar vermeden önce kendi yasal, vergi veya yatırım danışmanınıza.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.