Neden Azınlıklar Otomobil Sigortası için Öde musunuz?

Home » Insurance » Neden Azınlıklar Otomobil Sigortası için Öde musunuz?

 Neden Azınlıklar Otomobil Sigortası için Öde musunuz?

Irkçılık ve ırk ayrımcılığı yüzyıllardır var olmuştur. Sivil Haklar Hareketi başladığından beri yıllarda, işler kesinlikle birçok yönden azınlık grupları ve renkli insanlar için iyi aldık. Ama ayrımcılık bile hala yerlerde, beklediğiniz asla, var. araç sigortası: Hatta 2018 yılında, Siyah Amerikalılar neredeyse her eyalette yasa gereği bir şey için beyaz Amerikalılar çok daha fazla ödemek.

Bu üzücü, ama gerçek. Son yıllarda, ABD mahalleler daha ırk ayrımı yapan haline gelmiştir . Ağırlıklı olarak siyah mahalleler anlamıyla, sonuç olarak bir bedel ödüyoruz yaşayan Afrikalı Amerikalılar: Bir öncü çalışma 2015 yılında Amerika Tüketici Federasyonu tarafından yürütülen Afrikalı Amerikalı mahallelerde yaşayan iyi sürücüleri beyaz yaşayan sürücüler çok daha fazla ücret uygulanır bulundu topluluklar-çok daha fazla. Bu topluluklarda yaşayan Sürücüler $ 438 dolar-an toplulukların ortalama daha yılda beyaz yaşayan sürücüler için prim 70’den yüzde daha pahalıdır ortalama alıntı prim üzerindedir.

Afrikalı Amerikan Topluluklar Daha Tehlikeli Bunun nedeni?

Aksine popüler (ve ırkçı?) Inancına, kendi başına bir mahalle Irk yapısı hiç bir mahalle var ne kadar suç belirlemez. Evet, düşük gelirli mahallelerde genellikle daha fazla suç olması muhtemeldir.

Eğer gelir ve nüfus yoğunluğu, gözetildiğinde Ama beyaz ve siyah mahalleler temelde aynı suç oranları . Yukarıdaki çalışma nüfus yoğunluğuna ve gelir muhasebesi bile, siyah mahallelerde yaşayan sürücüler çok daha tahsil edilir bulundu.

Afrikalı Amerikalılar beyazlar daha Genellikle yoksul olmasıdır?

Bu doğrudur Afrikalı Amerikalılar arasında yoksulluk oranı Beyaz Amerikalılar için iki katından fazla yoksulluk oranıdır .

Ama bu daha zengin Afrikalı Amerikalılar bile ödemeye muhtemeldir hepsi özellikle çünkü en bulguları açıklamaz daha yoksul Afrikalı Amerikalılardan daha siyah mahallelerinde yaşayan bir fiyatın: Rapor siyah mahallelerde yaşayan üst-orta gelir siyahlar ödediğini bulundu $ 1396 beyaz mahalleler-bir fark yaşayan üst-orta gelir bireylere göre ortalama olarak araç sigortası için tam 194 oranında daha fazla!

Bu korkunç! Kendileri için ne Do Sigorta Şirketleri mı Say?

Ve büyük, sigorta sektörü siyah Amerikalılar araba sigortası için daha fazla ödeme itiraf olmamıştı. Aslında, genellikle düpedüz savunma … ve saldırgan. 2014 yılında Karşılıklı Sigorta Ortaklığı Derneği onların evcil hayvanlar, oyuncaklar, alkol, tütün para harcamak … bekleyin çünkü … siyah Amerikalılar araba sigortası için daha fazla ödeme yapabiliyor ima Federal Sigorta Dairesi’ne bir mektup göndererek ve normal insanlar gibi donanımları kayıt sık yapmak:

” … verileri iki düşük beşte birlik hane otomobil sigorta olarak kombine alkol ve tütün ürünlerine neredeyse kadar geçirdi ve onlar otomobil sigorta daha sesli ve görsel (A / V) ekipman ve hizmetler hakkında daha fazla harcadığını göstermektedir. ..biz otomobil sigorta azınlık tüketiciler tarafından harcanan hane gelirinin yüzde esansiyel olmayan mallar için harcanan gelirin yüzdesine makul göreli olarak ortaya çıkmasıdır sunacağını,” sigorta grubu yazdı.

Gerekli olmayan listeye dahil hayvanlar ve oyuncaklar vardı.

Bir başka deyişle, sigorta şirketleri siyah Amerikalıların başka şeylere para harcamak gerçeği dışında hiçbir sebeple araba sigortası için siyah Amerikalıların daha fazla ücret için iyi olduğunu düşünüyorum görünüyor.

Daha önce de belirtildiği araştırmada, J. Robert Hunter karşılık olarak, Sigortacılık kuruluşun Direktörü söyledi :

“Başta Afrikalı-Amerikalı topluluklarda sürücülere alıntılanan devletin belirlediği asgari otomatik sigorta kapsamı için fiyatlandırma farkları aktüeryal anlamak ve haksız ayrımcılık çok benziyorsunuz zordur.”

Yani Gerçekten kötü Sesler, Ama Bu Sadece Bir Çalışma mi. Bu Problem Diğer Kanıt Var mı?

Ne yazık ki evet. Bir analiz Consumer Reports ve ProPublica tarafından 2017 yılında yayımlanan California, Illinois, Missouri ve Texas, prim, genel olarak hala sadece Afrikalı Amerikalı olanlar azınlık mahallelerinde yüksek olduğunu gördük.

Rachel Goodman, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği’nin ırk adalet programında bir personel avukat bu bulgular ülkemizde daha büyük, sistemik sorunu uyduğunu bir yalın hatırlatma sağlanan: “Bu sonuçlar yaptığı iddia çok sık ırkçı farklılıkları bkz bir desen sığacak riskinde farklardan kaynaklanıyor olabilir ama biz veri detaya zaman o gerekçe yıkılır”dedi.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.