Ne Kadar Emekli Hesaplardan çekin mıdır?

Home » Retirement » Ne Kadar Emekli Hesaplardan çekin mıdır?

 Ne Kadar Emekli Hesaplardan çekin mıdır?

William P. Bengen bir emekli parasını daha uzun ömürlü makul emin olun hala emekli portföyünün yaklaşık% 4 çekilme enflasyona yılda göre ayarlayın ve olabileceğini gösteren araştırmalarını yayınladı 1994 yılından bu yana bu kılavuz bir endüstri standardı olarak bir miktar haline gelmiştir güvenli emeklilik çekilme oranı. rehberlik yakından bakıldığında Fakat başparmak diğer herhangi bir kural gibi belirli sorunlar sunulmaktadır.

en güvenli emeklilik hesabı çekilme oranı hakkında geçerli düşünce bazılarına bir göz atalım.

Güvenli Çekilme Oranları: Pratik bir kural More Than?

Michael Kitces mali müşavir topluluğu ile paylaşılan gibi Paradox çözümleniyor – Güvenli Çekilme oranı çok Güvenli Bazen mı? (Mayıs, 2008), aynı portföylerde iki çift ayrı bir sene emekli olan bir senaryo, ilgili yıl çiftler emekli piyasada ne bağlı şaşırtıcı ve biraz mantıksız sonuçlara yol açabilir. Pazar artırmak veya bir çift, her çiftin olasılıkla Bengen tarafından tanıtılan% 4 üstünlüğüne dayalı hayatlarının geri kalanı boyunca oldukça farklı güvenli çekilme miktarlarının bildirilecektir henüz diğer fakat emekli olduğunda yıl boyunca önemli ölçüde azaltmak için olsaydı, bile nispeten, tavsiye çekme miktarları çelişkilidir. Bu, aynı başlangıç portföyü olmasına rağmen gerçekleşir.

% 4 kuralına göre, onların emeklilik tarih ve emeklilik sırasında çiftin hesap değerin yalnızca zamanlama yaşam önerilen sürdürülebilir standardında dramatik bir fark belirler. herhangi bir diğer husus alındığı için,% 4 kuralı sadece basitçe emeklilik gelir sürdürülebilir düzeyine sahip bir sert ve hızlı cevap vermez.

Bu bir başlangıç ​​noktası ama. Sadece 2008 finansal krizinin ayı piyasasının önce emekli mesela bir çift, düşünün. % 4 kuralına göre, makul enflasyon düzeltmesine tabi daha önce yıl çekildi aynı miktarda, çekilme mümkün olmalıdır. hit onların portföy 2008’de aldıktan sonra Ama bu çekilme miktarı hala sürdürülebilir mi? sorusu sadece tek başına% 4 kuralıyla cevap verilmemiş.

Yani Güvenli Emeklilik Çekilme Tutar nedir?

Güvenli bir çekilme hızına hiçbir emin risksiz çözüm vardır. Her öneri Çok fazla çok hızlı harcama ve biterse veya geç hayatta, çok az harcama ve o, emeklilik sırasında daha önce harcamak yoktu hayal kırıklığına haline riski ya sahiptir. Bir alternatif öneri aşağıdaki gibi emekliliğiniz, seyri sırasında herhangi bir yıl içinde az ya da çok harcamak için yol gösterici olabilir bazı temel faktörlerin dikkatli olmak, bir başlangıç ​​noktası olarak% 4 kuralını kullanmaktır:

  • Yaşlandıkça Sağlığınız düşebilir. Seyahat bütçesi erken emeklilik çok iyi emeklilik ilerleyen sağlık bütçesine tahsis edilmesi gerekebilir bilgisi olan seyahat ve tatil gibi öğeler üzerinde emekli başında daha fazla harcama düşünün.
  • Pazar emekli kısa bir süre sonra şiddetli bir kriz sürebilir.  Bu sadece 2008’den önce emekli için yaptığı gibi sizin başınıza gelirse, yatırımlarınızda göreceli düşük noktada satarak kaybını fark yerine geri gelmek için bir şans vermek için ilk yıllarda harcamalarını geri cırcırla düşünün.
  • Eğer canlı beklentisi daha uzun yaşamak olabilir.  Bugün birçok emekliler uzun süreli bakım gibi diğer bütçe katiller ile birlikte daha uzun yaşam ek masraf üzerine almalıdır onların doksanlı ve diğerleri içine iyice yaşıyoruz. Varlıklarınızı daha uzun yaşayan riskinden korunmak için, sen kaplıdır sağlamak için acil bir rant ya da uzun ömürlü rant satın tarafından olasılığını mücadele düşünün. Uzun vadeli bakım sigortası da dikkate değer.

Emeklilik Çekilme Oranları Sure Thing Değildir

Eğer emeklilik sırasında bir yıl içinde harcama yapabiliyor ne kadar hassas rehberlik vermek neredeyse imkansız neden Hatta bu sınırlı bilgilerle, büyük olasılıkla görebilirsiniz.

sadece çok fazla bilinmeyen değişken vardır. insanlar emeklilik giderek karmaşık kavramından basitleştirilmesi istemek olarak Oysa genel kurallar yararlı olabilir. Şahsen, yıldan yıla benim nihai harcama oranını değiştirebilir Kontrol edemediğim birçoğu değişkenler, bir grup vardır bilerek bir gün% 4 başlamak çaba göstereceğiz. Portföyümü ve bütçesi Yeniden Değerlendirmek sadece denklemin her yıl bir parçası olacaktır.

Alt çizgi

Portfolyonuz değerine dayanarak güvenli bir emeklilik geliri Belirlenmesi bir çekilme hızının kadar basit değildir. Ama portföy ve harcama yakın takip, belki yanınızda yetkin bir mali danışman ile, size gerçekten emeklilik için genel hedefler gözönüne alındığında mantıklıdır zamanlama ile arzu öğeler üzerinde rahatça geçirmek için güven verebilir. Belki alınması gereken en önemli emeklilik geliri planlama stratejisi, emeklilik yatırımlarının içine dokunarak başlamadan önce bir plan oluşturmaktır.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.