Obligācijas Investing: Kas ir valsts obligāciju?

Home » Investing » Obligācijas Investing: Kas ir valsts obligāciju?

Viss, kas jums jāzina par valsts obligācijām

 Viss, kas jums jāzina par valsts obligācijām

Vai esat kādreiz domājuši, kā valdības piesaistīt līdzekļus, lai finansētu infrastruktūras projektu, sociālās programmas, vai citu izdevumu pasākumus, ja nodokļu ieņēmumi vienkārši nav pietiekami?

Valstu valdībām izsniegt pazīstami kā parāda vērtspapīrus  valsts obligācijām , kuras var denominētas vai nu vietējā valūtā vai pasaules rezerves valūtu, piemēram, ASV dolāra vai eiro. Papildus valsts izdevumu programmas finansēšanai, šīs obligācijas var izmantot, lai atmaksātu vecākiem parādus, kas var būt ar dzēšanas termiņu vai vienkārši segt procentu maksājumus nāk dēļ.

Šajā rakstā mēs ņemšu apskatīt dažus svarīgus jēdzienus, lai zinātu, kad runa ir par valsts obligācijām (piemēram, ražību, vērtējumiem un kredītrisku), kā arī to, kā investori var iegādāties tos.

Valsts obligāciju ienesīgums

Sovereign obligāciju ienesīgums ir procentu likme valdībām maksā par savu parādu. Tāpat korporatīvajās obligācijās, šie obligāciju ienesīgums ir atkarīgs no iesaistīto par pircējiem risku. Atšķirībā korporatīvajās obligācijās, šie riski galvenokārt ietver valūtas maiņas kursu (ja obligācijas tiek novērot cenu vietējā valūtā), ekonomiskos riskus un politiskos riskus, kas var novest pie iespējamās neizpildes procentu maksājumiem vai pamatsummas.

Šeit ir ātrs kopsavilkums par trim galvenajiem faktoriem, kas nosaka valsts obligāciju ienesīguma:

 • Kredītspēja – kredītspēja ir uztverts spēja valsts atmaksāt savus parādus, ņemot vērā pašreizējo situāciju. Bieži reizes, ieguldītāji paļaujas uz kredītvērtējuma aģentūrām, lai palīdzētu noteikt, kādas valsts kredītspēju, pamatojoties uz izaugsmes rādītājiem un citiem faktoriem.
 • Valsts risks – Sovereign riski ir ārējie faktori, kas var rasties, un apdraud valsts spēju atmaksāt savus parādus. Piemēram, gaistošu politika varētu būt nozīme, palielinot risku noklusējuma dažos gadījumos, ja bezatbildīgi līderis notiek birojā.
 • Valūtas kurss – Valūtas kursi ir liela ietekme uz valsts kvazi valūtās. Patiesībā, dažas valstis ir palielinātas savu ceļu ārā no parādiem vienkārši izsniedzot vairāk naudas, padarot parāds mazāk vērtīgi.

Valsts obligāciju vērtējumi

Standard & Poor ‘s, Moody’ s un Fitch ir trīs populārākie sniedzēji valsts obligāciju reitingu. Lai gan ir daudzas citas boutique aģentūras, “lielie trīs” reitingu aģentūras nest vislielāko svaru starp globālajiem investoriem. Uzlabojumus un vecāka versija, ko šīs aģentūras var radīt būtiskas pārmaiņas valsts obligāciju ienesīguma laika gaitā.

Valsts obligāciju vērtējumu pamatā ir vairāki faktori, tai skaitā:

 • Ienākumi uz vienu iedzīvotāju
 • Iekšzemes kopprodukts izaugsme
 • inflācija
 • Ārējie parādi
 • Vēsture nav pildījis savas saistības
 • Ekonomiskā attīstība

Valsts obligāciju Noklusējumi

Valsts obligāciju noklusējuma nav bieži, bet tie ir noticis daudzas reizes agrāk. Viens no jaunākajiem nepildīšanas bija 2002. gadā, kad Argentīna nespēja atmaksāt savu parādu pēc lejupslīdes 1990. gadu beigās. Kopš valsts valūta tika piesaistīta ASV dolāram, valdība nevarēja uzpūst savu ceļu ārā no savām problēmām, un galu galā nokavēts.

Divi citi populāri piemēri bija Krievijas un Ziemeļkorejas. Krievija nepildīja savas valsts obligācijām 1998. gadā šokēja starptautisko sabiedrību, kurš pieņemts, ka lielākās pasaules pilnvaras nebūtu noklusējuma viņu parādu. Un 1987.gadā, Ziemeļkoreja nepildīja savas parādu pēc mismanaging savu rūpniecības nozari, un tērēt pārāk daudz naudas par savu militāro paplašināšanos.

Pērkot valsts obligāciju

Ieguldītāji var iegādāties valsts obligācijām, izmantojot dažādus kanālus. ASV Valsts kases obligācijas var iegādāties tieši ar ASV Valsts kases, izmantojot TreasuryDirect.gov vai arī lielākajā daļā ASV brokeru kontiem. Tomēr, pērkot ārvalstu valsts obligācijām var būt ievērojami grūtāk investoriem, kas atrodas ASV, jo īpaši, ja viņi vēlas izmantot ASV apmaiņu.

Ārvalstu izsniegtās valsts obligācijas ir vieglākais iegādātas, izmantojot biržā tirgotajos fondos (ETF). Valsts obligāciju ETF ļauj investoriem iegādāties valsts obligācijām tādā kapitāla formā, kas var viegli tirgotas ASV biržās. Šie daudzveidīga ETF parasti turēt vairākas obligāciju pie dažādiem termiņiem un nodrošināt stabilākas investīcijas nekā atsevišķas valsts obligācijām.

Galvenie Takeaway punkti

 • Valsts obligācijas ir parāda vērtspapīri, ko valstu valdības izdotie nu vietējā valūtā vai starptautiskas valūtas, piemēram, ASV dolāra vai eiro.
 • Sovereign obligāciju ienesīgums galvenokārt ietekmē kredītspēju, valsts risks un valūtas kursu.
 • Valsts obligāciju vērtējumiem parasti izsniedz Standard & Poor ‘s, Moody’ s un Fitch, un nodrošināt investorus ar ideju par suverēnas obligāciju riska.
 • Investori var iegādāties valsts obligācijām visvieglāk caur biržā tirgotajos fondos tiek tirgotas ASV biržās.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.