Önemli Mali Dersler Her Çalışma Yetişkin öğrenin mı

Home » Finance » Önemli Mali Dersler Her Çalışma Yetişkin öğrenin mı

Kontrol Altına Kişisel Finans Get Bunlar Para-Yönetim Becerileri geliştirin

Önemli Mali Dersler Her Çalışma Yetişkin öğrenin mı

kişisel finans dünyasına gezinme bile çalışma dünyasında deneyim biraz vardır bir yetişkin için, çok zor olabilir. bazı temel akıllı planlama, iyi bir strateji ve anlayış ile kontrol altında mali almak gerekir para yönetim becerilerini geliştirmek gerekir. İşte herkes farkında olmalı kişisel finans bazı temel gerçek.

1. Set Hedefleri

Eğer doğru çalışmak için bir dizi hedef yoksa o kurtarmak için motivasyon bulmak zor olabilir.

Bir sen izlemekte oldum ev veya emekli olsun, dikkatle bu hedeflere tanımlamak ve böylece oraya bir plan oluşturabileceği kaydetmek gerekir ne kadar anlamaya.

2. Mümkün olduğunca çabuk olarak başlat

Hiç bileşik faiz duydu? Bu işlem tasarruf faiz bile daha fazla ilgi kazanmak için izin verir. Ne kadar erken emeklilik için tasarruf başlar, daha fazla zaman, para büyümek ve bileşik faiz yararlanmak zorundadır. Zaman gerçekten çok önemli ölçüde emeklilik yuva yumurta boyutunu azaltabilir tasarrufu başlatmak için sadece bir kaç yıl bekleyen yatırımlar için güçlü bir kurşundur.

3. Make Küçüktür harcayın 

Bizim ötesinde yaşamasına Bu, müşteri odaklı dünyada inanılmaz derecede kolay ama başparmak iyi bir kural denemek ve gelir en az yüzde 15 tasarruf etmektir. bunun kolay overspend bulursanız nakit yerine kredi kartı veya banka kartı ile giysi ve yiyecek gibi şeyler için ödeme deneyin.

her ay sabit bir miktar geri çekme daha farkında olmalı ve daha iyi harcama seçimler yapmanıza yardımcı olur.

4. Bir Bütçe Oluşturma 

Bütçeler, borcunu ödeyen harcamalarınızı kontrol etmek ve hedeflerinize doğru yolda kalan kritik bir rol oynamaktadır. Bu diğerlerinden daha birkaç gün fazladan harcama kolaydır ama yerinde bir bütçe veya günlük harcama limiti belirleyin eğer ayarlayabilir ve başka bir gün herhangi oversights telafi etmek mümkün olacak.

Autopilot Ne Kadar Tasarruf koy 5.

tasarruf katkıları otomatik olarak aracılık dikkate 401k planı ve / veya doğrudan yatırma yoluyla maaşından kesinti yaptık. Hatta görmeden bir kenara para koymak varsa, bunu kaçırmayacaksınız.

6. Her zaman Serbest Para alın 

işvereniniz 401k katkı yüzdesi maç için sunuyorsa – ve en do – maç sınırı katkıda bulunarak bu faydayı maksimize katkınızı maç için teklif İşverenler genellikle bu nedenle yıllık maaş 3-6 kadar yüzde yapacağız.. Eğer 50.000 $ yapmak ve patronunuz yüzde 5 için 401k eşleşen Yani, eğer yıl boyunca $ 2,500 katkıda emin olun.

7. Ev Crazy Go etmeyin

Yeni bir ev için alışveriş yaparken dikkatli olun aşırı satın almak değil. Büyük bir ipotek ödeme gerçekten tasarruf ile geri ayarlayabilirsiniz. Diğer ihtiyaçlar harcamak özgürlüğüne sahip böylece gerçekten evinizin dışında ne gerek düşünmek deneyin.

8. Kendinizi Koruyun

Eksiksiz doldurulmuş bir mali planı hayatınızı ve geleceğinizi korumak için hükümler içermektedir. Hayat sigortası ve gayrimenkul planlama gittin sonra bile karşılanmaktadır Sevdiklerinize emin yükümlülüğünüzü yapma anahtarıdır. Zaten yoksa en kısa sürede hayat sigortası için alışveriş başlayın.

9. Finansal Dünya Yıldır You Do not Let

Para gurusu Dave Ramsey değil eğitim “kişisel finans yüzde 80’i davranışı” olduğunu gözlemlemiştir. Sanılanın aksine size portföy binası ve gelecek için hazırlamaya başlamak için borsada bir mali uzman olmak gerekmez. Eğer gerçekten yapmanız gereken tek şey taahhüt ve yıllar boyunca sopa ile olacak bir katı plan oluşturmaya ilişkin eseridir.

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He’s Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.

Author: Ahmad Faishal

Ahmad Faishal is now a full-time writer and former Analyst of BPD DIY Bank. He's Risk Management Certified. Specializing in writing about financial literacy, Faishal acknowledges the need for a world filled with education and understanding of various financial areas including topics related to managing personal finance, money and investing and considers investoguru as the best place for his knowledge and experience to come together.