Klady a zápory k záujmu len hypotéky – Mýty o záujme len hypotéky

Home » Real Estate » Klady a zápory k záujmu len hypotéky – Mýty o záujme len hypotéky

Klady a zápory k záujmu len hypotéky - Mýty o záujme len hypotéky

Mali by ste vziať úrokovú-len hypotéku? Jedná sa o hypotéky, ktoré nikdy zníži hodnotu istiny, a zároveň spĺňajú určité výklenok, nie sú pre každého kupujúceho. To znamená, že budete mať vždy dlhuje rovnakú sumu bez ohľadu na to, koľko platby urobíte, pretože sa platí len úroky.

Úrokové iba hypotéky sú úvery zabezpečené nehnuteľností a často obsahujú možnosť podať úrokovú platbu.

Môžete zaplatiť viac, ale väčšina ľudí nie. Ľudia majú radi záujmových iba hypotéky, pretože je to spôsob, ako výrazne znížiť splátky hypotéky. Novinové titulky často skresľujú pravdu o úrokových-len hypotéky, čo je, aby bolo zlé, alebo riskantné úvery, ktoré je ďaleko od pravdy. Rovnako ako s akýmkoľvek typom finančného nástroja, tam sú výhody a nevýhody. Úrokové iba hypotéky nie sú vo svojej podstate zlo v sebe.

Aký je záujem len pre hypotéky?

Úrokové len platby neobsahujú istinu. Mnohé z týchto záujmových iba hypotéky sú dnes k dispozícii majú možnosť pre záujmové iba platieb. Tu je príklad:

  • $ 200,000 pôžička, pričom úrok 6,5%. Amortizovaná platby za 30-ročnou pôžičku by bolo 1254 $ za mesiac, ktorý obsahuje istinu a úroky.
  • Záujem iba platba je 1.083 $.
  • Rozdiel medzi P & I platby a úrokové platby je úspora vo výške 170 $ mesačne.

Spoločnom záujme len pre hypotéky

Najobľúbenejšie záujem iba hypotéky neumožňujú dlžníci, aby sa úrokové platby iba navždy.

Všeobecne platí, že doba je obmedzená na prvých piatich alebo desiatich rokoch úveru. Po uplynutí tejto doby, je úver odpisovaný po zostávajúcu časť svojho funkčného obdobia. To znamená, že platby pohybujú až do zostatku ale rovnováha úver nezvyšuje. Dva populárne hypotéky sú:

  • A 30-ročnej pôžičky. Možnosť, aby sa úrokové-len platby je po dobu prvých 60 mesiacov. Na $ 200.000 úveru na 6,5%, dlžník má možnosť zaplatiť $ 1.083 mesačne kedykoľvek počas prvých piatich rokov. Po mnoho rokov 6 až 30 ° C, bude platba za 1264 $.
  • A 40-ročnej pôžičky. Možnosť, aby sa úrokové-len platby je pre prvých 120 mesiacov. Na $ 200.000 úveru na 6,5%, dlžník má možnosť pre prvých desať rokov zaplatiť úrok len pre platbu v danom mesiaci. Po mnoho rokov 11 až 40 rokov, bude platba za 1264 $.

Ako vypočítať úrokovej Iba platba

Je to jednoduché prísť na hypotekárne úroky. Vezmite neplatené zostatku úveru vo výške $ 200,000 a vynásobte ju úrokovej sadzby. V tomto prípade je rýchlosť je 6,5%. Toto číslo je 13,000 $ záujmu, čo je ročná výška úrokov. Rozdeľte $ 13,000 od 12 mesiacov, čo sa rovná mesačnú výplatu úrokov, alebo 1083 $.

Kto by sa Out, ktorí majú záujem len pre hypotéku?

Úrokové iba hypotéky sú prospešné pre začínajúcich domáce kupca. Mnoho nových majiteľov domov sa snažia v prvom roku vlastníctva, pretože nie sú zvyknutí na platenie hypotekárne splátky, ktoré sú vo všeobecnosti vyššie ako platenie nájomného.

Záujem iba hypotéky nevyžaduje, aby majiteľ domu zaplatiť úrok len pre platbu. Čo to urobiť, je dať dlžníkovi možnosť platiť nižšie platby v prvých rokoch trvania úveru. Ak sa majiteľ domu čelí nečakané účet – povedzme treba ohrievač má byť nahradený – to môže stať majiteľovi $ 500 alebo viac.

Od uplatnenie opcie, ktorá mesiac platiť nižšie platby, táto možnosť môže pomôcť vyrovnať rozpočet domáce vlastníka.

Kupci, ktorých príjmy kolíšu kvôli zarábať provízie, napríklad namiesto ploché plat, tiež profitovať z možností úrokovej iba hypotéky. Títo dlžníci často platí úroky len platby v priebehu štíhle mesiacov a zaplatiť navyše k hlavnému pri príjme bonusy alebo provízie.

Ako veľmi úrokové-len hypotéky stojí?

Vzhľadom k tomu, veritelia zriedka robiť nič zadarmo, náklady na úrokové-len hypotéky by mohli byť o niečo vyššia, než konvenčné úver. Napríklad, ak je k dispozícii 30-ročnej hypotéky s pevnou sadzbou za nepretržitého sadzbou 6% podielu, záujem iba hypotéky môže stať navyše 1/2 percent, alebo je stanovená na 6,5%.

Veriteľa mohlo tiež účtovať percento z bodu, aby sa úver.

Všetky veriteľa poplatky sa líšia, takže sa oplatí nakupovať.

Aké sú riziká a mýty spojené s realizáciou Interest-Only hypotéku?

Dôležitým aspektom úrokovej len hypotéky je mať na pamäti, že zostatok úveru nikdy zvyšovať. Option ARM úvery obsahujú rezervu na negatívny amortizácie. Úrokové iba hypotéky nemajú.

Riziko spojené s úrokovou-len hypotekárne spočíva v tom nútený predať nehnuteľnosť v prípade, že majetok nebol ocenil. Ak je dlžník platí len úroky každý mesiac, na konci roka, povedzme, päť rokov, dlžník dlhuje pôvodné zostatku úveru, pretože to nebola znížená. Zostatok úveru bude v rovnakej výške, ako keď bola pôžička vznikla.

Avšak, dokonca aj odpisuje splátkový kalendár zvyčajne nebude platiť dole dosť zo 100% financovaná z úveru na pokrytie nákladov na predaj v prípade, že nehnuteľnosť nebude ocenil. Väčšia akontácie pri nákupe znižuje riziko spojené s úrokovou-len hypotéky.

Ak majetkové hodnoty klesajú, avšak vlastný kapitál dostal do majetku v čase nákupu mohol zmiznúť. Ale väčšina majiteľov domov, bez ohľadu na to, či je úver odpisovaný, čelí toto riziko na klesajúcom trhu.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.