Kuidas Käitumist Finance võiksid sa parem Investor

Home » Investing » Kuidas Käitumist Finance võiksid sa parem Investor

Turud oleks lihtne ennustada, kui inimestel ei olnud kaasatud

Kuidas Käitumist Finance võiksid sa parem Investor

Kui olete kunagi ostetud või müüdud varud, seal on võimalus olete teinud põhineb tundeid ja emotsioone, mitte külm, kõva tõendeid.

Te võiksite uskuda, et sa kaubelda objektiivsete andmete alusel, jälgides keskendunud pinevalt oma investeeringuid eesmärke. Aga sa oled inimene. Ostate aktsia sest sa nägid Õppinud rääkida televisioonis. Müüte börsil, sest see kaob mingi väärtus ja sa närvis läbi.

Te olete ilmselt ostetud või müüdud varud lihtsalt, sest see tundub hea tehingut teha.

Isegi kui sa ei ole kaubeldavate põhineb emotsioon, võib olla ka teisi juhtumeid, kus te ei teinud optimaalse investeeringute valik tõttu infopuudus.

Käitumist Finance on uus eriala, mis uurib seda fenomeni. Vaadeldakse psühholoogia ja emotsioon, ja püüab selgitada, miks turud ei käi alati üles või alla, kuidas me võiksime oodata.

Tavalised või Traditsioonilised Finance

Inimesed on õppinud äri ja rahanduse aastaid. Selle tulemusena on palju teooriaid ja mudeleid, mis kasutavad objektiivseid andmeid, et ennustada, kuidas turud reageerivad teatud tingimustel. The Capital Asset Pricing Model, efektiivse turu hüpoteesi, ja teised on mõistlikult häid tulemusi ennustavad turgudel. Aga need mudelid eeldada mõningaid ebatõenäoline asju, nagu:

  • Investorid on alati täielikku ja täpset teavet nende käsutuses
  • Investorid on mõistlik sallivus risk ja sallivus ei muutu.
  • Investorid püüavad olla alati kõige paremini raha kõige suurem väärtus.
  • Investorid on alati kõige paremini ratsionaalseid valikuid.

Selle tulemusena need vigased eeldused, tavalised rahanduse mudelid ei ole täiuslik tulemusi.

Tegelikult ajas, teadlased ja rahanduse eksperdid hakkas teade kõrvalekaldeid et tavalised mudelid ei suutnud selgitada.

Strange Stuff

Kui investorid käituvad ratsionaalselt, on teatud sündmusi, mis ei tohiks juhtuda. Aga nad teevad. Võtame näiteks mõned tõendid, et varud on suurema tulu viimastel päevadel ja esimestel päevadel kuus. Või asjaolu, et varud on teada, et näidata väiksemat tulu esmaspäeviti.

Ei ole ratsionaalset seletust neist vahejuhtumitest, kuid neid saab seletada inimese käitumist. Mõtle nn “jaanuar mõju”, mis viitab sellele, et paljud varud edestama esimese kuu jooksul aastas. Ei ole tavalised mudeli, mis ennustab, kuid uuringud näitavad, et varud tõusu jaanuaris, sest investorid müüsid maha varud enne lõppu maksude tõttu.

Raamatupidamine Kõrvalekalded

Inimese psühholoogia on keeruline, ja see on ilmselt võimatu ennustada iga irratsionaalne liikuda investorid võivad teha. Aga need, kes on õppinud käitumisrahanduse jõudnud järeldusele, et on olemas mitmeid mõtte protsesse, mis sunnivad meid tegema vähem-kui-täiuslik investeerimisotsuseid.

Need sisaldavad:

  • Tähelepanu Diagonaal:  On tõendeid, et inimesed investeerivad ettevõtetesse, mis on pealkirju, isegi kui vähemtuntud ettevõtted pakuvad lubadus paremat tootlust. Kes meie seas ei ole investeerinud Apple või Amazon, lihtsalt sellepärast, et me teame kõike neid?
  • National Diagonaal:  American läheb investeerida American ettevõtted, isegi siis, kui varud välismaal pakkuda paremat tootlust.
  • Underdiversification:  On tendents, et investorid tunnevad end mugavamalt, kellel on suhteliselt väike arv varud oma portfelli, isegi kui laiemat mitmekesistamine teeks neid rohkem raha.
  • Cockiness:  Investorid tahavad uskuda, et nad on hea, mida nad teevad. Nad ei ole tõenäoline, et muuta investeeringute strateegiate, sest neil on eneseusku ja nende lähenemist. Samamoodi, kui asjad lähevad hästi, nad on tõenäoliselt võtta laenu, kui see asjaolu nende head tulemused tulevad väljastpoolt tegurid või õhuke õnne.

Kuidas see võib aidata teil

Kui soovite saada paremaks investor, siis tahan saada vähem inimene. See kõlab karm, kuid see on kasulik teile teha kokkuvõtteid oma kalduvusi ja tunnustada kui oma vigane mõtlemine on sulle haiget varem.

Mõtle küsib ise karmid küsimused, nagu “Kas ma alati arvan, et ma olen eks?” Või “Kas ma võtta laenu investeeringute võitu ja süüdistada välised tegurid minu kahjud?” Küsi “Kas ma kunagi müüs aktsia viha või ostetud börsil põhineb lihtsal soolestiku tunne? “

Vahest kõige olulisem, mida peab endalt küsima, kas teil on kõik andmed, mida on vaja teha õigeid investeeringuid valikuid. See on võimatu teada kõike börsil enne ostmist või müümist, kuid hea natuke teadusuuringud aitavad tagada te Investeerimistegevuse põhineb loogika ja objektiivne teadmine, mitte oma kalduvusi või emotsioone.

Mõtle Robo-Advisor

Üks viimaseid trende investeerimine on kasutamise robo-nõuandjad, kus ettevõte haldab oma investeeringuid väga vähe inimese sekkumiseta. Raha asemel hallatakse matemaatilise juhiseid ja algoritme. Mõned suured soodushinnaga vahendus sealhulgas Vanguard, E-kaubanduse ja Charles Schwab on robo-nõustajate teenuseid, ja seal on mitmeid uuem ettevõtted sealhulgas täiustus ja Personal Capital.

Žürii on endiselt välja, kas robo-nõustajatele pakkuda üle keskmise tulu. Aga teoreetiliselt kasutades robo-nõustaja aitab suurendada oma võimalusi optimaalselt ja ratsionaalne investeerimine otsuseid. Pealegi, nagu rohkem investoreid pöörduda selle automatiseeritud lähenemist, võime näha tavalise rahanduse mudelid muutuvad täpsemaks kui inimese käitumist mängib väiksemat rolli, kuidas turud toimivad.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.