Kas ir Procentu un kā tas darbojas?

Home » Banking and Loans » Kas ir Procentu un kā tas darbojas?

Kas ir Procentu un kā tas darbojas?

Procenti ir izmaksas, izmantojot kāds cits naudu. Kad jūs aizņemties naudu, jūs maksājat procentus. Kad jūs aizdot naudu, jums nopelnīt procentus.

Ir vairāki dažādi veidi, kā aprēķināt procentus, un dažas metodes ir izdevīgāk aizdevējiem. Lēmums maksāt procentus ir atkarīgs no tā, ko jūs saņemsiet pretī, un lēmums nopelnīt procentus ir atkarīgs no pieejamajiem ieguldīt savu naudu alternatīvas.

Kas ir interese?

Procenti tiek aprēķināti kā procentuālā daļa no aizdevuma (vai depozīts) bilances maksā aizdevējam periodiski par privilēģiju, izmantojot savu naudu. Summu parasti citēts kā gada likmi, bet procentus var aprēķināt periodiem, kas ir garāks vai īsāks par vienu gadu.

Procenti ir papildu nauda, ​​kas ir jāatmaksā – papildus sākotnējam aizdevuma atlikuma vai depozītu. Citiem vārdiem sakot, izskatīt jautājumu: Ko tas veic, lai aizņemties naudu? Atbilde: Vairāk naudu.

Kad aizņemšanās:  aizņemties naudu, jums ir nepieciešams, lai atmaksātu to, ko jūs aizņemties. Turklāt, lai kompensētu aizdevējam par riska aizdevumu jums (un to nespēja izmantot naudu jebkur citur, kamēr jūs to izmantot), jums ir nepieciešams atmaksāt  vairāk nekā jūs aizņēmusies .

Kad aizdevumu:  Ja jums ir papildus nauda pieejama, jūs varat aizdot to ārā pats vai noguldīt līdzekļus krājkontā (faktiski ļaujot banka aizdot to, vai ieguldīt līdzekļus).

Apmaiņā, jūs sagaida nopelnīt procentus. Ja jūs neesat gatavojas nopelnīt kaut ko, jūs varētu būt kārdinājums tērēt naudu, nevis, jo tur ir maz ieguvumu gaidīšana (izņemot ietaupot nākotnes izdevumiem).

Cik daudz jūs maksājat vai nopelnīt interesēs? Tas ir atkarīgs no:

  1. Procentu likme
  2. Aizdevuma summa
  3. Cik ilgi tas veic, lai atmaksātu

Augstāka likme vai ilgāka termiņa aizdevumu rezultāti aizņēmējs maksā vairāk.

Piemērs: Rīkojumu par pieciem procentiem gadā procentu likmi, un bilance $ 100 rezultātu procentu maksājumiem par 5 $ gadā pieņemot, ka jums izmantot vienkāršu interesi. Lai redzētu aprēķinu, izmantojiet Google izklājlapas izklājlapu ar šo piemēru . Mainīt trīs iepriekš minētajiem faktoriem, lai redzētu, kā procentu izmaksu izmaiņas.

Lielākā daļa banku un kredītkaršu emitentiem neizmanto vienkārši procenti. Tā vietā, procentu savienojumi, kā rezultātā procentu summām, kas aug ātrāk (skatīt zemāk).

pelnot procentus

Tu nopelnīt procentus, ja jūs aizdot naudu vai depozīta līdzekļus procentus pelnoša bankas kontā, piemēram, uzkrājumu kontu vai sertifikātu par depozīta (CD). Bankas do aizdevumu jums: Viņi izmanto savu naudu, lai piedāvātu aizdevumus citiem klientiem, un veikt citus ieguldījumus, un tie novirzīs daļu no šiem ieņēmumiem jums formā interesi.

Periodiski, (katru mēnesi vai ceturksni, piemēram) banka maksā procentus par saviem ietaupījumiem. Jūs redzēsiet darījums procentu maksājumiem, un jūs pamanīsiet, ka jūsu konta bilance palielinās. Jūs varat vai nu tērēt šo naudu, vai paturēt to kontā, lai tā turpina pelnīt procentus. Jūsu ietaupījums tiešām var veidot impulsu, kad jūs atstāt interesi savā kontā – jūs nopelnīt procentus par savu sākotnējo depozītu , kā arī pievienoto kontā interesi .

Pelnot procentus virs interešu jums nopelnīto iepriekš, ir pazīstams kā salikto procentu.

Piemērs:  jūs noguldījums $ 1,000 krājkontā, kas maksā par pieciem procentiem procentu likmi. Ar vienkāršu interesi, jūs nopelnīt $ 50 par vienu gadu. Lai aprēķinātu:

  1. Pavairot $ 1000 ietaupīt līdz pieciem procentiem interesi.
  2. $ 1,000 x 0,05 = $ 50 peļņu (skat, kā pārvērst procentus un cipariem aiz komata).
  3. Konta atlikums pēc viena gada = $ 1,050.

Tomēr lielākā daļa banku aprēķināt savus procentu ienākumus katru dienu – ne tikai pēc viena gada. Tas darbojas no jūsu labā, jo jūs izmantot salikto. Pieņemot, ka jūsu bankas savienojumi interesi dienas:

  • Jūsu konta atlikums būs $ 1,051.16 pēc viena gada.
  • Jūsu gada procentu ienesīgums (APY) būtu 5,12 procenti.
  • Jūs nopelnīt $ 51.16 interese nekā gadu.

Atšķirība var šķist neliela, bet mēs tikai runājam par savu pirmo $ 1,000 (kas ir iespaidīgs sākums, bet tas prasīs vēl vairāk ietaupīt, lai sasniegtu lielāko finansiālos mērķus).

Ar  katru  $ 1000, jums nopelnīt mazliet vairāk. Laika gaitā (un, kā jūs noguldījums vairāk), process turpinās sniega pikas uz lielākiem un lielākiem ieņēmumiem. Ja jūs atstāt kontu vienatnē, jūs nopelnīt $ 53,78 nākamajā gadā (salīdzinot ar 51.16 $ pirmais gads).

Skatiet Google izklājlapas izklājlapu ar šo piemēru . Padarīt kopiju izklājlapas un veikt izmaiņas, lai uzzinātu vairāk par salikto procentu.

Paying Procenti

Kad jūs aizņemties naudu, jums parasti ir jāmaksā procenti. Bet tas var nebūt skaidrs – tur ne vienmēr ir rindas vienībai darījums vai atsevišķu rēķinu par procentu izmaksām.

Kārtējie parāds: Ar kredītiem, piemēram, standarta mājas, auto un studentu aizdevumiem, procentu izmaksas tiek cepti jūsu ikmēneša maksājumu. Katru mēnesi, daļa no jūsu maksājumu iet, lai samazinātu savu parādu, bet cits daļa ir jūsu procentu izmaksas. Ar šiem aizdevumiem, jūs maksājat leju savu parādu noteiktā laika periodā (15 gadu hipotēku vai 5 gadu auto aizdevumu, piemēram).

Apgrozības parādu: Pārējie aizdevumi ir atjaunojamos kredītus, kas nozīmē, jūs varat aizņemties vairāk mēnesi pēc mēneša un veikt periodiskus maksājumus par parādu. Piemēram, kredītkartes ļauj tērēt atkārtoti, kamēr jūs palikt zem jūsu kredīta limitu. Procentu aprēķini atšķiras, bet tas nav pārāk grūti izdomāt, kā ir jāmaksā procenti, un kā jūsu maksājumi darbu.

Papildus izmaksas: Kredīti bieži citēts ar gada procentu likmi (GPL). Šis skaitlis norāda, cik daudz jums ir jāmaksā katru gadu, un tie var ietvert papildu izmaksas virs un aiz procentu maksājumiem. Jūsu tīra procentu izmaksas ir procentu “ātrums” (nevis GPL). Ar dažiem aizdevumiem, jums ir jāmaksā slēgšanas izmaksas vai finanšu izmaksas, kas ir tehniski nav procentu izmaksas, kas nāk no summas jūsu aizdevumu un savu procentu likmi.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.